X
تبلیغات
کرمانشاه نگین ایران زمین

کرمانشاه نگین ایران زمین
به گهواره تمدن,خوش آمدید.welcome to kermanshah 
قالب وبلاگ
نويسندگان

اولین پرواز کرمانشاه _ سلیمانیه _ کرمانشاه، همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) راه اندازی شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، عصر امروز پنجشنبه، (نهم تیر ماه) نخستین پرواز کرمانشاه _ سلیمانیه _ کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه و دیگر مسئولین محلی به طور رسمی در محل فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه راه اندازی شد.

 بر اساس این گزارش، از این پس پرواز کرمانشاه _ سلیمانیه _ کرمانشاه در هفته ای دو روز و توسط شرکت هواپیمایی آسمان صورت می پذیرد.

 گفتنی است؛ راه اندازی این پرواز یکی از آرزوهای مردم، تجار و بازرگانان استان کرمانشاه بود که از سال گذشته این مهم در دستور کار استانداری کرمانشاه قرار داشت.

[ جمعه 10 تیر1390 ] [ 10:4 ] [ طاقبستان ]

رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: با توجه به سابقه مدیریتی درخشان و توانمندی مهندس رضایی، وی بهترین گزینه برای تصدی پست شهرداری کرمانشاه بود.

 

سید حجت اله موسوی اجاق در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه از مدتها قبل که بحث رفتن شهردار مطرح شد، ما به دنبال رایزنی برای انتخاب مهندس رضایی بعنوان شهردار کرمانشاه بودیم، گفت: سابقه مدیریتی درخشان، پشتوانه مردمی که او را در دوره سوم شورا منتخب اول کرد، مسئولیتهای متعدد وی در شهرداری کرمانشاه و چهره دانشگاهی او همه دلایلی برای انتخاب درست شورا است.

 وی ادامه داد: در ابتدای فعالیت دور سوم شورا، یکبار دیگر مهندس رضایی که آن زمان  عضو شورای شهر نیز بود، بعنوان شهردار کرمانشاه انتخاب شد، اما انحلال شورای شهر فرصت خدمت به مردم را در اختیار ایشان قرار نداد.

اجاق تصریح کرد: برای انتخاب شهردار چندین گزینه مطرح شد، اما خیلی ها تمایلی به این امر نداشتند، چرا که شهرداری پستی است با مشکلات زیاد که باید به هزاران نفر پاسخ داد.

 وی گفت: هرکسی قبول نمی کند که خود را در گرداب پست شهرداری قرار دهد .

 رییس شورای شهر کرمانشاه در ادامه یاد آور شد: مهندس رضایی نیز با اصرار زیاد اعضا شورا به قبول این مسئولیت رضایت داد.

 وی در پاسخ به اینکه برخی از اعضا روند انتخاب شهردار را مناسب نمی دانند، گفت: متاسفانه برخی از اعضا شورا با همه شهرداران مشکل دارند و ثبات گفتار و عمل ندارند.

 اجاق ادامه داد: روند انتخاب شهردار کاملا قانونی و درست بود.

 رییس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه مهندس رضایی چهره شناخته شده ای برای مردم و اعضا شورای شهر است، گفت: رایزنی هایی با استاندار برای این انتخاب انجام گرفت و ایشان نیز مهندس رضایی را تایید کرد.

 وی در پاسخ به اینکه برخی اعضا شورا ارائه برنامه از سوی مهندس رضایی در شورا را پیش از انتخابشان لازم می دانستند، گفت: هر کسی که مسئولیت شهرداری را به عهده بگیرد، چه مهندس رضایی و چه شخص دیگری، باید اجرا کننده برنامه های مصوب شورا باشد .

 اجاق در ادامه به بحث استعفا منوچهر فخری شهردار پیشین کرمانشاه پرداخت و گفت: ایشان زحمات زیادی برای شهر کشیدند و در زمان 22 ماه مدیریت خود خدمات زیادی به کرمانشاه داشتند، اما متاسفانه شرایطی بوجود آمد که ایشان استعفا دادند.

 رییس شورای شهر کرمانشاه در پایان گفت: در هر مجموعه ای اگر همدلی و هماهنگی نباشد، قوی ترین مدیران نیز توانایی انجام هیچ کاری را ندارند.

[ چهارشنبه 8 تیر1390 ] [ 15:12 ] [ طاقبستان ]

مراسم آغاز احداث پایانه صادراتی و افتتاح پل دوم  پرویز خان با حضور جمعی از مسئولین کشوری، استاندار کرمانشاه و جمعی از نمایندگان و مدیران استان و مقامات گرمیان اقلیم کردستان عراق، امروز(هشتم تیر ماه) برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، در این مراسم استاندار كرمانشاه  افتتاح پل دوم پرویزخان و شروع عمليات اجرايي پايانه صادراتی پرويز خان را نتيجه وفاق و همدلي مسولين دانست.

مهندس سید داوش هاشمی با بيان اينكه در راستاي استحكام پيوندهاي مشترك كرمانشاه و سليمانيه سعي داريم كه مرزهاي خود را متناسب با شرايط روز جهان تجهيز كنيم، افزود: در اين راستا نهايت سعي و تلاش ما بر اين بوده كه هر چه بيشتر مبادلات تجاري و صادرات و واردات را در مرزهاي مشترك افزايش دهيم.

وي افتتاح پل دوم و شروع عمليات اجرايي پايانه پرويزخان را نشان دهنده عزم جدي دولتمردان براي ارتقاء سطح روابط بين دو كشور ايران و عراق خواند و اظهار داشت: احداث و شروع عمليات اجرايي اين پروژه ها نتيجه وفاق و همدلي دستگاه هاي اجرايي ذيربط و همت و تلاش مسولين اجرايي دو استان است.

استاندار كرمانشاه همچنين احداث راه آهن غرب كشور و افتتاح پرواز كرمانشاه به سليمانيه را نشان دهنده جديت مسولين براي ارتقاء روابط بين دو استان عنوان كرد.

وي بيان داشت: امروز خوشحالم كه در راستاي تحقق برنامه هاي خود در زمان ابتداي تصدي استانداري کرمانشاه حركت هاي خوبي صورت گرفته و گام هايی در جهت برنامه هاي اعلام شده برداشته شده است.

پایانه صادراتی پرویزخان در زمینی به مساحت 13 هکتار با اعتبار اولیه 10 میلیارد ریال احداث می شود.

پل دوم پرویزخان نیز با 36 متر طول و 10 متر عرض با اعتبار سه میلیارد ریال احداث شده است.

مرز پرویزخان در شهرستان قصرشیرین اخیرا به عنوان مرز رسمی شناخته شده است.

[ چهارشنبه 8 تیر1390 ] [ 15:10 ] [ طاقبستان ]

شهردار منتخب کرمانشاه با قدردانی از اعتماد اعضاء شورا گفت:  تمام توان خود را برای توسعه کرمانشاه بکار خواهم گرفت.

مهندس آرش رضایی در گفت و گو اختصاصی با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه کرمانشاهیان همیشه به من لطف داشته اند، اظهار داشت: با تمام وجود به کرمانشاه خدمت خواهم کرد.

وی ادامه داد: وظیفه خود می دانم با تمام توان به همه مردم کرمانشاه خدمت کنم.

رضایی تصریح کرد: امیدوارم با کمک خداوند و حمایت و همفکری و همکاری مسئولین و مدیران استان، اعضا شورا، دلسوزان استان و پرسنل شهرداری بتوانم در مدت مسئولیتم در شهرداری گام های موثری جهت توسعه کرمانشاه و رفع مشکلات موجود بردارم.

وی افزود: تمام توان خود را برای استفاده از همه ظرفیت ها بکار خواهم گرفت تا در دوره مسئولیتم بخشی از کاستی های موجود کرمانشاه را برطرف سازم.

رضایی با بیان اینکه مسئولین استان و اعضاء شورا با برنامه هایم آشنا هستند، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب زمینه توسعه بیش از پیش کرمانشاه را فراهم سازیم.

در جلسه فوق العاده شب گذشته شورای شهر کرمانشاه، مهندس آرش رضایی با رای موافق شش عضو شورای شهر، بعنوان شهردار کرمانشاه انتخاب شد.

رضایی دارای مدرک فوق لیسانس راه و ساختمان از دانشگاه تهران است. وی در دوره سوم شورا منتخب اول مردم کرمانشاه بود.

وی خدمت در سمت معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه را در کارنامه کاری خود دارد. رضایی هم اکنون مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری  توسعه و عمران کرمان است.

[ چهارشنبه 8 تیر1390 ] [ 10:43 ] [ طاقبستان ]

 استان کرمانشاه یکی از استانهای نفت خیز کشور محسوب می شود و تاریخچه پیدایش نفت در آن به حدود یک قرن می رسد، اما هنوز این استان نفت خیز دانشگاه یا دانشکده ای در رشته های مرتبط با نفت ندارد.

 به گزارش سرویس علمی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در سال 1301 وجود نفت خام به مقدار كافي در غرب ايران به اثبات رسيد و پس از آن فعاليت استخراج و پالايش با احداث شركت پالايش نفت كرمانشاه شروع شد.

 از آنجایی که راه اندازی مراکز علمي و آموزشی زيربناي توسعه در هر منطقه ای است و با تربيت نيروهاي متخصص به رشد و پيشرفت و تعالي جامعه در ابعاد مختلف اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي کمک خواهد شد، اما می بینیم که با وجود قدمت پالایشگاه نفت کرمانشاه، هنوز این استان دانشگاه یا دانشکده ای مرتبط با نفت ندارد.

 اما سال 1387 و در جریان دور دوم سفر رییس جمهور و اعضای هیات دولت به استان بود که بالاخره راه اندازی دانشکده صنعت نفت در دانشگاه رازی کرمانشاه به تصویب رسید که در پی آن موقع موجی از امیدواری نسبت به نیاز اساسی و بنیادی این استان نفت خیز مبنی بر راه اندازی دانشکده نفت در بین مردم استان شکل گرفت.

 در حال حاضر چیزی حدود سه سال از سفر دوم رییس جمهور به استان می گذرد و برای اطلاع یافتن از آخرین وضعیت راه اندازی دانشکده نفت در کرمانشاه به سراغ پروفسور محمد مهدی خدایی رییس دانشگاه رازی کرمانشاه رفتیم تا از زبان وی، شرح ماجرا را بشنویم.

 پروفسور خدایی در این خصوص به ایسنا، گفت: پس از اخذ مصوبه هیات دولت در سفر دوم خود به استان کرمانشاه، مجوز اولیه احداث این دانشکده را از شورای گسترش آموزش عالی اخذ کردیم و در هیات امناء دانشگاه رازی هم مصوب شد و در حال حاضر موافقت اصولی وزارت علوم برای راه اندازی دانشکده صنعت نفت را داریم.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 8 تیر1390 ] [ 10:42 ] [ طاقبستان ]

یک عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: انتخاب مهندس رضایی به عنوان شهردار کرمانشاه هر چند در یک عمل شبه کودتا به شورا تحمیل شد، اما تحمیل دلنشینی بود.

مهندس قامت پرویزی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: انتخاب مهندس آرش رضایی بعنوان شهردار کرمانشاه مطمئنا می تواند در سطح شهر تحول ایجاد کند، چرا که ایشان فرد با تجربه، خوش فکر و توانمندی است.

پرویزی در ادامه با انتقاد از نحوه انتخاب شهردار کرمانشاه، گفت: می دانم مهندس رضایی می تواند کرمانشاه را به سمت تحول سوق دهد، اما اینکه برخی تصمیمات در خارج شورا گرفته شود، درست نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: با این انتخاب می دانم طیف وسیعی از برنامه های شورا اجرایی خواهد شد.

پرویزی در پایان عنوان کرد: هر چند با نحوه انتخاب شهردار موافق نبودم، اما به مهندس رضایی رای مثبت دادم و می دانم شهردار انتخابی برنامه های خوبی برای شهر خواهد داشت.

[ چهارشنبه 8 تیر1390 ] [ 10:40 ] [ طاقبستان ]

در جلسه شب گذشته(هفتم تیر) شورای شهر کرمانشاه، اعضاء شورا آرش رضایی را به عنوان شهردار کرمانشاه انتخاب کردند.

کامران ملکی عضو شورای شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، در خصوص این جلسه گفت: در جلسه فوق العاده شب گذشته شورا که با حضور هفت عضو شورا برگزار شد، ابتدا موضوع استعفا آقای فخری شهردار کرمانشاه مطرح شد که اعضا شورا با هفت رای با استعفا ایشان موافقت کردند .

وی افزود: سپس امیر رحیمی معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با پنج رای اعضا بعنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.

وی گفت: در ادامه  جلسه بحث انتخاب شهردار مطرح شد که مهندس آرش رضایی با شش رای موافق و یک رای ممتنع به عنوان شهردار کرمانشاه انتخاب شد.

ملکی تصریح کرد: مهندس آرش رضایی هم اکنون مدیرعامل شرکت توسعه و عمران کرمان می باشد و پیش از این هم بعنوان عضو شورای شهر کرمانشاه در دوره گذشته و معاون خدمات شهری شهرداری فعالیت کرده است.

گفتنی است: منوچهر فخری شهردار پیشین کرمانشاه اواخر هفته گذشته درخواست استعفا خود را به شورا داده بود.

[ چهارشنبه 8 تیر1390 ] [ 10:39 ] [ طاقبستان ]

یک کرمانشاهی، جوانترین دواطلب کنکور سراسری 90 لقب گرفت.

 به گزارش سرویس علمی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پيرترين داوطلب كنكور امسال، شخصی به نام موسي صبح زاهدي متولد 1314 معادل 76 سال در گروه علوم انساني از شهرستان رشت مي‌باشد.

 كنكور امسال داراي سه داوطلب جوان 15 ساله است كه هر سه نفر متولد سال 1375 با ماه‌هاي متفاوت هستند كه جوانترين آنها علي كوچك پور متولد فروردين 75 در گروه آزمايشي علوم تجربي از كرمانشاه است.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 21:37 ] [ طاقبستان ]
 با هدف ارتقاي سرانه فضاي سبز شهري، با حضور شهردار كرمانشاه، اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مديران، پارك ارغوان در كمربندي غربي كرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه به نقل از اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري كرمانشاه، اين پارك در دو فاز در زميني به مساحت 25 هزار مترمربع به همت معاونت امور عمراني و شهرداري منطقه 4 ايجاد شده است.
امكانات و تاسيسات اين پارك شامل آبنما، دو باب پاركينگ، ست لوازم ورزشي، نورپردازي، مبلمان شهري و ... بوده كه از اين پس مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 20:59 ] [ طاقبستان ]

اولین تور بازدید خبرنگاران رسانه های مختلف از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان کرمانشاه توسط روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت گرفت.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، شهلا جواهری، مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در خصوص راه اندازی این تور به خبرنگاران، گفت: معرفی آثار و جاذبه های تاریخی و طبیعی مهمترین فعالیت در راستای جذب گردشگر است که بخش عمده ای از این فعالیت بر عهده رسانه هاست.

 وی ادامه داد: نقش خبرنگاران به عنوان پیام رسانان اصلی جوامع در تمامی زمینه ها، به ویژه بحث جذب توریسم نقشی انکار ناپذیر و چشم گیر است، لذا روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بر آن شد که زمینه ای را فراهم کند تا خبرنگاران بتوانند از نزدیک جاذبه های تمام نشدنی و مثال زدنی نقاط مختلف استان را از نزدیک ببینند و با قلم خود این شرایط را توصیف و با لنز دوربین خود نیز به تصویر بکشند.

 جواهری خاطرنشان کرد: در همین راستا اولین تور را با حضور جمعی از خبرنگاران رسانه های محلی، سراسری و خبرگزاری های استان در مسیر شهرستان دالاهو برگزار کرده ایم.

 مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: موزه مردم شناسی دالاهو، سراب کرند غرب، بازارچه صنایع دستی کرند، روستای گردشگری ژالکه، آبشار پیران، مقبره ابودجانه، مجموعه قلعه یزدگرد، روستای زرده، کاوش های انجام شده در قلعه یزدگرد و همچنین روستای هدف گردشگری شالان از جمله نقاطی بودند که در این تور یکروزه مورد بازدید خبرنگاران استان قرار گرفتند.

 جواهری یادآور شد: روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری استان قصد دارد که این تور را در نقاط مختلف استان به صورت دوره ای برگزار کند.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 20:58 ] [ طاقبستان ]

وزنه‌بردار کرمانشاهی دسته 85 كيلوگرم تيم ملي کشورمان گفت: در حالي كه تنها يك روز مانده تا به مسابقات مالزي اعزام شویم مشکل خروجی من و کیا قدمی همچنان پا برجاست.

 کیانوش رستمی كه شانس اول مدال طلاي كاروان وزنه‌برداري ايران در رقابت‌هاي قهرماني جوانان 2011 جهان مالزي به شمار مي‌رود در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: هنوز چیزی مشخص نیست و شاید حتی به مسابقات اعزام نشویم، متاسفانه همه كارهايمان دقيقه 90 اتفاق مي‌افتد.

 رستمی گفت: در حالي بايد فردا شب در قالب گروه دوم تيم ملي وزنه‌برداري جوانان راهي مالزي شوم  كه هنوز با مشكل خروجي مواجهم.

 وي ادامه داد: در حال انجام تمرينات اختصاصي هستم تا با حل مشكل خروجي فرداشب براي حضور در مسابقات قهرماني جوانان جهان راهي مالزي شوم.

 رستمی در خصوص آسیب دیدگی خود در اردوی کرمانشاه گفت: شرایط مصدومیتم بهتر شده است و مشكلي براي حضور در رقابت‌ها ندارم.

 این وزنه‌بردار كرمانشاهي در ادامه اظهار داشت: امیدورام مشکل خروجیم حل شود و به مسابقات اعزام شوم، زیرا قصد دارم رکورد دنیا را جابجا کنم و مدال طلا را برای کشورم به ارمغان بیاورم.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 20:54 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه با رد برخی شایعات مبنی بر تغییر استاندار کرمانشاه، گفت: همچنان با تمام قدرت و توان در خدمت مردم کرمانشاه هستم.

مهندس سید دادوش هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: هیچ صحبتی از تغییر و تحول در استانداری کرمانشاه نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی امید دارند که من از استان کرمانشاه بروم، تصریح کرد: هیچ بحثی از رفتن من از استان کرمانشاه نیست و همچنان با قدرت برنامه های خود را در استان پیگیری می کنم.

استاندار کرمانشاه افزود: در استان کرمانشاه تحولات خوبی در بخشهای مختلف در حال انجام است.

گفتنی است: چند وقتی است در برخی محافل شایعاتی در خصوص تغییر استاندار کرمانشاه مطرح است.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 14:1 ] [ طاقبستان ]

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون با اشاره به پروژه مانیتورینگ کتیبه داریوش با حضور کارشناسان آلمانی، گفت: در این پروژه در حال حاضر در مرحله برداشت اسکن لیزر و تهیه مدل سه بعدی از کتیبه داریوش هستیم.

 مهندس حسین راعی، در گفت و گو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص روند کاری پروژه مانیتورینگ کتیبه داریوش، اظهار داشت: پروژه پایش (مونیتورینگ) کتیبه و نقش برجسته داریوش اول، از دی ماه سال گذشته با همکاری کارشناسان آلمانی و ایرانی در محوطه جهانی بیستون آغاز شده است.

 وی افزود: بعد از دسته بندی عکس ها و فایل ها و اطلاعات موجود و ترجمه گزارش های موجود در آرشیو برای دسترسی کارشناسان آلمانی، هم اکنون در مرحله برداشت اسکن لیزر و تهیه مدل سه بعدی اثر به جهت بررسی دقیق تر و تهیه نقشه آسیب شناسی این کتیبه و نقش برجسته هستیم.

 مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون، گفت: امید است در مراحل بعدی به نتایج مثبتی جهت یافتن راهکارهای حفاظتی و نجات بخشی و عملیات رفع خطر و گاهاً مرمت این اثر ارزشمند و جهانی دست یابیم.

 راعی همچنین در خصوص مهمترین برنامه های این پایگاه میراث جهانی در سالجاری، گفت: مهمترین فعالیتهای پایگاه میراث جهانی بیستون در سال جاری عبارتند از؛ مانیتورینگ کتیبه، تکمیل طرح ساماندهی و نظارت بر اجرای آن، تهیه نقشه باستان شناسی محدوده، آماده سازی بانک سفال، انجام عملیات لایه نگاری تپه نازلیان، تهیه الگو و ضوابط و مقررات ساخت و ساز در شهر بیستون و چند روستای واقع در محوطه حریم، استحکام بخشی پل صفوی، اجرای مبلمان محیطی در محوطه و آناستیلوز و خوانا سازی بنای ناتمام ایلخانی.

 وی یادآور شد: محدوده میراثی بیستون به علت برخورداری از آثار فراوان و توزیع آنها از وسعت زیادی برخوردار است. در نخستین گام، پایگاه میراث فرهنگی در نظر دارد تا با تهیه یک نقشه جامع باستان شناسی وضعیت این آثار را مستند ساخته و با بررسی نیازها و ضرورت ها، فعالیتهای آتی خود را اولویت بندی کند.

 مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون، اظهار داشت: از دیگر فعالیتهایی که در راستای ساماندهی منطقه گام برمی دارد، تهیه طرح ساماندهی شهر بیستون (شامل ارایه الگو و ضوابط مقررات ساخت و ساز بر پایه اصول شهرسازی و میراث فرهنگی) و تهیه طرح طراحی شهری خیابان اصلی بیستون از میدان ورودی تا امامزاده خواهد بود. همچنین پایگاه در نظر دارد با تهیه طرحهای حفاظتی- مرمتی برای برخی از آثار از جمله پل صفوی روند ساماندهی منطقه را شتاب بخشد.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 14:0 ] [ طاقبستان ]

نود و هفتمین جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه با بررسی وضعیت پروژه های مسکن مهر استان، امروز(هفتم تیرماه) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش هاشمی استاندار کرمانشاه در این جلسه با بیان اینکه روند احداث مسکن مهر در استان مطلوب است، گفت: تا پایان شهریور ماه اغلب پروژه های در حال احداث مسکن مهر استان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: احداث پروژه های مسکن مهر استان کرمانشاه دیرتر از سایر استانهای کشور آغاز شد، اما اکنون پیشرفت احداث آنها مناسب است.

رییس شورای مسکن استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هم اکنون حدود 70 هزار واحد مسکن در غالب پروژه های مسکن مهر در استان در حال احداث است، گفت: تا پایان سال 90 درصد این واحدها به مردم تحویل داده خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: همه مسئولین استان تلاش خود را برای پیشرفت سریع و با کیفیت پروژه های مسکن مهر می کنند.

وی در ادامه خطاب به پیمانکارانی که روند پیشرفت کار آنها در این هفته مناسب نبوده است، گفت: به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود، پروژه ای توقف داشته باشد.

استاندار کرمانشاه در پایان یادآور شد: پروژه های مسکن مهر روزانه رصد و به صورت هفتگی نیز توسط مسئولین استان مورد بازدید قرار می گیرند.

گفتنی است: در پایان این جلسه فرمانداران شهرستانهای دالاهو و روانسر گزارشی از وضعیت پروژه های مسکن مهر شهرستانشان ارائه کردند.

[ سه شنبه 7 تیر1390 ] [ 13:57 ] [ طاقبستان ]

مدیر سازمان سنجش در استان کرمانشاه، گفت: استان کرمانشاه در کنکور سراسری امسال 40 هزار و 655 داوطلب دارد.

 محمدرسول الماسوندی در گفت و گو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: تعداد کل ثبت نام کنندگان استان کرمانشاه برای شرکت در آزمون سراسری امسال 40 هزار و 655 نفر می باشد که بیش از 50 درصد آنها یعنی 20 هزار و 652 نفر از شهر کرمانشاه می باشند.

 وی ادامه داد: 57 درصد از مجموع داوطلبان استان به تعداد 23 هزار و 259 نفر را خانمها و 43 درصد دیگر به تعداد 17 هزار و 396 نفر را آقایان تشکیل می دهند.

 الماسوندی تصریح کرد: امسال بیشترین داوطلبان استان در گروه علوم تجربی قرار دارند که 45 درصد کل داوطلبین می باشد.

 مدیر سازمان سنجش در استان کرمانشاه، گفت: همچنین تعداد داوطلبین گروه ریاضی را 18 درصد، گروه علوم انسانی 34 درصد، گروه هنر یک درصد و گروه زبان را دو درصد تشکیل می دهند.

 وی خاطرنشان کرد: داوطلبین می توانند از امروز (پنجم تیر ماه) به سایت سازمان سنجش جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود مراجعه کنند و از کارت خود پرینت بگیرند.

[ یکشنبه 5 تیر1390 ] [ 17:24 ] [ طاقبستان ]

در حالیکه به نظر می رسید با استعفاء شهردار کرمانشاه ماجرایی که استانداری، شهرداری و شورای شهر سه ضلع آن را تشکیل می دادند و در این بین متضرر اصلی مردم بودند به پایان برسد، اما گویا این ماجرا فعلا تمام شدنی نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، از چند ماه پیش رابطه بین استاندار و شهردار روبه سردی نهاد و اگر چه مسئولین ابتدا سعی در انکار این موضوع داشتند، اما تاثیر آن بر روند انجام امور شهر و خصوصا امور عمرانی کاملا واضح بود که از آن جمله می توان به توقف اجرا چندین پروژه عمرانی سطح شهر اشاره کرد.

این روند ادامه داشت و در این بین برخی اعضا شورا با انجام مصاحبه هایی با رسانه ها از وضعیت موجود انتقاد کرده و عنوان می کردند زیان اصلی این وضعیت به مردم بر می گردد.

شوراییان مطابق روال گذشته به دو طیف تقسیم شده و عده ای موافق ماندن شهردار و عده ای دیگر موافق رفتن او بودند، اما چون موافقین رفتن شهردار پنج تن بودند و برای استیضاح شهردار به یک یار دیگر نیاز داشتند، نمی توانستند کاری عملی برای نیل به هدف خود انجام دهند.

از نکات مورد توجه اینکه در یک جلسه شورا، پنج تن از اعضا این نهاد بدلایلی که در نامه شان ذکر شده بود خواستار استعفا شهردار شده و در همان جلسه چهار عضو دیگر شورا به دلایلی مشابه، از خدمات شهردار تقدیر کردند!

این روند ادامه داشت تا اینکه اوایل ماه گذشته استاندار کرمانشاه در مصاحبه ای به صراحت از عملکرد شهردار کرمانشاه انتقاد و عنوان کرد که شهرداری کرمانشاه از ضعف شدید مدیریتی رنج می برد.

وی همچنین به موضوعی مبنی بر عدم تخصیص اعتبارات عمران شهری به شهرداری کرمانشاه که موافقین شهردار بر آن تاکید می کردند اشاره کرد و گفت: وقتی می بینیم شهرداری برنامه ای ندارد و احساس می کنیم پولمان هدر می رود، کمکی نمی کنیم.

منوچهر فخری شهردار کرمانشاه نیز بیست و یکم خرداد ماه با دعوت از خبرنگاران به محل کارش سکوتش را شکست و با لیست کردن اقدامات انجام شده در زمان فعالیتش بعنوان شهردار کرمانشاه، عنوان کرد: اگر 20 میلیارد تومانی که قول داده بودند به شهرداری بدهند داده می شد، پروژه های دیگری نیز در کلانشهر کرمانشاه به افتتاح می رسید.

وی همچنین عنوان کرد که اگر اعضاء شورا تمایلی به ماندنم نداشته باشند، خواهم رفت.

در پی انجام این گفت و گو و انتشار آن، استانداری کرمانشاه با ارسال توضیحی برای رسانه های استان، روند اجرا پروژه های شهری توسط شهرداری را نامناسب عنوان و همین امر را دلیل گرفتن برخی پروژه ها از شهرداری و سپردن آن به دیگر دستگاه ها عنوان کرد.

این وضعیت کماکان ادامه داشت و در این بین فصل کاری انجام پروژه های عمرانی به سرعت می گذشت و همچنان ضرر این وضعیت به مردم بر می گشت.

از اوایل ماه جاری زمزمه ها در خصوص استعفا شهردار قوت گرفت تا اینکه روز گذشته منوچهر فخری اعلام کرد به خاطر منافع شهر و مردم استعفاء خود را تقدیم  شورا کرده تا بیش از این حقوق مردم در این اختلافات ضایع نشود.

با استعفا شهردار گمان می رفت این ماجرا خاتمه یابد، اما گویا ماجرا تمام شدنی نیست، زیرا اعضا شورا از این استفعا بی اطلاعند و به نظر می رسد استعفا شهردار گم شده است!

 اسفندیار زرافشانی نایب رییس شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه هیچ نامه ای مبنی بر استعفا شهردار به شورا تحویل نشده است، آن را یک بازی تاخیری دانست و گفت: برخی ها که منافعشان با کارهای سیاسی گره خورده به دنبال بازی دادن همه هستند و باید گفت که در این میان متاسفانه با منافع مردم بازی می شود.

سید حجت اله موسوی اجاق رییس شورای شهر کرمانشاه هم یک روز پس از انتشار خبر استعفا شهردار، با ابراز بی اطلاعی از درخواست کتبی استفعاء شهردار و وصول آن به شورا، عنوان کرد که حتما هنوز این استعفا در راه است!

وی گفت: استعفاء زمانی معنا پیدا می کند که این موضوع به رای اعضا شورا گذاشته و پذیرفته شود که در آن صورت آن را اعلام می کنیم.

اما در این بین قامت پرویزی سخنگوی شورای شهر کرمانشاه مدعی است که رییس شورا می گوید به من بگویید چه کسی شهردار خواهد شد، آنگاه موضوع استعفا بررسی می شود.

با این وضعیت به واقع گویا ماجرای شهرداری کرمانشاه قصد تمام شدن ندارد.

در حالیکه انتظار می رفت اعضا شورا به سرعت تشکیل جلسه داده و موضوع استعفا را بررسی و به نتیجه لازم برسانند تا بیش از این مردم دچار خسران نگردند، اما گویا چنین نخواهد شد ...

[ یکشنبه 5 تیر1390 ] [ 17:23 ] [ طاقبستان ]

رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: هر زمان که موضوع استعفا شهردار در جلسه شورا مطرح شد و اعضا شورا در خصوص آن رای گیری کرده و به نتیجه رسیدند، به اطلاع مردم خواهیم رساند.

سید حجت اله موسوی اجاق در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در پاسخ به این سئوال که آیا درخواست استعفا شهردار به شورا رسیده است، گفت: آقای شهردار بصورت شفاهی درخواست استعفا داشته اند.

وی با ابراز بی اطلاعی از درخواست کتبی استعفا شهردار و وصول آن به شورا، عنوان کرد: حتما هنوز این استعفا در راه است.

اجاق تصریح کرد: استعفاء زمانی معنا پیدا می کند که این موضوع به رای اعضا شورا گذاشته و پذیرفته شود.

شهردار کرمانشاه روز گذشته به خبرنگار ایسنا گفته بود که استعفا خود را تقدیم شورا کرده، این در حالیست که تعدادی از اعضا شورا از آن اظهار بی اطلاعی می کنند.

[ یکشنبه 5 تیر1390 ] [ 12:28 ] [ طاقبستان ]

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه نامه ای مبنی بر استعفا شهردار در شورا مشاهده نکرده ام، مدعی شد که رییس شورای شهر می گوید به من بگویید چه کسی شهردار خواهد شد، آنگاه موضوع استعفا شهردار بررسی می شود.

مهندس قامت پرویزی سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: رییس شورای شهر می خواهد طرح موضوع استفعا شهردار به هر شکلی که عنوان می شود، به نفع او تمام شود.

پرویزی افزود: ایشان اصرار دارند موضوع استعفا شهردار و انتصاب سرپرست و انتخاب شهردار همه باید در یک جلسه بررسی شوند که این درست نیست. 

وی ادامه داد: این شائبه به ذهن می رسد که آقای اجاق(رییس شورا) بدنبال تحمیل شخص خاصی است که در اینصورت اگر آن شخص توانمند هم باشد، این روند اهانت آمیز است.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هم اکنون خار در چشم و استخوان در گلو شرایط را تحمل می کنیم، گفت: مگر خدا کمک کند از این کابوسی که شهر کرمانشاه در آن به سر می برد، خارج شویم.

وی تصریح کرد: هم اکنون شهر در شرایطی قرار دارد که شهردار دل خوشی برای کار کردن ندارد، شورا به دنبال کارهایی است که ربطی به عمران و آبادانی شهر ندارد و استاندار نیز کاری به شهر ندارد، چرا که معتقد است شهردار توانمند نیست.

پرویزی در ادامه با اشاره به وضعیت شهر کرمانشاه، آن را تاسف آور عنوان کرد و گفت: کارهای روزمره شهر خوابیده، تا جایی که حتی یک متر جدول گذاری نیز انجام نمی شود.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در پایان راهکار برون رفت از این وضعیت را تغییر عنوان کرد و گفت: تغییر شهردار و هیات رییسه شورا شاید تا حدودی در شرایط بن بست کنونی، تحول ایجاد کند.

[ یکشنبه 5 تیر1390 ] [ 12:28 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، گفت: درصدد راه اندازی ایر تاکسی بین فرودگاه کرمانشاه و استانهای همجوار هستیم.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پیمان شرفایی، امروز شنبه، چهارم تیر ماه در نشستی خبری، اظهار داشت: فرودگاه کرمانشاه در سال 1333 با یک باند خاکی افتتاح شد و در ادامه در سال 1350 توسعه یافت و به مکان فعلی آمد و در آن زمان هفته ای یک پرواز از این فرودگاه انجام می شد.

 وی ادامه داد: در طول دوران هشت سال جنگ تحمیلی، فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه باتوجه به موقعیت جغرافیایی اش، نقش قابل توجهی را بر عهده داشت.

 شرفایی، تصریح کرد: فرودگاه کرمانشاه در حال حاضر با 237 هکتار مساحت و دو ترمینال داخلی و خارجی، هفته ای بیش از 120 پرواز به تهران، مشهد، کرمان، شیراز، بندرعباس، عسلویه، دبی، جده و دمشق انجام می دهد.

 مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، گفت: از روز نهم تیر ماه جاری مصادف با روز عید مبعث، پرواز کرمانشاه به سلیمانیه نیز راه اندازی می شود.

 وی افزود: این پرواز توسط شرکت هواپیمایی آسمان انجام می شود و قیمت بلیط رفت و برگشت آن 175 هزار تومان و قیمت بلیط یک طرفه آن حدود 100 هزار تومان خواهد بود.

 شرفایی یادآور شد: سال گذشته مجموعا 600 هزار نفر مسافر در قالب 5800 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه جا به جا شدند که از این حیث رتبه هشتم کشور را داریم.

 مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، گفت: در دور اول سفر هیات دولت به استان، فرودگاه کرمانشاه به عنوان فرودگاه هاب منطقه غرب کشور مصوب شد که می بایست این فرودگاه به تمامی فرودگاه های منطقه خط پرواز می داشت و از آنجایی که به فرودگاه خرم آباد و سنندج راه هوایی نداشتیم، تلاش هایی صورت گرفت که در نهایت منجر به راه اندازی دو راه پروازی از فرودگاه کرمانشاه به خرم آباد و سنندج گردید.

 وی خاطرنشان کرد: راه اندازی این دو راه پروازی منجر شد که طول مدت پرواز تمام پروازهای کرمانشاه به نقاط مختلف کشور از هشت دقیقه تا یک ساعت کوتاه تر شود.

 شرفایی تصریح کرد: با فراهم شدن این شرایط، درصددیم که پروازهای ایر تاکسی را برای مسیرهای کوتاه بین استانهای همجوار راه اندازی کنیم.

 وی همچنین به اختصاص مبلغ 30 میلیارد ریال از اعتبارات استانی برای تکمیل و توسعه زیرساخت های این فرودگاه خبر داد و گفت: این مبلغ صرف توسعه ضلع شرقی ترمینال داخلی به مساحت یک هزار متر مربع که به زودی افتتاح می شود، توسعه ضلع غربی ترمینال داخلی به مساحت یک هزار و هشت متر مربع که به زودی کلنگ زنی می شود و همچنین نصب سیستم خودکار هواشناسی در فرودگاه می شود.

 مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، گفت: در دور سوم سفر هیات دولت به استان مصوب شد که مبلغ 370 میلیارد ریال جهت مطالعه، توسعه و تجهیز فرودگاه کرمانشاه اختصاص یابد که در صورت جذب این اعتبار شرایطی فراهم می آید که فرودگاه کرمانشاه تا 30 سال آینده دارای شرایط مطلوبی باشد.

 شرفایی همچنین از آمادگی ایجاد باشگاه آموزش خلبانی در کرمانشاه خبر داد و گفت: ایجاد این باشگاه را در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری هوانوردی ایران و همچنین با مسئولین استان مطرح کرده ایم و آمادگی ایجاد آن را داریم.

 وی یادآور شد: در صورت راه اندازی این باشگاه، افراد می توانند در این باشگاه ثبت نام کنند و پس از اخذ مدرک پروازی معتبر، با هواپیماهای شخصی تک موتوره که قیمت آنها حدود 45 میلیون تومان می باشد، اقدام به پرواز کنند.

[ شنبه 4 تیر1390 ] [ 18:49 ] [ طاقبستان ]

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه شایعات مطرح شده در خصوص جابجایی استاندار استان را تکذیب کرد.

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: حتی از قبل از ورود مهندس هاشمی (استاندار کرمانشاه) به استان این شایعه مطرح بود که حکم انتصاب ایشان لغو شده و پس از معارفه ایشان نیز هر روز عده ای که انتصاب آقای هاشمی برای آنان ناخوشایند بود و چشم دیدن توسعه استان را ندارند با ایجاد چنین شایعاتی سعی در ایجاد اخلال در روند توسعه استان را داشته اند.

تجری افزود: طی مدت کوتاه حضور مهندس هاشمی در استان شاهد توفیقات خوبی برای استان بوده ایم و شاخص های توسعه استان نیز روبه ارتقاء است و این روند مورد تایید دولت نیز بوده، کما اینکه در جریان سفر سوم رییس جمهور و هیات دولت به استان روند کارها در استان مورد تایید شخص رییس جمهور نیز بود.

نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس ادامه داد: نمی خواهم منکر زحمات و کارهای استانداران و تیم های مدیریتی قبلی استان شوم، اما می توان گفت توفیق آنها به این اندازه نبوده و امروز شاهدیم شاخص های توسعه استان با روند خوبی به جلو می رود.

تجری عنوان کرد: معتقدم اگر برفرض محال مهندس هاشمی هم تغییر کند این استان ماست که متضرر می شود، زیرا با توجه به عملکرد مناسب ایشان مطمئنا در پست بالاتری از وی استفاده خواهد شد.

وی در ادامه با رد هر گونه خبر در خصوص تغییر استاندار استان، گفت: تاکنون از هیچ کانال رسمی هیچ بحثی در خصوص تغییر استاندار استان مطرح نشده و از مسئولین کشوری نیز که در این خصوص سئوال کردم این موضوع را تکذیب کردند.

تجری تصریح کرد: افرادی که این شایعات را مطرح می کنند خدا و منافع استان را در نظر داشته باشند، زیرا زیان این مباحث به مردم بر می گردد.

[ شنبه 4 تیر1390 ] [ 12:18 ] [ طاقبستان ]

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه، گفت: هیچ نامه ای مبنی بر استعفا شهردار به شورا تحویل داده نشده است.

اسفندیار زرافشانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه اگر نامه ای به شورا داده شود در دبیرخانه شماره می خورد، گفت: چنین نامه ای در شورای شهر وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مطرح کردن استعفا شهردار و عدم وصول چنین چیزی در شورا نشان می دهد این موضوع یک بازی تاخیری است، گفت: اگر واقعا شهردار استعفا می داد مشکلات شهر که متاسفانه اکنون کارهای روزمره آن هم انجام نمی شود، حل می شد.

زرافشانی تصریح کرد: برخی ها که منافعشان با کارهای سیاسی گره خورده به دنبال بازی دادن همه هستند و باید گفت در این میان متاسفانه با منافع مردم بازی می شود.

وی در ادامه به روند قانونی استعفا شهردار و انتصاب سرپرست اشاره کرد و گفت: پس از وصول کتبی استعفا شهردار، در اولین جلسه فوق العاده موضوع در جلسه علنی شورا مطرح و پس از رای گیری یکی از کارکنان شهرداری بعنوان سرپرست انتخاب می شود و پس از آن شورا سه ماه فرصت دارد شهردار را انتخاب نماید.

نایب رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: افراد لایق، متخصص و فرهیخته ای در کرمانشاه هستند که در صورت استفعا شهردار می توان از آنها استفاده کرد.

[ شنبه 4 تیر1390 ] [ 12:17 ] [ طاقبستان ]

شهردار کرمانشاه از تقدیم استعفایش به شورای شهر خبر داد و گفت: بخاطر منافع شهر و مردم استعفا دادم تا بیش از این حقوق مردم در این اختلافات ضایع نشود.

منوچهر فخری در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: استعفا خودم را به شورا تقدیم کردم و قرار بود روز پنجشنبه در جلسه فوق العاده شورای شهر مطرح شود، اما چون در این جلسه بحث انتخابات هیات رییسه مطرح شد و جلسه به هم خورد، این موضوع مورد رسیدگی قرار نگرفت.

وی در ادامه علت استعفای خود را حفظ منافع شهر و مردم عنوان کرد و گفت: من به وظیفه خود مبنی بر دفاع از حقوق مردم عمل کردم، چرا که می خواهم تا زمان باقی است اعتبارات سال قبل شهر از محل اعتبارات استانی که داده نشده، برگشت نخورد.

فخری تصریح کرد: در مدت فعالیتم در کرمانشاه سعی کردم همواره خدمت گذار مردم باشم و به دنبال حاشیه ها نروم.

شهردار کرمانشاه گفت: با وجود اینکه معتقدم موضعم حق است، اما به خاطر زیانهایی که دارد به شهر وارد می شود، خود را از این سمت کنار کشیدم .

وی در پایان در پاسخ به اینکه شایعاتی مبنی بر کاندیدا شدن شما برای مجلس مطرح است، گفت: این موضوع را رد می کنم و کاندید نخواهم شد.

گفتنی است: چندی پیش پنج تن از اعضا شورا درخواست استعفا شهردار را مطرح کرده بودند.

[ شنبه 4 تیر1390 ] [ 12:16 ] [ طاقبستان ]
مديركل فرودگاه اشرفي استان كرمانشاه گفت: با توجه به ظرفيت‌هاي استان در غرب كشور پرواز كرمانشاه ـ سليمانيه مي تواند نقش موثري در توسعه كرمانشاه داشته باشد لذا تمام تلاش خود را براي حفظ اين پرواز خواهيم كرد.

پيمان شرفايي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در كرمانشاه افزود: پرواز كرمانشاه ـ سليمانيه يك پرواز عادي براي استان كرمانشاه نيست زيرا با توجه به روند رو به رشد استان مي‌تواند يكي از مهم‌ترين مولفه‌ها براي توسعه استان باشد.
وي تصريح كرد: براي اينكه پرواز كرمانشاه ـ سليمانيه از رونق كافي برخوردار شود و بتوانيم از تمام ظرفيت‌هاي آن استفاده كنيم بايد تمامي ادارات و ارگان‌هاي استان دست به دست هم داده و در كارهاي تبليغاتي و تعاملي با كشور همسايه فعاليت كنند.
مديركل فرودگاه اشرفي استان كرمانشاه اظهار داشت: كرمانشاه از لحاظ فرودگاهي استان معين در غرب كشور است و مي‌تواند نياز استان‌هاي غربي را برطرف كند از سوي ديگر وجود پروازهاي پشتيبان در اين فرودگاه مسافران را براي جابه جايي راحت‌تر مي‌كند.
شرفايي افزود: با توجه به اينكه بيش از 50 درصد صادرات كشور به عراق از مرزهاي استان كرمانشاه صورت مي‌گيرد پرواز كرمانشاه به سليمانيه مي تواند تاثير بسياري در صادرات كشور به عراق داشته باشد و سرمايه گذاري در استان را نيزافزايش دهد.
وي ادامه داد: اين پرواز همچنين مي تواند موقعيت مناسبي براي ساير قسمت‌ها همچون گردشگري، پزشكي، دانشگاهي و... باشد اما دستگاه‌هاي مربوطه نيز بايد در اين زمينه وارد عمل شده و با تعاملاتي كه ايجاد مي كنند از اين موقعيت ويژه استفاده كنند.
مديركل فرودگاه اشرفي استان كرمانشاه درباره تعداد پروازها به سليمانيه اظهار داشت: اين پرواز در ابتداي كار فقط روزهاي پنجشنبه و يكشنبه انجام مي‌شود اما پس از مدتي با رونق گرفتن آن تعداد هواپيماها و نوبت هاي پرواز اين مسير را افزايش خواهيم داد.
شرفايي درباره ايجاد فرودگاه در ديگر شهرستان‌هاي استان گفت: ايجاد فرودگاه در يكي از شهرستان‌هاي استان به غير از كرمانشاه كار غيرممكني نيست، اما مستلزم پيمودن يك دوره تخصصي و كارهاي تحقيقاتي است كه اگر مشكلي پيش رو اين قضيه وجود نداشته باشد در يكي از شهرستان‌هاي استان فرودگاه ايجاد خواهيم كرد.

[ جمعه 3 تیر1390 ] [ 11:6 ] [ طاقبستان ]

با حضور مدیرعامل بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی بانوان کشور، شعبه این بنیاد در استان کرمانشاه افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومي استانداري؛ نسرین بهادری، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه، در مراسم افتتاحیه این بنیاد، اظهار داشت: ارائه خدمات دولت به زنان در استان کرمانشاه بسیار چشم گیر است.

 وی افزود: در دو سال گذشته شاهد راه اندازی شعبه های متعددی از ارائه خدمات دولت برای بانوان در استان بوده ایم که از جمله آنها می توانیم به تاکسی بی سیم بانوان، خبرگزاری ویژه زنان، بانک ملی شعبه بانوان و امروز نیز بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی بانوان استان کرمانشاه اشاره کنیم.

 بهادری تصریح کرد: خوشبختانه استاندار کرمانشاه دید بسیار باز و مثبتی نسبت به رفع مشکلات و مسائل مربوط به بانوان و خانواده دارند و همواره از تمامی ایده ها و طرح های این بخش حمایت به عمل می آورند.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه، گفت: راه اندازی شعبه بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی بانوان در کرمانشاه، حرکتی در مسیر ایجاد اشتغال برای بانوان است که امیدواریم بتواند در راستای اهداف خود بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

 همچنین بهمنیار شیخی، مدیرکل تعاون استان کرمانشاه نیز در مراسم افتتاحیه این بنیاد در کرمانشاه، گفت: کارآفرین کسی است که با برنامه ریزی دقیق، شرایطی را برای خودش ایجاد می کند که در نهایت منجر به ایجاد اشتغال گردد.

وی ادامه داد: بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی در استان کرمانشاه همواره منشاء خوبی برای ایجاد اشتغال بوده و امید آن می رود که این بنیاد در حوزه بانوان نیز بتواند بسیار موفق عمل کند.

 شیخی تصریح کرد: باتوجه به اینکه سهم بانوان باسواد و فارغ التحصیل جویای کار روز به روز در حال افزایش است لذا توجه به ایجاد اشتغال برای آن ها امری لازم و ضروری است.

 مدیرکل تعاون استان کرمانشاه، گفت: برای ایجاد اشتغال باید تلاش کنیم که توان و دانسته های فرد را در بخش غیر دولتی و به صورت مشاغل خانگی به کار گیریم.

 گفتنی است؛ بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی بانوان استان کرمانشاه از امروز (اول تیر ماه) رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

[ جمعه 3 تیر1390 ] [ 11:6 ] [ طاقبستان ]

معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه، برقراری پرواز کرمانشاه- سلیمانیه را در توسعه روابط تجاری بین دو استان موثر دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس عبدالمجید واحدی در جمع خبرنگاران با اشاره به برقراری پرواز کرمانشاه- سلیمانیه از نهم تیر ماه، اظهار داشت: پیگیریهای زیادی برای برقراری این پرواز انجام شد که خوشبختانه به نتیجه رسید.

واحدی عنوان کرد: این پرواز دوبار در هفته و طی روزهای یکشنبه و پنجشنبه از طریق شرکت آسمان انجام می شود.

واحدی با اشاره به پیگیریهای مدیریت ارشد استان برای توسعه پروازهای فرودگاه کرمانشاه، گفت: در حال حاضر از فرودگاه کرمانشاه به شهرهای تهران، مشهد، کرمان، شیراز، بندرعباس و عسلویه پرواز انجام می شود و پیگیریم پرواز کرمانشاه به کیش و اصفهان نیز برقرار شود، لذا این امکان وجود دارد که مسافرین از اقصی نقاط  کشور از طریق کرمانشاه به سلیمانیه عراق پرواز داشته باشند.

معاون استانداری کرمانشاه پرواز از کرمانشاه به دبی و جده را نیز پروازهای خارجی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه معرفی کرد.

واحدی عنوان کرد: برقراری این پرواز به توسعه روابط تجاری بین دو استان کمک بسزایی می کند.

گفتنی است: مراسم افتتاح پرواز کرمانشاه- سلیمانیه، نهم تیرماه با حضور مسئولین استان در محل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه برگزار می شود.

[ چهارشنبه 1 تیر1390 ] [ 17:48 ] [ طاقبستان ]
قابل توجه تمامی دوستان عزیزو محترم اهالی رسانه باید به عرض برسانم رسالت تمامی رسانه ها خبرگزاری صحیح وسریع برای عموم مردم است حالا عقیده هر فرد وهرگروه وحزبی محترم میباشد ولی به دورازاخلاق حرفه ای خبرگزاری است که با اخبارهای کذب ودوروغ وفقط برای درگیرکردن افکارمردم عام جامعه با این اخبار است آنهم درحالی که فردی که مورد حملات هست قادر به دفاع از خود نباشد ونتواند این شایعات را تکذیب نماید.دوستان عزیزما طرفداراستاندارویا مخالفین آن نیستیم و طرفدار کسی هستیم که برای شهرواستانمان دلسوز باشدچه اصولگرای تندرو چه اصلاح طلب دوآتشه چون به فرموده مقام معظم رهبری هرکس در هر پست ومقامی که در اختیار دارد بتواند وظایف خود را درست انجام دهد ودل مردم را شاد کند جهاد در خدا کرده است.ای کاش شما دوستان حداقل اجازه دفاع استاندار را میدادید تا ایشان بتواننداز خود دفاع کنند نه اینکه تا مرحله تغییرایشان هم پیش رفته اید البته به صورت خیالی.آیا این اخباری که شما وبلاگ کرمانشاه امروز روی صفحه اول خود قرار میدهید از وزارت کشور آمده ومورد تاییدوزیرکشور هست؟

دوستان نماینده محترم مجلس که خود را خادم مردم میدانند ودر غیت استانداردر تریبون مجلس رگ گردنشان بیرون میزند خواهشا در این دوره ای که در مجلس بوده اند لیست کارهایی که انجام داده اند را منشر کنند تا مردم بتوانندتصمیم گیری کنند شما که جز حضور در مراسم ترحیم کار دیگری بلد نیستید واقعا در تریبون مجلس چقدر از بودجه استان دفاع کردید چقدر سعی کردید طرحهای عمرانی واقتصادی رابه استان آوردید شما حتی نتوانستید یک تیم فوتبال که این روزها مانندپفک نمکی در این شهرها جابجا میشود برای استان بیاورید.مگرشما نمایندهای شهرکرمانشاه چه از نماینده های شهرهای دیگر کم دارید البته فقط یک چیز..............

بحرحال اگر در بین مردم قرار بگیرید میفهمید مردم خود به خوبی کسانی که دلسوزشان هست را تشخیص میدهند.تنها جزئی از کارهایی که مهندس هاشمی در دوره ریاست خود انجام داده اند برای روشن شدن افکار عمومی منتشرمیکینیم به امید اینکه دوستان نگاهی معتدلانه برای خود به وجود بیاورند.

۱-رسمی نمودن وبرقراری اتباط ورفت وآمد بسیار ساده برای مسافران در مرزپرویزخان

۲-برقراری چندین پرواز داخلی وخارجی مانند:مشهد.شیراز.بندرعباس ودبی-مکه-سلیمانیه

۳-کسب رتبه اول صادرات غیر نفتی در بین استاندارن سراسرکشور

۴-کسب رتبه نخست بین استانداران کشور جهت اشتغالزایی 

۵-ارتقادادن رتبه مسکن مهر کرمانشاه ازرتبه۲۹به رتبه۱کشور

۶-نهایی کردن وانجام مراحل کاری منوریل کرمانشاه

۷-انجام وافتتاح نمودن ستادحمایت ازسرمایه گذاری داخلی وخارجی ستان(پنجره واحد)

۸-تاکیدومدیریت در پروزهای شهری مانند تقاطع های غیر همسطح-خیابان مدرس-زیباسازی شهر

۹-کلنگ زنی بزرگترین پارک آبی آسیا

۱۰-از رکود خارج کردن دها مجتمع صنعتی مانن:کرپ نازـنساجی غرب ـفرش غریب و............

وهزاران کار ارزشمند دیگرکه فرصتی برای آنها نیست حال از تمامی منتقدین ونماینده شهرکرمانشاه خواهشمند است لیست کارهای انجام شده خود را ارئه دهند البته جزشرکت در مراسم ترحیم؟؟

البته در آخرلازم به ذکرمیباشد که دوستان نام بعضی از افرادرا که برای استانداری کرمانشاه گزینه شده اند اسم برده اند مانند:بهروزهمتی که چند صباحی استاندارخراسان شمالی بودوبه دلیل ناکارآمدی عزل شد.کرم پیرایی استاندار همدان درمدت۲سال استانداری مانند استانداران سابق همدان نتوانست پل فرهنگیان شهرهمدان که ۸سال از ساخت آن شروع کرده به پایان برساند.اینها بهترین گزینه دوستان بودندوای به حال بقیه گزینه ها..............  

به امید کرمانشاهی آبادتر  

[ چهارشنبه 1 تیر1390 ] [ 10:57 ] [ طاقبستان ]

مدير پايگاه ميراث‌ جهاني بيستون از اجراي طرح جامع ساماندهي محوطه ميراث جهاني بيستون که با همکاري دانشگاه علم‏وصنعت تهيه شده است، خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس حسين راعي، با بيان اينکه ساماندهي و طراحي محوطه‌هاي تاريخي با در نظر گرفتن معيارها و ضوابط فني- ميراثي اقدامي در راستاي ارتقا کمي- کيفي فضاهاي گردشگري است، اظهار داشت: بسياري از محوطه‌هاي تاريخي در کنار مکان‌هاي طبيعي منحصر بفرد شکل گرفته‌اند که بر غناي ارزش‌هاي تاريخي آن‌ها مي‌افزايد.

 وی مجموعه بيستون را در زمره ميراث‌ تاريخي و طبيعي دانست و افزود: حضور آثار متعدد تاريخي در اين محوطه از عصر پارينه سنگي تا صفوي و پهلوي از يک سو و آثار طبيعي منحصر بفرد از جمله کوه سنگي و سراب بيستون از سوي ديگر، مجموعه‌اي بي‌نظير بوجود آورده است، بنابراين ساماندهي اين محوطه مي‌تواند در افزايش تعداد گردشگران موثر واقع شود.

 مدير پايگاه ميراث جهاني بيستون با اشاره به اينکه موضوع طراحي و ساماندهي محوطه بيستون از دو سال پيش مطرح شد، تصريح کرد: بر اساس توافق به عمل آمده ميان استانداري و سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کرمانشاه مقرر شد هزينه اجرايي اين طرح از محل اعتبارات استاني تامين شود.

 راعی ادامه داد: بنابراين در نخستين گام پايگاه ميراث جهاني بيستون با همکاري دانشگاه علم‌وصنعت اقدام به تهيه طرح جامع کرد و در فازهاي اجرايي به علت عدم وجود نقشه با مقياس اجرايي و نظارت بهتر بر انجام فعاليت¬هاي ساخت و ساز، پايگاه نسبت به انتخاب مشاور اقدام کرد.

 اين مقام مسوول در پايگاه ميراث‌ جهاني بيستون گفت: با توجه به وسعت محوطه و به منظور برنامه‌ريزي اجرايي، پروژه به بخش‌هايي نظير ساماندهي و تعريض ورودي شمالي، ساماندهي پارکينگ شمالي، ساماندهي ورودي و پارکينگ جنوبي، ساماندهي حاشيه سراب، تکميل نرده‌کشي محوطه، ساماندهي مسيرهاي درجه يک، ساماندهي مسيرهاي درجه دو ( دسترسي به آثار )، تهيه و ساخت مبلمان محيطي و فضاهاي خدمات‌رساني، تکميل و توسعه فضاي سبز، طراحي و اجراي زيرساخت‌هاي تـأسيساتي و نورپردازي محوطه و آثار، ساماندهي تابلوهاي راهنما، احداث سرويس‌هاي بهداشتي، ساماندهي نهرهاي موجود و ساماندهي فضاي کاجستان تقسيم مي‌شود.

 وی يادآور شد: بخش‌هاي مذکور بر اساس طراحي‌هاي انجام گرفته توسط مشاور و زير نظر پايگاه ميراث جهاني بيستون بر مبناي استانداردهاي خاص طراحي و در محوطه‌هاي تاريخي انجام گرفت و با توجه به اهميت و حجم عمليات اولويت‌بندي شد.

[ سه شنبه 31 خرداد1390 ] [ 14:42 ] [ طاقبستان ]

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه گفت: متاسفانه در خیلی از پروژه های مسکن مهر استان که در حال اجرا می باشد، اجرا مقررات ملی ساختمان کمرنگ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس مهرداد سالاری در نود و ششمین جلسه شورای مسکن استان با بیان این مطلب، عنوان کرد: قرار است مسکن مهر را ارزان بسازیم، نه بی کیفیت.

وی ادامه داد: در همه جلسات مسکن مهر استان همواره تاکید شده که نباید در پروژه های مسکن مهر دقت را فدای سرعت کنیم.

سالاری افزود: هر چند در این پروژه ها سرعت مهم است، اما کیفیت ساخت و ساز نیز باید با رعایت قوانین حفظ شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه متاسفانه دیده می شود در خیلی از پروژه ها مسکن مهر مقررات ملی ساختمان کمرنگ است، گفت: پیمانکاران باید بدانند در اینصورت در آینده و هنگام بهره برداری دچار مشکل خواهند شد.

وی گفت: روشهایی برای پایین آوردن هزینه ها با اعمال مدیریت صحیح وجود دارد، اما پذیرفتنی نیست که مشاعات به حداقل برسد، پارکنیگ حذف و تغییرات دیگری انجام بگیرد.

سالاری با بیان اینکه هم اکنون بیشتر پروژه ها در مرحله سفت کاری قرار دارند، گفت: همه می دانیم مسائل نازک کاری با روح و روان بهره برداران سر و کار دارد که باید پیمانکاران به آن توجه بیشتری کنند.

در ادامه این جلسه مهندس طهماسب نجفی سرپرست دفتر فنی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه با پیمانکارانی که مسائل کیفی را در ساخت و سازها رعایت نکنند برخورد می شود، گفت: همواره با وجود توجه به مدت زمان بنبدی احداث پروژه ها، بر کیفی سازی این آنها نیز تاکید شده است.

وی خاطر نشان کرد: از پیمانکارانی که رشد هفتگی آنها منفی است، هیچ توجیهی پذیرفته نمی شود.

نجفی یادآور شد: همت همه مسئولین و منابع کشور بکار گرفته شده تا پروژه های مسکن مهر با کیفیت مناسب و سرعت خوب احداث شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از پیمانکاران پروژه های مسکن مهر انتظار داریم رشد منفی خود را جبران کنند، گفت: باید زمان تعیین شده برای بهره برداری پروژه ها مورد توجه جدی قرار گیرد.

سرپرست دفتر فنی استانداری کرمانشاه در ادامه خطاب به دستگاه های خدمات رسان و پیمانکاران گفت: دستگاه های خدمات رسان باید طرحهای خود را در زمان تعیین شده به اجرا برسانند تا فرصتی از پروژه ای گرفته نشود. پیمانکاران نیز باید تمهیدات لازم را در کارگاه ها برای حضور دستگاه های خدمات رسان فراهم کنند.

نجفی در ادامه بر سه شیفته شدن پروژه هایی که رشد هفتگی آنها ضعیف است تاکید کرد و گفت: همچنان بازدید های شبانه گروه های کارشناس از پروژه ها ادامه دارد.

وی در پایان گفت: باید محوطه سازی و برخورداری از گاز، برق، آب و فاضلاب در پروژه های مسکن مهر همزمان با بهره برداری از پرژه ها افتتاح شود.

گفنی است: قرار است از بیش از 60 هزار مسکن مهر در حال احداث استان، تا پایان شهریور ماه 30 هزار واحد آن به بهره برداری برسد.

[ سه شنبه 31 خرداد1390 ] [ 14:41 ] [ طاقبستان ]
سرپرست سازمان قطار شهري كرمانشاه از آغاز عمليات اجرايي پروژه مونوريل اين شهر در مرداد ماه سالجاري خبر داد.
عمليات اجرايي پروژه مونوريل كرمانشاه مرداد ماه امسال آغاز مي شود

ادامه مطلب
[ دوشنبه 30 خرداد1390 ] [ 14:20 ] [ طاقبستان ]

بر اساس فدراسيون جهاني وزنه بردار کرمانشاهی در صدر اوزان هشت‌گانه مسابقات جهاني جوانان قرار دارد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اعلام فدراسيون جهاني وزنه‌برداري، یک وزنه بردار کرمانشاهی به همراه 2 وزنه‌بردار دیگر از کشورمان در صدر اوزان هشت‌گانه مسابقات جهاني جوانان قرار دارند.

 كيانوش رستمي وزنه بردار جوان کرمانشاهی در 85 كيلوگرم با ركورد ورودي 362 كيلوگرم در صدر اوزان هشتگانه مسابقات جهانی جوانان مالزی قرار دارد.

 سعيد محمدپور در 94 كيلوگرم با ركورد ورودي 375 كيلوگرم و بهادر مولايي در 105+ كيلوگرم با ركورد ورودي 395 كيلوگرم، نیز بالاتر از رقباي خود در اين سه وزن قرار دارند و اين مسئله شانس این سه وزنه بردار را براي كسب مدال جهاني افزايش مي‌دهد.

 همچنین در دسته 105 كيلوگرم، كيا قدمي دیگر وزنه بردار کرمانشاهی با مجموع 362 كيلوگرم در مکان هشتم قرار دارد. در اين وزن وزنه برداراني از لتوني و اكوادور با ركورد ورودي 380 كيلوگرم بالاتر از سايرين هستند.

[ دوشنبه 30 خرداد1390 ] [ 14:18 ] [ طاقبستان ]

یک وکیل پایه یک دادگستری، گفت: قانون جمع آوری تجهیزات ماهواره ای هم خلاف فقه و هم خلاف حقوق شهروندی است.

 احسان زررخ، وکیل پایه یک دادگستری، در گفت و گو با سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره، اظهار داشت: این قانون از حیث مبنایی چند ایراد اساسی دارد، اول اینکه بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دسترسی مردم به گردش اطلاعات آزاد است و ما حق نداریم محدودیتی برای شهروندان اعمال کنیم.

 وی افزود: این قانون بر اساس فقه شیعی نیز دارای ایراد است چرا که در اصول فقه آمده است که « شما تمامی اقوال را بشنوید و نیکوترین آن را برگزینید ».

 زررخ، تصریح کرد: همچنین کشور ما بر اساس مفاد کمیسیون حقوق مدنی سیاسی، پذیرفته است که تمامی شهروندان حق دریافت اطلاعات به صورت آزادانه را داشته باشند، لذا این قانون هم از نظر فقه و هم از نظر قانون اساسی دچار ایراد است.

 وی در ادامه اظهار داشت: همچنین این قانون در اجرا نیز محل ایراد دارد و در عمل به یک قانون متروک تبدیل شده است چرا که اجرای آن مستلزم این است که نیروی انتظامی وارد تک تک خانه های مردم شود و در صورت مشاهده ماهواره، آن را جمع آوری کند و از آنجایی که خانه یک مسلمان دارای حرمت است، هیچ کس نمی تواند بدون اذن مالک وارد خانه شود.

 این وکیل پایه یک دادگستری، گفت: همچنین کاری که نیروی انتظامی در برخی از مواقع انجام می دهد، همچون جمع کردن دیش های ماهوره ای که در پشت بام منازل قرار دارند، خلاف قانون است چرا که بام ملک نیز در مالکیت صاحب ملک است. انجام چنین اعمالی نقض حریم خصوصی و حریم شخصی افراد است.

 زررخ در پایان یادآور شد: این قانون در زمانی تصویب شده که مقتضیات زمانی و مکانی ایجاب می کرده اما با ایده آل های امروز هیچ سازگاری ندارد و اصلاح آن نیاز ضروری و حق قانونی و اساسی مردم است.

[ دوشنبه 30 خرداد1390 ] [ 14:18 ] [ طاقبستان ]
شرور سابقه داري که با اعمال مجرمانه خود موجب نارضايتي شهروندان کرمانشاهي شده بود، با اقدام قاطع ماموران کلانتري 20 اين شهر دستگير و با گرداندن در ميان تعدادي از محلات سطح شهر ابهت پوشالي اش شکست .

به گزارش  گروه دریافت خبر خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، روز گذشته يکي از اشرار سابقه دار شهر کرمانشاه که با اعمال مجرمانه خود موجب آزار و نارضايتي عده اي از شهروندان شده بود، در ميان تعدادي از محلات محدوده استحفاظي کلانتري 20 اين شهر گردانده شده و ابهت پوشالي وي شکسته شد .

 اين شرور سابقه دار که جواني 20 ساله بوده و چندين فقره سابقه محکوميت در پرونده سياه خود دارد ، چند شب پيش بهمراه تعدادي از همدستان خود با تظاهر مستانه و عربده کشي و با استفاده از قمه ، ضمن وارد آوردن خسارت به چند دستگاه خودرو و اموال عمومي ، موجب ايجاد رعب و وحشت در ميان ساکنان محله بلوار راهنمايي و رانندگي کرمانشاه شده بود .

اين گزارش حاکيست ، اقدام قاطع ماموران کلانتري 20 کرمانشاه در دستگيري و شکستن ابهت پوشالي اين شرور سابقه دار ، ضمن جلب رضايت شهروندان ، درس عبرتي بود براي ساير اراذل و اوباش تا دست از اعمال مجرمانه خود برداشته و اجازه تعدي و تجاوز به حقوق ساير شهروندان را به خود ندهند .

[ شنبه 28 خرداد1390 ] [ 15:2 ] [ طاقبستان ]
كرمانشاه - سخنگوي شوراي اسلامي شهر كرمانشاه گفت: براي كاهش بار ترافيك اين شهر به 20 هزار واحد پاركينگ مناسب نياز داريم و اين در حاليست كه هم اكنون فقط يك پاركينگ واقع در خيابان جليلي آن هم با مشكلات فراوان، در اين شهر وجود دارد.
براي كاهش بار ترافيكي كرمانشاه، 20 هزار واحد پاركينگ نياز است

ادامه مطلب
[ شنبه 28 خرداد1390 ] [ 15:0 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمانشاه از 20 ساعته شدن برنامه های شبکه زاگرس خبر داد و گفت: 10 ساعت از این برنامه ها تولیدی و 10 ساعت نیز تامینی می باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، هادی شریفی با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اینکه سطح و ضریب مخاطرات ماهواره ای در استان کرمانشاه به مراتب از سایر نقاط کشور حادتر و گسترده تر می باشد، ضرورت مهندسی فرهنگی و مقابله با این شبکه ها، بویژه شبکه های ماهواره ای کرد زبان که تعداد آنها به بیش از 34 شبکه می رسد ایجاب می کرد از ظرفیت های رسانه که پرچمدار جبهه مقابله با جنگ نرم است، بویژه در حوزه استانی که محملی برای بازتاب و تقویت خرده فرهنگ ها و گویش های اصیل است بهره گیری حداکثری شود و در مقابل هجمه بی وقفه دشمن از مرزهای اعتقادی و مبانی ارزشی و آرمانهای انقلاب صیانت و پاسداری شود، لذا در این راستا اقدام به افزایش ساعات پخش شبکه استانی زاگرس کردیم.

وی به برنامه های شبکه زاگرس پس از 20 ساعته شدن اشاره کرد و گفت: برنامه ها هر روز از ساعت شش صبح با موسیقی تصویری، آرم، تلاوت آیات قرآن مجید و ذکر روز آغاز می شود و با دعای تعهد، تفسیر نهج البلاغه، برنامه طنز پیشگان، سلام کرمانشاه، گزارش ورزشی، انیمیشن، یک بخش خبری، برنامه خانواده، برنامه یک لقمه نان حلال، مناجات امیرالمومنین و ویژه برنامه های اذان ظهر ادامه می یابد. پس از ساعت 13 نیز فیلم سینمایی پخش می شود و از ساعت 16 به بعد به روال گذشته سایر برنامه ها پخش می گردند.

شریفی ادامه داد: 50 درصد برنامه ها از تولیدات جدید و 50 درصد برنامه ها نیز تامینی می باشند. به عبارتی 10 ساعت از پخش برنامه های شبکه به برنامه های تولیدی و 10 ساعت هم به برنامه های تامینی تعلق دارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا پخش برنامه ها به صورت بازپخش نیز صورت می گیرد، گفت: خوشبختانه بر اساس تمهیداتی که اندیشیده شده برنامه ها بازپخش و تکرار در روز بعد نخواهند داشت.

مدیرکل صدا و سیمای استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: کرمانشاه یازدهمین استان در کشور است که پخش برنامه های شبکه استانی آن 20 ساعته شده است.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه چند درصد جمعیت استان زیر پوشش برنامه های 20 ساعته صدا و سیمای مرکز کرمانشاه قرار می گیرند، گفت: به منظور دسترسی حداکثری مخاطبان به این برنامه ها، تمهیداتی در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه اتخاذ گردیده که درمجموع 30/92 درصد جمعیت استان تحت پوشش این برنامه ها قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در شهرستان اسلام آباد غرب (2/97 درصد جمعیت)، پاوه (85/98 درصد)، ثلاث باباجانی (05/90 درصد)، دالاهو(5/81 درصد)، روانسر (13/97 درصد)، سرپل ذهاب (98/94 درصد)، سنقر(72/91 درصد)، صحنه (44/93 درصد)، قصرشیرین (3/98 درصد)، کرمانشاه (71/90 درصد)، کنگاور (9/98 درصد)، گیلانغرب (84/94 درصد) و هرسین (58/90 درصد) تحت پوشش برنامه های صدا و سیمای استان هستند.

مدیرکل صدا و سیما استان کرمانشاه، در ادامه با اشاره به برنامه های این شبکه برای رقابت با دیگر شبکه های 20 ساعته، گفت: شبکه استانی زاگرس در سال 1389 حائز رتبه پربیننده ترین شبکه استانی در بین مراکز 32 گانه صدا و سیما بود و در نظر داریم از ویژگی های منحصر به فرد استان کرمانشاه یعنی تنوع قومی و مذهبی و تکثر گویش ها و لهجه ها و آداب و رسوم مردم این دیار بیش از پیش بعنوان یک فرصت ناب حداکثر بهره برداری را جهت جذب مخاطب صورت دهیم.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده توجه به انواع قومیت ها، ایلات و طوایف، آداب و سنن، پوشش ها و گویش ها، تاریخچه و افتخارات موجب جذب مخاطب و جلب رضایت اقشار مختلف و رویگردانی از شبکه های ماهواره ای و یا سایر شبکه های قابل دریافت خواهد بود.

وی افزود: موسیقی در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه از دیرباز یکی از مولفه های نیرومند جذب مخاطب بوده و به برکت وجود نیروهای توانمند در این حوزه، ما را در رقابت با سایر شبکه ها یک سرو گردن بالاتر قرار خواهد داد.

شریفی تصریح کرد: افزایش تولیدات هنری اعم از انیمیشن، تله فیلم و سریال، تولید آثار نمایشی فاخر بویژه در حوزه ادبیات بومی و توجه خاص به امر مستندسازی و استفاده از ظرفیت های بی بدیل تاریخی، طبیعی و گردشگری استان در تولیدات مستند و همچنین بهره گیری از پیشکسوتان ادبی و هنری استان و استفاده از تجارب آنان به اضافه تکمیل پوشش تصویری تا دورترین نقاط مرزی استان، سرمایه های امتیاز آور ما در رقابت با سایر شبکه ها محسوب می شوند.

[ شنبه 28 خرداد1390 ] [ 14:58 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: سال 1389 در استان 4174 واقعه طلاق به ثبت رسید که در مقایسه با سال ماقبل آن که 3670 واقعه بود، 15 درصد افزایش نشان می دهد.

احمد جودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه،  با ارائه گزارشی از وقایع چهارگانه به وقوع پیوسته در استان طی سال 1389 گفت: سال گذشته 4174 واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده که به طور میانگین هر ماه 347 واقعه، هر روز 5/11 واقعه و هر دو ساعت یک واقعه طلاق بوده است.

وی ادامه داد: همچنین سال 1389 در استان 33 هزار و 220 واقعه ولادت رخ داده که بر این اساس به طور متوسط هر ماه 2685 واقعه، هر روز 5/89 واقغه و هر ساعت 72/3 واقعه ولادت در استان داشته ایم.

جودی گفت: آمار ولادت های ثبت شده تقریبا برابر با سال 1388 که 33 هزار و 443 واقعه بوده، می باشد.

وی نسبت جنسی را در میان نوزادان  متولد شده در استان در مقابل هر 100 پسر 105 دختر عنوان کرد و گفت: محبوبترین اسامی که کرمانشاهیان در سال گذشته برای فرزندان خود انتخاب کردند به ترتیب فراوانی در دختران ستایش، فاطمه و هستی و در بین پسران امیر علی، امیر حسین و امیر رضا بوده است.

وی ادامه داد: در سال 1389 همچنین یازده هزار و 522 واقعه وفات در استان ثبت شده  که بر این اساس در هر ماه به طور میانگین 528 واقعه، هر روز 32 واقعه و هر ساعت 33/1 واقعه رخ داده است.

جودی افزود: آمار وفات در سال 1388 ، یازده هزار و 390 واقعه بوده و یک درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه تصریح کرد: سال گذشته در مقابل فوت هر 163 مرد در استان 100 زن فوت شده است.

جودی یادآور شد: همچنین بر اساس آمار ثبت شده در سال گذشته 24 هزار و یازده واقعه ازدواج در استان رخ داده که بر این اساس در هرماه به طور متوسط دو هزار واقعه، هر روز 67 واقعه و در هر ساعت 7/2 واقعه ازدواج در استان رخ داده است.

وی افزود: این آمار در سال 1388 ، 24 هزار و 836 واقعه بوده که نسبت به سال گذشته، سه درصد کاهش نشان می دهد.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمانشاه در ادامه به سایر خدمات ثبت احوال استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: 341 هزار و 351 خدمت در سال گذشته در این سازمان به کرمانشاهیان ارائه گردیده است.

وی گفت: 837 مورد تغییر نام، 3200 تغییر نام خانوادگی، 4400 اختلاف سجلی، 26 هزار مورد الصاق عکس، 26 هزار و 411 مورد تعویض شناسنامه، صدور 8721 شناسنامه المثنی و پاسخ به درخواست صدور 50 هزار کارت ملی طی سال گذشته انجام شده است.

[ شنبه 28 خرداد1390 ] [ 14:57 ] [ طاقبستان ]

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، گفت: بحث امنیت برای دستگاه قضایی استان، اولویت درجه یک را دارد.

 به گزارش خبرنگار سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام و المسلمین علی مظفری امروز شنبه( 28 خرداد ماه) به مناسبت در پیش بودن هفته قوه قضاییه در نشستی خبری، اظهار داشت: اخیرا هیاتی 12 نفره از قضات عالیرتبه دادسرای قضات کشور، عملکرد دستگاه قضایی استان را مورد بازرسی قرار دادند که در پایان اعلام کردند که وضعیت عملکردی دستگاه قضایی در استان کرمانشاه بسیار رضایت بخش است.

 وی ادامه داد: یکی از مهمترین و اصلی ترین اولویت های کاری دستگاه قضایی در کشور، مبحث امنیت است که این مهم برای دستگاه قضایی استان کرمانشاه دارای اولویت درجه یک می باشد.

 مظفری تصریح کرد: دستگاه قضایی استان هرجایی که احساس کرده جرایمی امنیت عمومی استان را به مخاطره انداخته اند، با جدیت تمام و در کوتاه ترین فرجه زمانی ممکن به رسیدگی موضوع و نهایتا اجرای حکم پرداخته است.

 وی در ادامه در خصوص مبحث اطاله دادرسی، اظهار داشت: یکی از گله مندیهای مردم استان بحث اطاله دادرسی است که باید بگوییم در استان موضوع اطاله دادرسی به آن معنایی که مضر تلقی شود، نداریم. لذا دستگاه قضایی استان به دنبال آن است که پرونده های قضایی را در حداقل فرجه زمانی ممکن مورد رسیدگی قرار دهد.

 رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، تاکید کرد: گاها شنیده می شود که در بین مردم شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه دستگاه قضایی دیگر حدود اسلامی را اجرا نمی کند، که باید اعلام کنم چنین شایعاتی کاملا بی پایه و اساس است و دستگاه قضایی همواره بدون هیچ گونه ملاحظه کاری، حدود الهی را اجرا می کند، لذا اگر این احکام در ملع عام اجرا نمی شود، دلیلی بر عدم اجرای آن نیست.

 مظفری تصریح کرد: ساماندهی دعاوی حقوقی نیز بحث دیگری است که در اولویت کاری دستگاه قضایی استان قرار دارد که در این بین مسئله معاملات اموال غیر منقول به دلیل عدم آشنایی مردم به قوانین و همچنین عدم دقت کافی در هنگام معامله، بیشترین حجم پرونده های حقوقی استان را تشکیل می دهد.

 وی یادآور شد: قانون قولنامه هایی را که در بنگاه ها انعقاد می شود را سند معامله تلقی نمی کند لذا برای ارائه هرگونه مدرک قانونی معامله نیاز به مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی است.

 رییس دستگاه قضایی استان کرمانشاه، گفت: براساس ماده 22 قانون ثبت، تنها افرادی مالک محسوب می شوند که معامله آن ها در دفاتر ثبت اسناد رسمی به ثبت رسیده باشد.

 وی در ادامه در خصوص کارچاق کن ها، اظهار داشت: تلاش کرده ایم که اطراف دادگستری را از وجود دلال ها و کارچاق کن ها پاک کنیم اما این ادعا را نداریم که این مهم به طور کامل انجام شده لذا برای انجام کامل کار به همکاری مردم در این خصوص نیازمندیم.

 مظفری همچنین به درخواست مردم برای اجرای ماده 18 (رسیدگی مجدد به پرونده هایی که حکم قطعی خورده اند) اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه در استان اجازه ای برای اعمال ماده 18 نداریم و هر کس چنین وعده ای به شاکیان و متشکیان پرونده ها بدهد، دروغ گفته است.

 رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، در ادامه گفت: مردم، امورات قضایی و حقوقی خود را به دیگر نهادها و مقامات استان ارجاع ندهند، چرا که بر اساس قانون هیچ نهاد یا شخصیتی حق مداخله در امر قضا را ندارد و ما نیز از مسئولین و مقامات استان درخواست داریم که از پذیرش چنین مراجعینی پرهیز کنند.

 مظفری همچنین در خصوص وضعیت پرونده های موجود در دادگستری استان، اظهار داشت: بر خلاف آنچه که مردم تصور می کنند استان کرمانشاه یک استان جرم خیز نیست بلکه میزان جرایم آن چندان تفاوتی با دیگر استانهای کشور ندارد، اما مسئله ای که قابل توجه می باشد، این است که شکل وقوع جرایم در کرمانشاه، خشن است که این موضوع نیز به مسائل فرهنگی و جامعه شناختی بر می گردد.

وی افزود: سرقت و قاچاق بیشترین حجم پرونده های موجود در دادگستری استان را تشکیل می دهند.

 رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، در پایان با اشاره به اینکه استفاده، نگهداری و حمل ماهواره جرم است، گفت: قانون این موارد را جرم اعلام کرده است و در صورت مشاهده مستقیم، نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری می کند، اما مشهود نبودن آن نیز دلیل بر عدم رسیدگی نیست و چنانچه گزارشی مبنی بر وجود ماهواره به نیروی انتظامی اعلام شود، موظف به پیگیری است.

[ شنبه 28 خرداد1390 ] [ 14:54 ] [ طاقبستان ]

نگاهي به وضعيت عمران شهري كرمانشاه

    كرمانشاه با جمعيتي در حدود يك ميليون نفر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین كانون جمعيتي غرب كشور می‌باشد و در ضوابط ملي آمايش سرزمين براي اين شهر نقش فراملي تعريف شده است . توجه به وضعيت شهري و ايجاد زیرساخت‌های مورد نياز آن براي ايفاي نقش خود به عنوان يكي از دغدغه‌های اصلي مديريت ارشد استان همواره مطرح بوده و هست .

     در سال 1389علي رغم اينكه شهري با اين ظرفيت در صورت داشتن مديريت مناسب در شهرداري و ايجاد و خلق منابع نبايستي هيچ نيازي به اعتبارات محدود استان داشته باشد و مانند ساير شهرهاي بزرگ كشور با منابع داخلي خود تمامي نيازهاي شهري خود را ( عمراني ؛ جاري و فعاليت هاي فرهنگي و ... ) را پوشش دهد.

   علي الايحال در سال 1389 مقرر شد در صورت عملكرد مناسب شهرداري كرمانشاه و انجام به موقع پروژه‌های عمراني؛ استانداري از محل‌های مختلف 200 ميليارد ريال به پروژه‌های عمران شهري اختصاص دهد ولي پس از گذشت 11 ماه از سال به علت عدم پيشرفت مناسب پروژه‌ها در کمیته برنامه ريزي شهرستان كه به رياست فرماندار و حضور مديران دستگاه‌های اجرايي شهرستان تشكيل می‌گردد درمورخ 12/11/89 دستگاه اجرايي پروژه‌های تقاطع غير همسطح شهدا و الهيه و همچنين حاشيه سازي فاز دوم قره‌سو به ترتيب به راه و ترابري و ميراث فرهنگي منتقل شد ساير پروژه‌های شهرداري مانند تعريض پل قره سو ؛ ايجاد آب نماي طاق بستان و ... نيز پس از گذشت 11 ماه از سال هيچگونه پيشرفتي نداشته و پيشرفت فيزيكي آنها صفر بوده است بر اين اساس مقرر شد پروژه هاي تقاطع هاي غير همسطح  شهدا؛ الهيه و جعفر آباد به علت عملكرد موفق راه و ترابري در پروژه‌های قبلي (پل ولايت و جانبازان) به آن اداره واگذار شد در حقيقت كميته برنامه ريزي شهرستان در راستاي خدمت رساني به مردم شريف كرمانشاه نه تنها پروژه‌های مذكور را حذف ننمود بلكه با اين تصميم گيري سعي نمود كاري را از روي دوش شهرداري كه خود قادر به انجام آن نبود برداشته و به دستگاه چابک‌تری واگذار نمايد با اين نگرش كه مردم عزيز در زمان مناسب از ثمرات آن بهره‌مند شوند. ولي آنچه موجب تعجب است رفتار شهرداري با اين تصميم مديريتي كه خرد جمعي مديران استان بوده می‌باشد شهرداري كرمانشاه بجاي همكاري وهمراهي با  اين تصميم و كمك به رفع مشكل در مقابل اين تصميم كه فقط (تغيير دستگاه اجرائي ) مقاومت نموده و با عدم همكاري با پيمانكار ؛ راه و ترابري و ميراث فرهنگي موجبات توقف پروژه‌های مذكور را به عمل آورد در حاليكه می‌توانست با كمك ادارات ياد شده به عنوان دستگاه بهره بردار روند اجراي پروژه را سرعت بخشد و از اين طريق خدمت بهتري به مردم ارائه نمايد . چيزي كه تا اينجا كاملاً واضح است اين نكته است كه استانداري به هيچ وجه اعتبار پروژه‌های مورد اجرا را قطع نكرده و فقط كار را از يك دستگاه ناكارآمد به يك دستگاه كارآمد سپرده است و اگر شهرداري دغدغه خدمت رساني به مردم را داشت بايستي در يك فرآيند منطقي و متقن كار را به اداره كل راه و ترابري مي سپرد و آن وقت می‌توانست از عملكرد خود نيز دفاع نمايد.

      ذكر اين مطلب نيز براي مردم عزيز كرمانشاه ضروري است كه در راستاي اجرايي شدن حاشيه سازي قره‌سو كه فاز اول آن توسط ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در دست اجرا بوده و فاز دوم كه لاين شمالي آن توسط شهرداري شروع شده و داراي پيشرفت بسيار كند و نامناسبي بود بر اساس توضيحات قبلي به ميراث فرهنگي واگذار شد كه به علت عدم همكاري شهرداري ميراث فرهنگي مجبور شد عمليات را در اين لاين جنوبي شروع نمايد كه در اينجا نيز علي رغم اينكه هيچ كاري انجام نشده بود باز شهرداري مشكلات متعددي را ايجاد نمود كه خوشبختانه با تلاش زياد دستگاه اجرايي جديد كار شروع و در حال انجام است .

تعدادي از پروژه هاي عمران شهري ساير دستگاه ها به شرح زير مي باشد:

1-    حاشيه سازي قره‌سو (توسط ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان)

2-  ساماندهي آبشوران (ادامه عملیات‌های قبلي و همچنين تصويب در سفر سوم رياست محترم جمهوري)

3-    ساماندهي بازار توپخانه (توسط ميراث فرهنگي)

4-    تهيه طرح جامع طاق بستان و شروع عمليات ساماندهي

5-    بهسازي و نوسازي ادارات سطح شهر به منظور بهبود منظر شهري آن‌ها

6-    شروع عمليات بازسازي سينماهاي آزادي و پيروزي

7-    احداث كانون كارمندان

8-  اختصاص ده‌ها ميليارد تومان براي ايجاد زیرساخت‌های مسكن مهر (آب رساني، فاضلاب، برق و ...)

9-  احداث تقاطع جعفر آباد با اعتبار 32 ميليارد ريال كه توسط استانداري تامين گرديد ( شهرداري كرمانشاه براي اين پروژه اعتبار قابل توجهي اختصاص نداده و اعتبار آن توسط استانداري تامين گرديد)

   خوب است شهرداري نيز با ذكر نام و همچنين حجم عمليات و اعتبار هزينه شده پروژه‌های عمراني خود را در سال 1389 كه با بودجه چند صد ميليارد توماني شهر كرمانشاه ( كه از كل بودجه عمراني استاني بيشتر است )  اجرا نموده اطلاعات كاملي را به مردم ارائه نمايد.

توجه به اين نكته نيز ضروري است كه كل بودجه عمراني استان در سال 1389 معادل 204 ميليارد تومان بوده كه بايستي براي تمامي مشكلات سطح استان شامل 14 شهرستان 30 شهر و بيش از 2600 روستا  در بخش هاي مختلف ( آب ؛ كشاورزي ؛ راه ؛ عمران شهري؛ ساخت مدارس ؛ بهداشت و درمان ، عمران روستائي ؛ حمل و نقل و ....  ) هزينه شودو چنانچه اعتباري از دستگاهي حذف شود قطعا به پروژه ديگري در دستگاه ديگر اختصاص خواهد يافت و برگشت اعتباري صورت نخواهد گرفت .

قطعاً مردم فهيم شهر كرمانشاه خود با مقایسه ارقام فوق قضاوت مي نمايند .

 

اداره روابط عمومي و امور بين الملل

 

[ چهارشنبه 25 خرداد1390 ] [ 20:24 ] [ طاقبستان ]
یک فعال گردشگری در استان کرمانشاه، گفت: راه اندازی پرواز کرمانشاه _ سلیمانیه، رونق گردشگری منطقه را به دنبال دارد. مجید محمدی کیا، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه، در گفت و گو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این خصوص، اظهار داشت: با توجه به راه اندازی پرواز مستقیم کرمانشاه به سلیمانیه عراق، اگر بتوانیم با سلیمانیه مبادله گردشگر داشته باشیم، یقینا صنعت گردشگری استان کرمانشاه جان تازه ای می گیرد. وی افزود: قطعا راه اندازی تورهای گردشگری سلیمانیه و همچنین ورود گردشگران سلیمانیه به استان می تواند تحولی را برای صنعت گردشگری کرمانشاه به دنبال داشته باشد. محمدی کیا، تاکید کرد: با توجه به اشتراکات فراوانی که بین مردم استان کرمانشاه و سلیمانیه وجود دارد، راه اندازی تورهای گردشگری سلیمانیه قطعا با استقبال ویژه ای از سوی مردم کرمانشاه و همچنین راه اندازی تورهای کرمانشاه با استقبال قابل توجهی از سوی مردم سلیمانیه مواجه خواهد شد. گفتنی است؛ بر اساس اظهارات معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه، پرواز مستقیم کرمانشاه به سلیمانیه عراق از تاریخ نهم دی ماه سالجاری انجام خواهد شد.
[ چهارشنبه 25 خرداد1390 ] [ 20:20 ] [ طاقبستان ]
معاون برنامه ريزي استانداري کرمانشاه گفت: پرواز هوايي كرمانشاه به سليمانيه عراق از نهم تيرماه سالجاري  برقرار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس عبدالمجيد واحدي، با بيان اينكه پرواز كرمانشاه- سليمانيه از طريق شركت هواپيمايي آسمان صورت مي گيرد، اظهار داشت: طي هماهنگي هاي بعمل آمده پرواز كرمانشاه- سليمانيه طي  دو روز در هفته (يكشنبه و پنجشنبه) و چهار پرواز رفت و برگشت صورت مي گيرد.

وي گفت: اين پروازها در روزهای یکشنبه و پنجشنبه از مسير تهران – كرمانشاه – سليمانيه و بالعكس  انجام مي پذيرد.

[ سه شنبه 24 خرداد1390 ] [ 21:0 ] [ طاقبستان ]
رييس نمايندگي وزارت امور خارجه در غرب كشور گفت: كرمانشاه مجراي اصلي ارتباط كشور با غرب است، غربي كه با جهان عربي شروع و تا مديترانه شرقي امتداد مي يابد و در واقع اين استان راهي است كه به صورت زميني خليج فارس را به مديترانه متصل مي كند.
كرمانشاه مجراي اصلي ارتباط با جهان عرب و اقليم كردستان عراق است

ادامه مطلب
[ سه شنبه 24 خرداد1390 ] [ 20:55 ] [ طاقبستان ]

اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه دیدار کردند.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پنج تن از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه در دیداری با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مشاور طرح جامع ساماندهی طاق بستان، در جریان چگونگی اجرای این طرح بزرگ قرار گرفتند.

 در این جلسه، مشاور طرح جامع ساماندهی طاق بستان گزارشی از وضعیت و چگونگی اجرای این طرح ارائه داد که اعضای شورای شهر کرمانشاه ضمن تقدیر از جدیدت مدیرکل میراث فرهنگی استان در خصوص اجرای این طرح بزگ، اظهار داشتند؛ پروژه ساماندهی طاق بستان، پروژه عظیمی است که یقینا انجام آن افتخاری برای شهر کرمانشاه خواهد بود.

 همچنین در این نشست، جلیل رحیمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ضمن تشکر از حضور اعضای شورای شهر در این اداره کل، گفت: با توجه به ویژگیهای خاص استان در زمینه گردشگری و نیاز به جذب سرمایه گذار، بسته های سرمایه گذاری استان بر روی سایت این اداره کل قرار داده ایم.

 وی افزود: امید آن داریم که با حضور جدی بخش خصوصی بتوانیم صنعت گردشگری استان را رونق دهیم.

 گفتنی است؛ زرافشانی، حمیدی، پرویزی، رضایی و ملکی اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه بودند که در این نشست صمیمانه حضور داشتند.

[ سه شنبه 24 خرداد1390 ] [ 20:54 ] [ طاقبستان ]

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه، گفت: آماده ایم زیرساختهای مورد نیاز هر دستگاه ملی که بخواهد در استان مستقر شود را فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس کیومرث کلانتری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال گذشته با حدود 12 دستگاه ملی جهت استقرار در استان مکاتبه کرده و قول دادیم امکاناتی نیز برای آنان فراهم کنیم، اما تا این لحظه هیچ کدام محقق نشده است.

کلانتری عنوان کرد: طی این مدت نمایندگی وزارت امور خارجه و دفتر نخبگان در استان راه اندازی شده و سعی ما این است در شش ماهه ابتدایی امسال نمایندگی سازمان حسابرسی و دیوان عدالت  اداری را نیز در استان راه اندازی کنیم.

کلانتری به موضوع انتقال کارمندان از تهران به استانها نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون 487 نفر از کارمندان دولت از تهران به استان کرمانشاه منتقل شده اند.

[ سه شنبه 24 خرداد1390 ] [ 20:53 ] [ طاقبستان ]

نود و پنجمین جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه به ریاست سرپرست دفتر فنی استانداری، پس از بازدید سه ساعته مسئولین استان از پروژه های مسکن مهر در سالن شهدای دولت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این جلسه مهندس طهماسب نجفی سرپرست دفتر فنی استانداری با تاکید بر اینکه باید با افزایش نیروهای کاری در همه پروژه های مسکن مهر استان سرعت ساخت و ساز را افزایش دهیم، گفت: رعایت اصول فنی ساخت، با وجود توجه جدی به سرعت پروژه ها الزامی است.

وی در ادامه با انتقاد از پیمانکاران برخی پروژه ها که رشد هفتگی آنها منفی بود، گفت: از این پس باید پروژه های مسکن مهر در سه شیفت فعال باشند تا با سرعت بیشتری احداث شوند.

 نجفی افزود: تیم های نامحسوسی از مسئولین و کارشناسان مسکن مهر استان بطور شبانه و نامحسوس از پروژه ها بازدید می کنند.

وی با قدردانی از شرکت کیسون بعنوان پیمانکار پروژه دولت مهر شهر کرمانشاه بخاطر فعالیت تیم های شبانه در این پروژه گفت: هر هفته پروژه هایی که پایان تیرماه افتتاح می شوند، بطور کامل و جز به جز رصد می شوند.

سرپرست دفتر فنی استانداری کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اجرای کامل قوانین و آیین نامه های ساخت و ساز در احداث پروژه های مسکن مهر تصریح کرد: با مسئولین پروژه هایی که کیفیت فنی در آنان رعایت نمی شود، برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی آنها منفی بوده، بیشتر مورد بازدید قرار می گیرند.

در  این جلسه اعلام شد که تا پایان تیر ماه 5375 واحد مسکن مهر در استان به بهره برداری می رسد که شامل هزار واحد از پروژه ایثار، هزار واحد از پروژه دولت مهر، 64 واحد از تعاونی مسکن پتروشیمی، 76 واحد از تعاونی مسکن آب و فاضلاب، 12 واحد از تعاونی مسکن انصار، 108 واحد از تعاونی مسکن هنرستانها، 108 واحد از تعاونی مسکن مالی و اعتباری مهر، 1941 واحد از تعاونی مسکن متقاضیان انفرادی، 892 واحد از تعاونی بافت فرسوده، 110 واحد از پروژه مهر گیلانغرب و 64 واحد از پروژه شکوه سرپل ذهاب می باشد.

همچنین در این جلسه عنوان شد هم اکنون پیشرفت فیزیکی 38 هزار و 80 واحد مسکن مهر احداثی توسط سازمان مسکن و شهرسازی استان 45 درصد است.

گفتنی است: در مجموع در استان کرمانشاه 60 هزار مسکن مهر در حال احداث است که قرار است 30 هزار واحد آن تا پایان شهریور ماه آماده بهره برداری شود.

[ سه شنبه 24 خرداد1390 ] [ 20:51 ] [ طاقبستان ]

پس از سالها بحث و گفت و گو پیرامون پروژه قطار شهری کرمانشاه، انگار بالاخره این آرزوی کرمانشاهیان در حال تحقق است، چرا که طبق اعلام سرپرست سازمان قطار شهری کرمانشاه، پیمانکار این پروژه انتخاب شده و د رمرداد ماه کلنگ زنی می شود.

مهندس سعید سلیم ساسانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه  بعداز سه ماه پیگیری یکی از بزرگترین مناقصه های استان برای پروژه  قطار شهری کرمانشاه انجام گرفت، گفت: در این مناقصه که به صورت دو مرحله ای انجام شد در ابتدا 22 شرکت فراستانی اسناد این مناقصه را خریداری کردند و در نهایت 12 شرکت برای حضور در مناقصه در مرحله اول پیشنهادات خود را ارائه کردند که پس از مرحله ارزیابی کیفی، پنج شرکت انتخاب شدند.

وی گفت: از میان پنج شرکت انتخاب شده در مرحله ارزیابی فنی که بر اساس قوانین بسیار شفاف و قانونی و فنی انجام گرفت، شرکت “ تام ایران خودرو” به عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری کرمانشاه انتخاب شد.

ساسانی افزود: با توجه به اینکه تاکنون در کشور منوریل انجام نگرفته این شرکت موفق شد اسناد فنی قوی را به همراه مبلغ پیشنهادی که تفاوت چشمگیری با پیمانکاران دوم و سوم این مناقصه داشت، ارائه کند.

سرپرست سازمان قطار شهری کرمانشاه تصریح کرد: ما در این مناقصه به دنبال انتخاب بهترین گزینه از نظر فنی و  مالی بودیم و هیچ توجهی به حواشی نداشتیم و تنها سعی کردیم قانونی و شفاف عمل کنیم.

وی تاکید کرد: هر شرکتی که اسناد فنی قوی و قیمت مناسب را در این مناقصه ارائه می کرد، مطمئنا برنده بود.

ساسانی افزود: اجرای این طرح تحول اقتصادی بزرگی در شهر کرمانشاه ایجاد خواهد کرد، چرا که تاکنون پروژه ای با اعتبار 4000 میلیارد ریال در شهر کرمانشاه اجرا نشده است.

وی افزود: درمرداد ماه کلنگ احداث این پروژه به زمین زده خواهد شد و  پیش بینی می شود این طرح ظرف 42 ماه اجرا گردد.

سرپرست سازمان قطار شهری کرمانشاه در ادامه با اشاره به تاثیر احداث قطار شهری در بهبود حمل و نقل شهر کرمانشاه، گفت: بر اساس برآوردهای انجام گرفته بخش مناسبی از سفرهای درون شهری کرمانشاه را قطار شهری پوشش خواهد داد و تاثیر بسیاری بر انتظام بخشی حمل و نقل شهری در کریدور اصلی شهر خواهد داشت.

وی ادامه داد: طول مسیر احداث قطار شهری کرمانشاه از میدان معلم تا میدان فردوسی است که شامل 13 کیلومتر می شود.

وی در پایان از نمایندگان استان در مجلس و مسئولین خواست پیگیر جذب اعتبارات مناسب برای این پروژه باشند تا سریعتر اجرا شود.

[ یکشنبه 22 خرداد1390 ] [ 14:17 ] [ طاقبستان ]

نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی، گفت: وظیفه اداره میراث فرهنگی است که مهمان نوازی کرمانشاهیان را در کشور جا بیاندازد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سید جواد زمانی در نشستی که با حضور مجمع نمایندگان استان در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه برگزار شد، ضمن تبریک انتصاب جلیل رحیمی به عنوان مدیرکل جدید این اداره، اظهار داشت: انتظار می رود که با حضور مدیرکل جدید در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شاهد تحولی در این حوزه مهم از استان باشیم.

 وی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه قابلیت های بی شماری در راستای جذب گردشگر دارد اما هرگز نتوانسته ایم به درستی از آن ها بهره مند شویم.

 سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: وجود چند هزار اثر تاریخی و همچنین مناطق طبیعی بی نظیر، شرایطی است که اگر در هر منطقه ای وجود داشته باشد می تواند آن منطقه را از همه لحاظ متحول کند لذا ما نیز وظیفه داریم از این سرمایه های تاریخی و طبیعی خود در جهت رفاه حال مردمانمان استفاده کنیم.

 نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم کرمانشاه مردمی مهمان نوازند و این وظیفه اداره میراث فرهنگی و گردشگری است که مهمان نوازی کرمانشاهیان را در کشور جا بیاندازد.

[ یکشنبه 22 خرداد1390 ] [ 14:16 ] [ طاقبستان ]

معاون محیط انسانی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: بر اساس شاخص های استاندارد هوای پاک، هم اکنون هوای استان در وضعیت بحران قرار دارد.

فریدون یاوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: هم اکنون غلظت گرد و غبار در هوای استان کرمانشاه وجود 1100 میکروگرم ذرات معلق در هر متر مکعب است و بر اساس شاخص های استاندارد آلودگی هوا، کرمانشاه در وضعیت بحران قرار دارد.

وی افزود: میانگین 24 ساعته غبار آلودگی هوا استان( از ساعت 24 بیستم خرداد ماه تا ساعت 24 بیست و یکم خرداد ماه)  نیز وجود 548 میکروگرم ذرات معلق در هر متر مکعب بوده است.

یاوری گفت: استاندارد هوای پاک وجود 150 میکروگرم ذرات معلق در هر متر مکعب است.

وی عنوان کرد: متاسفانه روند غبارآلودگی هوای استان روندی افزایشی داشته است.

 معاون محیط انسانی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه از ابتدای فروردین ماه امسال تا 21 خرداد 29 روز هوای استان کرمانشاه خارج از استاندارد هوای پاک بوده، گفت: در این مدت 23 روز در وضعیت هشدار، سه روز وضعیت اضطرار و سه روز در وضعیت بحران بوده ایم.

وی در پایان گفت: در حال حاضر سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا در استان کرمانشاه فعال است که امیدواریم تا پایان سال این ایستگاه ها افزایش یابد.

طهماسب نجفی مدیرکل ستاد بحران استان کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایسنا در خصوص علت عدم تعطیلی ادارات و مدارس استان با توجه به قرار گرفتن در شرایط بحران، گفت: شب گذشته  با تشکیل ستاد بحران 12 عضو این ستاد به خاطر برگزاری امتحانات مدارس تصمیم گرفتند که  علیرغم آلودگی هوا امروز را تعطیل نکنند.

وی در پاسخ به این سئوال که در شهرستانهایی مانند قصرشیرین و سرپل ذهاب که وضعیت آلودگی هوا بسیار حادتر است تصمیم گیری به چه شکلی است، گفت: تعطیلی دراین شهرستانها به عهده فرمانداران گذاشته شده است.


[ یکشنبه 22 خرداد1390 ] [ 14:15 ] [ طاقبستان ]

شش کشتی گیر کرمانشاهی به مرحله نهایی رقابتهای انتخابی تیم ملی بزرگسالان در رشته آزاد دعوت شدند.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، رضا افضلی و سجاد محمدی در وزن 74، احسان امینی در 84، عرفان امیری و سعید امیری در وزن 96 و محسن رضایی در وزن 120 نفرات دعوت شده به این رقابتها هستند.

 مرحله نهایی رقابتهای انتخابی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان قرار است با حضور کلیه نفرات شاخص طی روزهای 6 لغایت 8 تیرماه به میزبانی استان مازندران برگزار شود.

 در رقابتهای اخیر کشتی آزاد قهرمانی آسیا، احسان امینی کشتی گیر به همراه عرفان امیری دیگر کشتی گیر شایسته کرمانشاهی موفق شدند 2 مدال با ارزش طلا و نقره را برای کشورمان به ارمغان آورند.

 همچنین در رشته فرنگی نیز 3 کشتی گیر کرمانشاهی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.

 با دعوت محمد بنا بابک قربانی در 96 کیلوگرم، محمد قربانی در 120 کیلوگرم و یاسین بهرامی پور در 55 کیلوگرم به این اردو دعوت شده اند.

[ شنبه 21 خرداد1390 ] [ 17:47 ] [ طاقبستان ]

شهردار کرمانشاه، گفت: امروز سکوتم را می شکنم تا از حق دفاع کنم، چرا که اگر این کار را نکنم حق مردم ضایع می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، منوچهر فخری که چندی است شهردار كرمانشاه: مردم در خصوص كارنامه مديريت فعلي شهرداري قضاوت كنندماندن یا رفتن او به سوژه اصلی اکثر رسانه های استان تبدیل شده، با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شهریور 1388 با آرا همه اعضای شورای شهر به عنوان شهردار کرمانشاه انتخاب شدم و در کارنامه مدیریتی خود افتخار انتخاب به عنوان مدیر نمونه در سال 1377، شهردار نمونه استان در سال 1378، معاون فرماندار نمونه در سال 1380، کارشناس نمونه استان در سال 1381 و مدیر بسیجی نمونه استان در سال 1389 را دارم.

وی افزود: در نزدیک به دو سال گذشته شهرداری کرمانشاه یکی از فعالترین شهرداریهای تاریخ این شهر بوده، چرا که تقاطع غیر همسطح ایثار و جعفرآباد در این زمان به بهره برداری رسید و کار احداث دو تقاطع دیگر شروع و یک تقاطع دیگر نیز آماده شروع بود که نگذاشتند این کار انجام شود.

وی ادامه داد: طی این مدت محوطه چم بشیر که زباله دانی در کرمانشاه بود ظرف شش ماه تبدیل به یکی از زیباترین پارکهای کشور شد و  ساماندهی حاشیه قره سو که تهدیدی برای شهر بود آغاز شد و در کنار این پروژه های شهرداری، خیلی ها با افتخار ژست گرفتند و از عکاسان و خبرنگاران خواستند که از آنها عکس بگیرند.

شهردار کرمانشاه در ادامه احداث 16 پارک در مدت دو ماه را یکی از کارهای مهم خود عنوان کرد و گفت: خیلی از کارهای دیگر نیز در شهرداری کرمانشاه انجام شد که اعتباری به آن ندادند، اما با همت شهرداری انجام گرفت.

فخری در ادامه با بیان اینکه با این اقدامات خیلی ها از محبوبیت شهرداری ترسیدند، گفت: در ابتدا شایعه کردند که می خواهم کاندید نمایندگی مجلس شوم و این اقدامات را با هدف دیگری انجام می دهم که در همان زمان از طریق رسانه ها به مردم اعلام کردم که شهرداری مکان مناسبی برای خدمت به مردم است و نیاز به منصب دیگری ندارم.

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه باید بین مدیریت ارشد استان و  شورای شهر تفکیک قائل شویم، گفت: از نظر قانونی اعضای شورا می توانند در خصوص وضعیت شهردار تصمیم بگیرند، اما نگرانی من این است که شورا دولتی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر تابع مردم هستیم  نمی توانیم کمیسیون ماده 100 را تعطیل کنیم تا شهرداری فلج شود، گفت: سه ماه است که کمیسیون ماده 100 و ماده پنج تعطیل شده و آقایان سنگ مردم را به سینه می زنند، اما بر خلاف آنچه مردم می خواهند عمل می کنند.

وی ادامه داد: با تعطیلی کمیسیون های ماده 100 و ماده پنج به خاطر عدم شرکت نماینده استانداری در این دو کمیسیون قیمت خانه در کرمانشاه افزایش پیدا کرده و کارگران ساختمانی بیکار شده اند و نمی توان این اقدام را خدمت به مردم دانست.

وی تصریح کرد: با تعطیلی کمیسیون های شهرداری، آقایان افتخار می کنند که شهرداری نمی تواند حقوق کارگران را بدهد.

فخری گفت: اگر قرار است اختلافی بین دو مدیر باشد، مردم نباید ضرر آن را ببینند.

شهردار کرمانشاه در ادامه گفت: متاسفانه در کنار این اقدامات، 20 میلیارد تومانی که قرار بود سال گذشته از محل اعتبارات عمران شهری به شهرداری کرمانشاه تعلق بگیرد، داده نشد و کتبا به ما نامه نوشتند که همه اعتبارات شهرداری از محل کمکهای استانداری تعطیل است.

وی افزود: اگر اعتبارات داده می شد باید اکنون یک لاین از تقاطع شهدا به بهره برداری می رسید تا مردم بیش از این گرفتار ترافیک در این منطقه نباشند.

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه قرار نیست امکانات نظام برای کوبیدن دیگران به کار گرفته شود، گفت: امکانات دولت متعلق به مردم است.

فخری با بیان اینکه چه کسی جوابگوی تعطیلی شش ماهه پروژه های شهر است، گفت: باید از مردم به خاطر این اقدامات عذرخواهی کنیم، چرا که مردم کرمانشاه هشت سال زیر بمباران سختی کشیده اند و دیگر سزاوار نیست که اینگونه با آنان برخورد شود.

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اختلافم با مدیریت ارشد استان بر سر مسائل کاری نیست، گفت: اگر وقتی که برای رایزنی و جلسه با اعضای شورا برای برداشتنم  گذاشته شده صرف حل مشکلاتی مانند اشتغال، مباحث فرهنگی، رشد طلاق و... می شد، بسیاری از این مشکلات مرتفع می گشت.

وی تصریح کرد: بودن یا نبودن شهردار اختیار شوراست و دلیل سکوتم نیز در قبال همه حرفهایی که در این مدت در خصوص عملکرد شهرداری و من زده می شد این است که  دنبال این هستند که شورا را به دو گروه موافق و مخالف تقسیم و بعد شورا را منحل کرده و شهردار را برکنار کنند و بروند از آنجا که می خواهند شهردار بیاورند.

وی گفت: من با اطلاع از این موضوع وارد این معرکه نشدم.

وی تاکید کرد: هر زمان که احساس کنم به نفع مردم است که بروم مطمئنا این کار را خواهم کرد.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه از صدا و سیما خواهش می کنم در مناظره ای با حضور آقای استاندار صحبتهایمان را به گوش مردم برساند، گفت: مردم حق دارند بدانند در شهرشان چه می گذرد.

وی خاطر نشان کرد: با اعضاء شورا صحبت می کنم اگر تمایلی به ماندنم نداشته باشند، خواهم رفت.

وی ادامه داد: مطمئنا عملکرد من خالی از ضعف نیست، اما نهایت تلاشمان را در مجموعه شهرداری برای خدمتگزاری به مردم کرده ام.

فخری در پایان تصریح کرد: من کرمانشاهی هستم و خود و نسلهای بعدی من اگر عملکرد مناسبی نداشته باشم باید به مردم پاسخگو باشند.

[ شنبه 21 خرداد1390 ] [ 17:30 ] [ طاقبستان ]
آیت اله مقتدایی مدیرحوزه های علمیه کشور با اهدا لوح تقدیری از آیت اله ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری به عنوان استاد نمونه حوزه تجلیل کرد .

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، در متن این لوح تقدیر آمده است: پویندگان طریق دانش که سنگ فرش راهشان بال ملائک است و طالبان علم که دل به دریای لایتناهی معارف سپرده اند، وامدار بزرگ مردان مجاهدی هستند که عمر گرانمایه خود را چراغ افروز راه دانایی نموده و به جهد بی دریغ خویش ناخدای کشتی علم تا ساحل خردمندی بوده اند.

در ادامه این لوح تقدیر خطاب به آیت اله ممدوحی آمده است: شرح و تبیین علوم گرانسگ اهل بیت علیهم السلام که گنجینه بی بدیل هدایت است به همت اساتید شایسته ای چون شما راهگشای طلاب علوم دینی است، شما که همواره با مجاهدت خالصانه، تعلیم مستعدانه و دانشمداری دلسوزانه به گشودن ابواب دانش به روی مشتاقان آن همت گمارده اید. با نهایت احترام و ادب تلاشهای ارزشمند شما را ارج می نهیم  و از خدا می خواهیم که در مسیر درخشان نشر معارف دین مبین اسلام موید و ماجور باشید.

[ شنبه 21 خرداد1390 ] [ 10:5 ] [ طاقبستان ]

اعضای شورای عالی استانها از پروژه بازیافت زباله شهر کرمانشاه که به عنوان پروژه الگو در کشور برگزیده شده بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در حاشیه این بازدید دکتر هایده شیرزادی مدیر عامل شرکت بازیافت زباله کرمانشاه با بیان اینکه  این پروژه از 10 سال پیش با اعتبار اولیه 5/7 میلیارد تومان آغاز شد، گفت: این طرح با کمک استاندار و بانک ملی در دو فاز اجرا شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با افتتاح این طرح از این پس همه زباله شهر کرمانشاه، پردازش خواهد شد.

دکتر شیرزادی گفت: این پروژه قادر است روزانه 500تا 600 تن زباله را بازیافت نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته  192 هزار تن زباله شهر کرمانشاه در این شرکت بازیافت شده است، گفت: زباله های وارد شده به این پروژه تبدیل به کود و بخش دیگری از آن به مواد بازیافتی تبدیل می شود.

وی افزود: شهر کرمانشاه برای نخستین بار در کشور موفق به بازیافت کامل زباله های خود شده است که می تواند به عنوان یک الگو برای سایر استانهای کشور مطرح باشد.

مدیر عامل شرکت بازیافت مواد و تولید کود آلی کرمانشاه در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون یک تیم مدیریتی از  جوانان شهر کرمانشاه که متخصص در این بخش هستند را پرورش داده ایم که کار مطالعات بازیافت زباله در 80 شهر و 2000 روستا کشور را انجام داده اند.

دکتر شیرزادی در ادامه با بیان اینکه باید در کنار توسعه صنعتی به محیط زیست نیز توجه ویژه داشت، گفت: سه میلیارد تومان دیگر برای اجرای کامل این طرح نیاز داریم.

وی در ادامه تصریح کرد: با نگاهی به آمارهای جهانی در میابیم که تا چه اندازه  توجه به محیط زیست اهمیت دارد.

شیرزادی گفت: سال گذشته  کشور ایران در تخریب محیط زیست در جهان رتبه دهم را دارا بود که امیدواریم با تلاشهای دولتمردان و اجرای قانون پسماند و توجه بیشتر به محیط زیست وضعیت بهتری پیدا کنیم.

مدیر عامل شرکت بازیافت زباله کرمانشاه در ادامه  خاطر نشان کرد: در ایران سالانه 15 میلیون تن پسماند تولید می شود که تنها حدود هشت درصد آن بازیافت می گردد و این میزان پسماند  حدود 500 میلیون تن گاز گلخانه ای تولید می کند.

شیرزادی گفت: در سال گذشته رتبه کشور در تولید گاز گلخانه ای در بخش کشاورزی  رتبه ششم جهان بود  چرا که هنوز بسیاری از کشاورزان ما پس از برداشت زمینهای خود را به آتش می کشند.

وی ادامه داد: این آمارها بسیار وحشتناک است چرا که  سالانه شش میلیون متر مکعب شیرابه  پسماند به زمینهای کشور وارد می گردد و اگر چاره ای برای آن نیدیشیم خودمان با دستهای خود خاک کشور را  نابود کرده ایم.

مدیر عامل شرکت بازیافت زباله کرمانشاه در ادامه گفت: در دنیای امروز کشوری حقوق بشر را رعایت می کند که مسائل زیست محیطی را حفظ کند.

شیرزادی گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر تحولی ایجاد شده اما کافی نیست و باید بیشتر به این موضوع با اهمیت بپردازیم.

وی گفت: امیدواریم  نشست امروز منجر به این گردد که  شورای عالی استانها در لایحه ای بازیافت پسماندهای همه شهرهای کشور را اجرایی کند و از این طرح حمایت خاص داشته باشد.

[ پنجشنبه 19 خرداد1390 ] [ 20:4 ] [ طاقبستان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

شهر کِرمانشاه (به کردی کرماشان) مرکز استان کرمانشاه و نیز مرکز شهرستان کرمانشاه در این استان است. کرمانشاه، هشتمین شهر بزرگ ایران پس از تهران، مشهد، کرج، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز است و در استان کرمانشاه واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر طبق برآوردهای آماری سال ۲۰13 حدو1.552450 بوده و از لحاظ آب و هوایی جزو مناطق معتدل کوهستانی قرار می‌گیرد.
کرمانشاه که از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است به دلیل قرارگیری در تقاطع دو محور شمال به جنوب و شرق به غرب و نیز همجواری با عراق و واقع شدن بر سر راه کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است. سه رودخانهٔ قره سو، آبشوران و چم بشیر در کرمانشاه جریان دارند. در زمان سلجوقیان کرمانشاه مرکز کردستان بود.
مردم این شهر به زبانهای کردی (گویش‌های کرمانشاهی، کلهری،لکی وجافی)سخن می‎گویند.
موضوعات وب
امکانات وب
تماس با ما Online User