کرمانشاه نگین ایران زمین
به گهواره تمدن,خوش آمدید.welcome to kermanshah 
قالب وبلاگ
نويسندگان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه، از تردد پنج میلیون و 316 هزار و 711 دستگاه وسیله نقلیه در جاده های استان در ایام نوروز امسال خبر داد.

ˈبهمن خسروانیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع آمار تردد وسائط نقلیه یادشده 583 هزار و 997 دستگاه مربوط به وسیله نقلیه خودروی سنگین و مابقی سبک بوده است.

وی اظهار کرد: محور کرمانشاه - بیستون با تردد 382 هزار و 483 وسیله نقلیه پرترددترین محور استان گزارش شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه در خصوص جابجایی مسافران نوروزی گفت: 394 هزار و 810 مسافر از ابتدای سفرهای نوروزی (25 اسفندماه سال گذشته ) تا 16 فروردین ماه سالجاری در استان جابجا شدند که این میزان جابجایی توسط 32 هزار و 454 سفر صورت گرفته است.

خسروانی اظهار داشت: از مجموع مسافران جابجا شده استان، 267 هزار و 897 نفر توسط 22 هزار و 766 سفر درون استان و تعداد 126 هزار و 913 نفر توسط 9 هزار و 688 سفر برون استان جابجایی صورت گرفته است.

وی افزود: از مجموع آمار جابجایی صورت گرفته 73 هزار و 987 نفر توسط سه هزار و 200 سفر به وسیله اتوبوس، 265 هزار و 867 نفر توسط 15 هزار و 515 سفر به وسیله مینی بوس و 54 هزار و 956 نفر توسط 13 هزار و 739 سفر به وسیله سواری های کرایه جابجا شده اند.

[ دوشنبه 18 فروردین1393 ] [ 17:2 ] [ طاقبستان ]

[ یکشنبه 17 فروردین1393 ] [ 19:3 ] [ طاقبستان ]
صبح امروز طی مراسمی با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری مهندس سید دادوش هاشمی به عنوان معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران معرفی شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران ، حسین محمدپورزرندی معاون مالی و اقتصادشهری قالیباف از شهرداری تهران رفت و مدیرعامل بانک شهر شد تا سید دادوش هاشمی که بیش از 3 سال استانداری کرمانشاه را بر عهده داشت و به حق موفقترین و تلاشگرترین استاندار تاریخ کرمانشاه بود از امروز با حکم شهردار تهران این سمت را برعهده گیرد.

کرمانشاه نگین ایران زمین انتصاب مهندس سید دادوش هاشمی را صمیمانه تبریک عرض نموده و از خداوند متعال موفقیت این چهره توانمند را آرزومندیم .

[ یکشنبه 17 فروردین1393 ] [ 18:28 ] [ طاقبستان ]
در پی حکم محمدباقر نوبخت ؛ حاج محمدرضا شعبانی رئیس امور مجلس و استان های معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری شد .

به گزارش کرمانشاه پست ؛ مراسم معارفه شعبانی این هفته برگزار می شود .
بنابراین گزارش در پی دستور روحانی برای احیاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ؛ در چارت سازمانی جدید این معاونت تنها شامل دو ریاست می باشد که خوشبختانه ریاست امور مجلس و استان های کشور این معاونت و سازمان در اختیار حاج محمدرضا شعبانی ق
رار گرفته است .
شعبانی نماینده سابق کرمانشاه و رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهوری در استان کرمانشاه بوده است . 

کرمانشاه نگین ایران زمین: انتصاب شایسته  شعبانی را به سمت ریاست امور مجلس واستان های کشور معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی ریاست جمهوری صمیمانه تبریک عرض می نماید .

[ شنبه 16 فروردین1393 ] [ 18:34 ] [ طاقبستان ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مشکل فعلی حوزه فرهنگ جامعه را کمبود بودجه و امکانات عنوان کرد.

دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» فرهنگ را اساس توسعه در هر جامعه ای عنوان و تصریح کرد: چنانچه فرهنگ هر جامعه مبتنی بر اصول اساسی و ارزشهای والای الهی تدوین شود یقینا آن جامعه مسیر پیشرفت و تکامل را طی خواهد کرد.

وی با اشاره به تمدن سازی فرهنگ و نیز نقش آن در توسعه پایدار و همه جانبه ملت ها، اهمیت فرهنگ در جوامع اسلامی را دوچندان دانست و اظهار کرد: امیدواریم با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر مقوله فرهنگ ظرفیت و پتانسیل های جامعه در مسیر ایجاد عزم ملی برای تحول در فرهنگ جامعه مهیا شود.

این مقام مسئول همچنین ابراز امیدواری کرد: در سال جدید با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری و نیز عزم ملی مردم و مدیریت جهادی مسئولین بتوان بستر شکوفایی استعدادهای انسانی در جامعه را فراهم کرد تا بار دیگر شاهد تمدن بزرگ اسلامی در جامعه باشیم.

رحیمی زنگنه عنوان کرد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در بحث فرهنگ این توقع از مسئولین می رود تا در همه مقوله ها نگاه فرهنگی را در اولویت قرار داده و و بدانند این نگاه فرهنگی می تواند بسیاری از مشکلات جامعه در همه بخش ها مرتفع کند.

وی مشکل اصلی حوزه فرهنگ را کمبود امکانات و بودجه عنوان و تصریح کرد: توجه هر چه بیشتر مسئولین به بحث فرهنگ می تواند مسیر توسعه در جامعه را مهیا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص عزم ملی در زمینه فرهنگ اشاره و اظهار کرد: عزم ملی متوجه مردم است و همه مردم باید دغدغه فرهنگ داشته باشند.

وی گفت: مردم باید از مقوله فرهنگ و ارزشی به رفتار خود نگاه کنند و رفتار مبتنی بر ارزشهای الهی و انسانی داشته باشند تا عزم ملی در ایجاد تحول فرهنگی در جامعه ایجاد شود.

[ شنبه 16 فروردین1393 ] [ 18:25 ] [ طاقبستان ]
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: پرونده نوروز 93 در استان کرمانشاه با اقامت حدود 1.5 میلیون گردشگر در استان بسته شد.

 

مهندس علی فعله گری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: از روز 28 اسفند ماه که ابتدای تعطیلات نوروز 93 بود تا پایان روز 15 فروردین ماه، مجموعا یک میلیون و 415 هزار و 416 نفر از گردشگران و مسافرین نوروزی در استان کرمانشاه اقامت یافتند.

 

وی ادامه داد: از این تعداد گردشگر 12 هزار و 180نفر در سطح هتل های استان، سه هزار و 293 نفر در مهمانپذیرهای کرمانشاه، 387 نفر در هتل آپارتمان، 7210 نفر در کمپ های موقت، 96 هزار و 23 نفر در مدارس ستاد اسکان، 39 هزار و 203 نفر در مهمانپذیرهای ادارات و سازمانهای استان و یک میلیون و 257 هزار و 120 نفر در پادرهای مسافرتی پارک ها اقامت یافتند.

 

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کرمانشاه گفت: اتفاق خوبی که در نوروز 93 افتاد، افزایش 45 تا 50 درصدی فروش بلیت موزه ها و اماکن گردشگری استان بود که در نوع خود بسیار قابل توجه است.

 

فعله گری اظهارکرد: مجموع بازدید کنندگان از 18 موزه و سایت گردشگری استان 362 هزار و 492 نفر بود که نسبت به سال گذشته افزایش 45 تا 50 درصدی را نشان می دهد.

[ شنبه 16 فروردین1393 ] [ 18:24 ] [ طاقبستان ]
صبح اولين روز فروردین، ساعت شش صبح به سمت بخش مرزی سومار رفتیم و بعد از سومار به نفت شهر و بعد از آن از مرز پرویز خان بازدید داشتم. در این سفر با مرزدارانِ عزیز دیدار کردم و سال نو را به آنها تبریک گفتم.گزارش روزهای یکم تا دهم فروردین 1393

من به عنوان مسئول امنیت استان وظیفه دارم به کسانی که در مرزها خدمت می کنند، توجه کنم. در اولین روز نوروز به دیدار مرزبانان استان رفتم چون دوست نداشتم احساس کنند که استاندار، فرماندار و مقامات همگی در کنار خانواده های خود هستند و این ها باید در محل کار و خدمت خود آماده باشند. ما مسئولین وظیفه داریم، به این عزیزان هم توجه کنیم.

این سفر برایم اهمیت های دیگری هم داشت؛ بازگشایی مرز سومار برای من یک اولویت است چون یکی از بحث هایی که در مورد اشتغال ها در استان زودبازده است، همین مرزها است. در مورد مرز سومار، هشت- نه سال پیش مجوز آن گرفته شده اما هنوز راه اندازی نشده است و به هر حال باید تکلیفش روشن شود. در مسیر سومار رودخانه ای است که درباره ی آن چیزهایی شنیده بودم؛ اما می خواستم خودم از نزدیک آن را ببینم و بدانم که به طور دقیق چه وضعیتی دارد و باید برای آن چه کاری انجام داد. بعد از سفر فوراً با مهندس نیک کردار درباره ی مسائل آنجا گفتگو کردم و ایشان با تیم حوزه ی برنامه ریزی به آنجا رفتند.

بازسازی نفت شهر هم بحث مهمی بود. در این شهر بازسازی بعد از جنگ پیشرفت زیادی نداشته است. از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم شهر آشنا شدم، موانع توسعه ی آنجا را دیدم و با مردم آنجا به گفتگو نشستم. اساساً مرز ما باید رونق داشته باشد تا به طور طبیعی امنیت در آن برقرار باشد. امنیت فقط با نیروهای نظامی میسر نیست و بزرگترین عامل امنیت وجود جمعیت انسانی در مرز هاست.

در این سفر به مرز پرویزخان هم رفتم و پیشرفت کارهای آنجا را نیز دیدم. اولین باری که به پرویزخان رفتم، خیلی شرایط غیرقابل قبولی داشت. یک جای محدود و کوچک بود با کامیون هایی که در صف های طولانی می ایستادند و معطل می شدند. ما یک مقدار در این مدت فضا را باز کردیم که کامیون ها سریعاً تخلیه شوند و صادرات کالا یک روزه انجام شود و کالای صادراتی ما معطل نماند. یک سری زیرساخت های اولیه را توانستیم درست کنیم که شرایط بهتری پیدا شود. کار اساسی در آنجا پایانه است که آن را هم دنبال کردیم. معاون وزیر راه آمد، جلسه گذاشتیم. قول داده شده که تا پایان خرداد ماه، این قسمت مسافری را به ما تحویل بدهند و شاید بتوانیم از همین پایانه، برای کار تجارت به صورت تلفیقی استفاده کنیم. خب اگر آن را رها میکردیم معلوم نبود که سرنوشت تحویل این پروژه چه می شود. اینگونه پیگیری ها باعث می شود افراد اهمیت کار خود را بهتر بدانند.

فضای جامعه باید برای رفت و آمد معلولین مساعد باشد؛

صبح روز دوم فروردین، جلسه ای با فرماندهان نیروی انتظامی داشتم و بعد به منزل جانبازان هفتاد درصدی که قطع نخاع هستند، رفتیم. صحبت ها و درد دل های آنها را شنیدم. این بزرگواران نیاز به رسیدگی و توجه مداوم دارند. به مشکلات معلولین به طور کلی (حالا چه جانبازان و چه معلولین دیگر) کمتر توجه شده است. یک معلول در جامعه ی ما در صورتی می تواند رفت و آمد کند که فضای جامعه برای رفت و آمد او مساعد باشد. توجه به موضوع چاله های خیابان ها، ارتفاع جدول ها، شیب پله ها و... می تواند فضا را برای حضور اجتماعی معلولین فراهم کند.

روز دوم نوروز به دیدار عزیزان جانباز برای ادای احترام رفتم. درک مشکلات درمانی و مسائلی که دارند امکان پذیر نیست چون تا در آن حالت نباشیم امکان ندارد که درک کنیم یک جانباز هفتاد درصدی و خانواده اش چه می کشند. یعنی هفتاد درصدی بودن آنها برای ما یک عدد است و یا یک درصد، اما برای آن ها یک عمر رنج است؛ رنجی که قابل تصور نیست. مثلاً تصور کنید کسی سه ویلچر داشته باشد یکی برای بیرون، یکی برای منزل و یکی برای حمام و... به هر حال خدا کند که بتوانیم یک خدمتی به آن ها بکنیم. حداقل کاری که از ما برمی آید همین است که تیمی که به آن ها رسیدگی می کنند را یاری دهیم تا جانبازان نیازهای خود را بیان کنند.

در زمینه ی بافت های فرسوده باید کارهای ریشه ای انجام داد؛

بعد از ظهر همان روز به محله های فیض آباد و جعفرآباد و دیگر بافت های فرسوده و حاشیه ای شهر کرمانشاه رفتیم. حاشیه نشینی در همه ی شهرها کم و بیش وجود دارد؛ اما در کرمانشاه درصد بسیار بالايي دارد و باید برای بهسازی آن تدبیری بیاندیشیم. از روز اولی که به کرمانشاه آمدم با حساسیت نسبت به این مسئله گزارش هایی را دنبال کردم و این بازدید نیز در راستای همان گزارش ها، صورت مسئله را برایم واضح تر کرد. در محله جعفرآباد مسئله زباله ها را می توان ساماندهی کرد. این در کرمانشاه حسن است که تفکیک زباله ها به عنوان یک شغل انجام می شود، در رابطه با بحث کمپست و تجزیه هم خوشبختانه کرمانشاه نسبت به اکثر شهرها جلوتر است. اما لزومی ندارد که درست برِ خیابان کار تفکیک زباله ها انجام شود و منظر شهری خراب شود. مجموعه ها را نباید به حال خود رها کرد؛ وقتی مجموعه ای را سامان بدهیم به خودی خود در ساماندهی رویه های جدید شغلی ایجاد می شود و کار هم کیفیت پیدا می کند.

در زمینه بافت های فرسوده ی کرمانشاه تقریباً می توان گفت که کاری انجام نشده است. در خیابان مدرس با چهار تا عقب نشینی و ... نمی توان تحولی صورت داد. باید کار ریشه ای صورت گیرد و موانع بر طرف شوند. الان هر کس گروهی دیگر را مسئول عدم بهسازی خیابان مدرس می داند. گروهی می گویند که میراث فرهنگی مانع است و البته گفته ام روی بحث میراث فرهنگی باید مطالعه ای شود تا آن قسمت هایی که بهانه است حذف شود و آن قسمت هایی که منطقی است را رعایت کنیم.

چون بافت خیابان مدرس تجاری است، باید به صاحبان املاک آنجا امتیاز بدهیم و از طرف دیگر به ساخت و ساز جدید نیز باید امتیاز داده شود که ساخت و ساز جاذبه داشته باشد و افراد بیایند با نقشه ی جدید ساختمان ها را بسازند. واقعاً باید شهرداری روی آن وقت بگذارد چرا که بخش زيادي ازبافت فرسوده شهر بدون استفاده مانده است، باید برای هر کدام از محله های فرسوده مدلی را طراحی کنیم.

در آن بازدید به عینه دیدم که به بعضی از محله ها واقعاً بی توجهی شده است. خیابان هایی را دیدم که حتی یک جدول و یک درخت ساده هم ندارند. به هر حال ساکنان این محلات هم مردم همین شهر هستند و اگر در حاشیه هستند که گناهی ندارند. بی توجهی به هر کدام از محله های شهر به هیچ وجه برای من قابل توجیه یا پذیرفتنی نیست.

هزینه های بخش درمان با درآمدهای کمِ عامه ی مردم فاصله دارد؛

یکی از جاهایی که باید مرتب بر آن ها نظارت شود، بیمارستان ها است و غروب دومین روز فروردین به بیمارستان طالقانی رفتم. باید می دیدم خدماتی که در ايام نوروز به مردم ارائه می شود در چه سطحی است و به طور مصداقی چه کاستی هایی وجود دارد. البته بهانه ای هم بود که از خدمه بیمارستان که در این روزهای تعطیل شبانه روزی به مردم خدمت می رسانند تشکری داشته باشم و عیادتی از بیماران شود که بالاخره به آنها توجهی شده باشد. یکی از معضلات اساسی بخش درمان، متأسفانه هزينه بالا و مشکل بیمه است که دولت درصدد می باشد که در مرحله ی دوم هدفمندی یارانه ها قسمتی از درآمدهای آن را صرف بخش درمان کند. دولت یازدهم در بعضی زمینه های درمانی و در بحث دارو هم نسبتاً موفق بوده و شاهدکاهش قیمت بعضی از داروها بوده ایم، اما هنوز هم هزینه های بخش درمان با درآمدهای کمِ عامه ی مردم فاصله دارد و باید برای تقویت پوشش های بیمه ای همه ی سعی خود را به کار ببندیم.

گفتگوها برای ایجاد زمینه ی ثبت جهانی تاقبستان؛

روز سوم فروردین، آقای سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستي به کرمانشاه آمد و با ایشان به چند بازدید از جمله بازدید از تاقبستان رفتم. با ایشان صحبت هایی درباره مسیر قطار شهری از مقابل شکارگاه خسرو پرویز تاقبستان داشتم و نتیجه مذاکرات این شد که معاون مربوطه(دکتر طالبیان)، بعد از تعطیلات به کرمانشاه بیاید و مشکل با میراث فرهنگی در زمینه عبور قطار شهری حل شود. بحث هایی هم با آقای سلطانی فر درباره ایجاد زمینه برای ثبت جهانی تاقبستان داشتم. این کار نیازمند تامین اعتبار است تا اطراف تاقبستان ساماندهی شود. شرایط فعلی قابل قبول نیست. بر اساس صحبت ها قرار بر این شدکه برای ساماندهی وضعیت این اثر تاریخی کمک های لازم را انجام دهند.

توسعه صنایع دستی را بسیار باید جدی بگیریم؛

بعد از بدرقه ی آقای سلطانی فر به بازدید از نمایشگاه صنایع دستی رفتم؛ بازدید مفصلی بود. به همه ی غرفه های نمایشگاه سرکشی کردم و با ارائه کنندگان محصولات صحبت کردم و در جریان شرایط کاری آنها قرار گرفتم. توسعه صنایع دستی را بسیار باید جدی بگیریم؛ چرا که این صنعت علاوه بر اینکه برای تولید کنندگان شغل پایدار ایجاد می کند، توریست هم جلب می کند. نمایشگاه نسبتاً خوبی بود که می شد بهتر هم برگزار شود. کفِ محل نمایشگاه خاکی بود و این شرایط را برای بازدیدکنندگان سخت می کرد. فضای آنجا باید شکیل تر و بهتر می بودکه امیدواریم در سال آینده نمایشگاه بهتری برگزار شود. در مجموع تصمیم بر این است که ظرف مدت کوتاهی طرحی در دستور کار قرار گیرد که توسط آن بتوانیم جهشی در حوزه صنایع دستی داشته باشیم، باید آموزش ها ساده و با حداقل هزینه انجام شود.

ترک تشریفات مناقصه ی راه آهن ملایر تا مرز خسروی؛

صبح چهارمین روز فروردین جلسه ای با فرماندهان پاسگاه های مرزی داشتم و همان روز به تهران رفتم و روزهای پنجم و ششم هم تهران بودم. طی این روزهابه دیدار نوروزیِ آقای رئیس جمهور رفتیم. دکتر روحانی در این دیدار صحبت هایی درباره نامگذاری امسال"اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" مطرح کردند و دیدگاه هایشان را گفتند.

در حاشیه های این دیدار وزرا، معاونین وزرا و رؤسای سازمان ها را دیدم و آن جا بسیار بحث های کاری رد و بدل شد. این دیدارها فرصت خوبی برای استفاده است؛ می توان مطلبی را که در حالت عادی نیاز به دیدارهای یک ساعته دارد را چند دقیقه مطرح کرد و نکات اولیه را گرفت.

از نمونه بحث هایی که مطرح شد، بحث ترک تشریفات مناقصه ی راه آهن ملایر تا مرز خسروی بود. این پروژه ترک تشریفاتی نیاز دارد که ما می بایست آن را حل می کردیم؛ آن جا آقایان مهدی رحمتی و دژپسند، دوتن از معاونین سازمان نظارت راهبردی حضور داشتند، که در این ارتباط با آنها صحبت کردم تا بعد از ترک تشریفات بتوانیم با یک پیمانکار چینی قرار داد ببندیم و از اعتبار فاینانسش استفاده کنیم و به سرعت وارد مرحله ی ریل گذاری و ادامه مسیر شویم.

بر اساس ضوابط باید برای چنین پروژه هایی مناقصه برگزار کنیم؛ اما چون درباره این پروژه ما اختیار انتخاب بین پیمانکارهای مختلف را نداریم و باید از پتانسیل فاینانس چین استفاده کنیم؛ لازم است ترک تشریفات کنیم. بحث این ترک تشریفات را توانستم در همان سالن حل کنم، در صورتی که اگر جلسه    می گذاشتیم وقت بیش تری می خواست و در نهایت به همین نتیجه می رسیدیم.

بعد از دیدار نوروزی با رئیس جمهور به دیدار معاون عمرانی وزیر کشور برای بحث قطار شهری رفتم. امیدوارم با تدابیری که اندیشیده شده و می شود، اگر مشکل خاصی پیش نیاید، این پروژه تا چهار پنج سال آینده به نتیجه برسد و کرمانشاهیان عزیز از امكان قطار شهری بهره مند شوند.

در وزارت کشور موضوع معرفی فرمانداران را هم دنبال کردم که ان شاء الله هر چه زودتر فرمانداران جدید کار خود را شروع کنند.

رایزنی ها برای بازگشایی مرز شوشمی؛

روز ششم فروردین دیداری هم با آقای عبدالهی معاون امنیتی وزارت کشور داشتم و درباره ی شرایط استان و بازگشایی مرز شوشمی صحبت کردیم. قرار شد یک کارشناس بفرستند که بیاید اقداماتی را که ما انجام داده ایم، ببیند و بعد در کمیسیون مربوطه نتایج گزارش ها را مطرح کنند. البته یکی دو دستگاه با بازگشایی مرز شوشمی مخالف هستند؛ اما صحبت هایی انجام داده ایم و ان شاءالله بتوانیم موافقیت آن ها را هم بگیریم که مرز مسافری شوشمی بازگشایی شود. البته در این باره یکی از نمایندگان مجلس هم مشغول پیگیری است.

آقای عبدالهی درمورد مرز سومار هم مثل ما تاکید داشت که بازارچه سومار بازسازی و راه اندازی شود. بعد از بازدیدِ روز یکمِ من از سومار،آقای نیک کردار، معاون عمرانی نیز به آنجا رفت ونتیجه ی پیگیری ها و بررسی های ایشان این بود که در مسیر بازارچه باید دو پل احداث شود. امیدواریم به سرعت این دو پل را که البته به دلیل فصلی بودن رودخانه باید از نوع باکس بتونی باشند و نه پایه شمع، ایجاد شود و بازارچه فعال شود.

به جای ذکر مصیبت درباره ی وضعیت بهره وری می توانیم کار کنیم؛

بیشترِ وقتم درروز ششم فروردین در حوزه ی وزارت کشور گذشت، همان شب به کرمانشاه برگشتم و صبح روز هفتم فروردین را به دید و بازدید نوروزی با همکاران استانداری اختصاص دادم، ابتدا از حوزه ی عمرانی شروع کردم و درجریان بحث ها، نقطه نظرها و صحبت همکاران قرار گرفتم. بعد از حوزه ی عمرانی به ساختمان استانداری آمدیم و دید و بازدید از حوزه های دیگر را ادامه دادم.

این دید و بازدید مختصر، مفید و گذرا برایم بسیار جالب بود، مخصوصا از این جهت که به جای اینکه من در اتاقم بنشینم و همکاران برای تبریک نزد من بیایند، من به اتاق های آنها رفتم و سال نو را تبریک گفتم. البته یک مقدار وضعیت بهره وری را مناسب ندیدم؛ اما خب به جای ذکر مصیبت درباره ی وضعیت بهره وری می توانیم کار کنیم و شرایط را تغییر دهیم. باید کارهایی انجام دهیم که منتهی به نتیجه شوند.

آرام آرام اما پایدار گام برداریم؛

ظهر روز هفتم دیداری با آقای درویشی ازهمكاران آقاي يونسي مشاور محترم رئيس جمهور در امور اقوام و مذاهب داشتم، برای اینکه ان شاءالله انتصابات خوبی هم از اقلیت ها داشته باشیم، دیدگاه دولت آقای روحانی هم این است که بستر خدمت برای همه ی کسانی که به نظام وکشورعلاقه مند هستند، فراهم شود و به طبع دولت درهمین مسیر در حال حرکت است؛ اما این کار را نمی شود با عجله انجام داد، بهتر است ما در هر کاری آرام آرام اما پایدار گام برداریم.

هر توسعه ی سیاسی که متولی آن دولت باشد نه توسعه سیاسی که ضد آن است؛

ساعت چهارده تا پانزده و سیِ هفتم فروردین اعضای شورای اداری آمدند و دید و بازدید عید را داشتیم.

از ساعت شانزده دیدار نوروزی با فعالان سیاسی و مطبوعاتی داشتم. خوشبختانه جلسه خیلی زود از حالت کلیشه ای خارج شد و با آن ها وارد بحث های مفصلی درباره نیازهای استان شدیم. دغدغه های شان را گفتند و ما هم یک سری توضیحات راجع به دیدگاه های خود و دولت گفتیم. افردی از اقلیت های اهل حق و اهل سنت هم صحبت کردند و بعضی فعالان سیاسی تاکیداتی بر فعالیت پر رنگ تر استانداری در حوزه ی توسعه سیاسی داشتند.

بارها گفته ام که توسعه ی مورد نظر ما توسعه ی متوازن، پایدار و همه جانبه است. بدون توسعه ی احزاب و NGOها توسعه غیر ممکن است و ما با جدیت از این گونه فعالیت ها حمایت می کنیم. منتها دوستان سیاسی باید توسعه ی این زمینه را مصداقی تر پی بگیرند و مشخصا درخواست های خود را بگویند و از طرح های عملیاتی سخن بگویند وگرنه ما منکر ضرورت توسعه ی سیاسی نیستیم، توسعه در همه ی زمینه ها با طرح و برنامه قابل پیشرفت است.

بعد از انتخابات خرداد نود و دو و استقرار دولت تدبیر و امید، گشایش های خوبی در فضای سیاسی داشته ایم و الآن شرایط برای بحث های سیاسی در حیطه عمومی، میزگرد، سخنرانی و مناظره ها مساعد است؛ ولی استانداری متولی این بحث ها نیست و تنها وظیفه ی حمایتی داریم و اینکه نگذاریم کسی مانع اینگونه برنامه ها شود. اینکه ما برویم سخنران دعوت کنیم، نه. اصلاً ما چنین وظیفه ای نداریم و در حوزه ی اقتصادی هم که ما وارد فعالیت اقتصادی نمی شویم. وظیفه ی ما حاکمیتی است، که نگذاریم کسی مانع فعالیت های سالم شود و ما باید فقط هماهنگی ها را انجام دهیم. توسعه ی سیاسی باید توسط احزاب شکل بگیرد. هر توسعه ی سیاسی که متولی آن دولت باشد نه توسعه سیاسی که ضد آن است و فقط اجازه دخالت دولت را زیاد تر کرده ایم.

صندوق حمایت از کشاورزان؛

روز جمعه، هشتم فروردین، با آقای دکتر فرشباف رئیس کل پیشین بیمه مرکزی ایران دیدار داشتم. یک سری صحبت در رابطه با مسائل استان داشتیم. ایشان فرد با تجربه و صاحب نظری در حوزه برنامه ریزی هستند و با هم برنامه های استان را برای سال جدید بررسی کردیم.

روز جمعه دیداری هم با آقای مهدی نوروزی (از فعالان سیاسی و اقتصادی) داشتم. عمده بحث ما در رابطه با بحث کشاورزی بود و صندوق حمایت از کشاورزان که بیش از صد میلیارد تومان گردش سرمایه دارد. این صندوق به راحتی می تواند وام در اختیار کشاورزان قرار دهد. آقای نوروزی در این زمینه طرحی برای اجرا در شهرستان ها داشت که من با کلیات آن طرح موافقم و باید جزئیاتش را بررسی کنیم.

بعد از آقای نوروزی با یکی از هم کلاسی هاي سابقم که کرمانشاهی هستند، دیداری داشتم. آقای زنده دل که در کرمانشاه دبیر شیمی است را بعد از دو سال دیدم و صحبت هایی دوستانه و غیر کاری داشتیم.

دیدار با آیت الله زرندی و آیت الله ممدوحی؛

بعدازظهر روز جمعه، به اتفاق معاونین استانداری به دیدار آيت الله زرندی رفتیم و ایشان یک سری توصیه های اخلاقی درباره ی سیره ی ائمه در رابطه با خدمت به مردم مطرح کردند که استفاده کردیم. انصافاً هر وقت خدمت ایشان می رویم از همین روحیه ی اخلاقی مطالبی را یاد می گیریم و استفاده می کنیم. بعد از آن به دیدن آیت الله ممدوحی رفتیم وبه ایشان هم گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردیم و توصیه های ارزشمند ایشان را نیز شنیدیم. آیت الله ممدوحی بر ضرورت ایجاد وحدت بین نیروها و استفاده از همه ی نیروهای انقلاب تاکید داشتند که بی شک دیدگاه خود ما هم همین است.

باید در طرح ترافیکِ کنونی تجدید نظر شود؛

غروب روز جمعه، چند تن از اعضای شورای شهركرمانشاه برای تبریک سال نو آمدند. صحبت هایی راجع به مسائل شهرداری داشتیم. درباره طرح های ترافیک صحبت کردیم، طرحی که هم اکنون برای ترافیک اجرا می شود قدیمی است و باید با کمک مشاوران و کارشناسان در آن تجدیدنظر شود.

روزی برای گیلانغرب و قصر شیرین؛

روز شنبه نهم فرودین از هفت صبح به گیلانغرب برای معارفه ی آقای فرامرز اکبری، فرماندار جدید گیلانغرب، رفتیم. در بدو ورود براي اداي احترام به مزار شهدا رفتيم. پس از مراسم تودیع و معارفه به دیدار خانواده ی شهدا و یک جانباز رفتیم. بعد به قصرشیرین رفتیم آن جا هم ضمن حضور در مزار شهدا، به دیدار یکی از خانواده های شهدا و یکی از جانبازارن رفتیم. جانباز قصر شیرینی که به منزلش رفتیم شرایط مساعدی نداشت و قرار شد که آقای جعفرهمتی برای بهبود شرایط او پیگیری های لازم را انجام دهد. پس از این دیدارها به جلسه ی معارفه ی فرماندار قصرشیرین، آقای افشین رضایی از اهالی قصرشیرین که دارای تجربه ی کاری در وزارت کشور می باشد، رفتیم.

بعد از قصر شیرین به تیله کوه برای بازدید و بررسی ابعاد احداث بازارچه ی مرزی آنجا رفتیم.

ما باید بار مسئولیت را روی نقاط مرزی مختلف تقسیم کنیم. هر کدام از این نقطه های مرزی خصوصیات و کارکرد اقتصادی ویژه و متفاوتی دارند. در تیله کوه فضای باز و مناسبی وجود دارد. بیشتر مسیر هم آسفالت است، مختصرخاکی یي دارد که در روند کارها به سرعت می توان آن را هم آسفالت کرد.

ما پروژه های مرزی پرویزخان، سومار، تیله کوه و شوشمی را به این خاطر همزمان دنبال می کنیم چون هرکدام ازاینها یک ویژگی دارند و جای همدیگر را نمی گیرند، از طرف دیگر این پروژه ها را باید با هم پیش برد. راه اندازی کار مرزها زمان بر است. کار و ارتباط با طرف خارجی همیشه زمان بر است. به عنوان مثال در مدتی که پیگیر کارهای سومار هستیم، دلیلی نداردکه شوشمی یا تیله کوه معطل بماند چون این ها ربطی به هم ندارند و مانع هم نیستند. هر کدام از این ها معبری برای ارتباط با یکی از مناطق عربی یا کردی عراق و پلی به یکی از شهر ها یا استان های آن کشور است.

حدود ساعت بیست و یک به کرمانشاه رسیدم و در استانداری با آقای جمشیدنژاد معاون سیاسی استان سیستان و بلوچستان که کرمانشاهی هستند جلسه ای داشتم. ایشان در زمینه ی کرمانشاه هم فردی با تجربه است و با هم راجع به مسائل استان صحبت کردیم. بعد از آن هم دبیر شورای ترافیک استان آمدند و گزارشی از آخرین وضعیت تصادفات و حوادث این مدت ارائه کردند.

روزی برای هرسین؛

صبح روز دهم فروردین، برای مراسم معارفه فرماندار جدید هرسین به آنجا رفتم. در مسیر سفر به هرسین باران می بارید و این باعث خوشحالی بود. آقای یاور محمدی که از نیروهای وزارت کشور می باشند و قبل از این نیز سرپرست فرمانداري قصرشیرین بودند را به عنوان فرماندار هرسین معرفی کردم. در ادامه ی سفر به هرسین ضمن حضور در مزار شهدای آن شهرستان به منزل خانواده ی یک شهید و یک جانباز هم رفتم.

مطالعات بیست و هشت جلدی درباره کشاورزی استان؛

پس از بازگشت از هرسین و عصر روز دهم فروردین، ملاقاتی با مهندس افضلی از جامعه ی اهل حق داشتم. بحث هایی درباره ي کشاورزی استان صورت گرفت و خلاصه اي از مطالعات بیست و هشت جلدی درباره کشاورزی استان به من ارائه داد. اگر بتوانیم این مطالعات و برنامه ها را به سرعت اجرایی کنیم، امیدواریم تا سال هزار و چهارصد و چهار تولید کشاورزی در استان را از چهار میلیون تن محصول به پانزده میلیون تن برسانیم.

تاکید بر گشایش درها؛

پس از ایشان، مدیرکل اطلاعات كرمانشاه آمدند و راجع به توسعه ی اقتصادی و سرمایه گذاری در استان تاکید بر گشایش درها داشتند و در توصیه ای به من گفتند: «موفقیت شما مشروط به این است که دیدگاه های شما در زیر مجموعه های شما تسری پیدا کند و دیدگاه های انقباضی زیر مجموعه ها نیز انبساطی شود» با ایشان درباره ی توسعه ی ترانزیت و فعال کردن بازارچه های مرزی نیز صحبت داشتیم.

خوشبختانه با شناختی که از ايشان و دوستان دیگر دارم باید به مردم بگویم که هیچ کدام از آنها نگاه امنیتی به بخش اقتصاد ندارند و حتی در بخش اجتماعی و فرهنگی هم دیدگاه هایی فرهنگی و اجتماعی دارند.http://www.rezaeibabadi.com/

[ پنجشنبه 14 فروردین1393 ] [ 18:34 ] [ طاقبستان ]

[ سه شنبه 12 فروردین1393 ] [ 17:29 ] [ طاقبستان ]

به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا ستایش فرˈ روز شنبه اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز 93 تاکنون بیشترین مسافرین وارد شده به استان کرمانشاه را مردم استان های آذربایجان شرقی و غربی، اهواز، زنجان، تهران، البرز، مازندران و لرستان تشکیل داده اند.

وی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه به واسطه داشتن طبیعتی بکر و آب و هوایی دلنشین مورد پسند بسیاری از مردم کشور برای گذراندن تعطیلات نوروز قرار می گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: اغلب میهمانان وارد شده به استان کرمانشاه از تاق بستان، بیستون و سراب نیلوفر بازدید می کنند.

ستایش فر تصریح کرد: استان کرمانشاه دارای چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده، دو هزار و 163 اثر ثبت ملی شده و یک اثر ارزشمند جهانی به نام بیستون است که گردشگران و میهمانان ورودی به استان می توانند از آنها دیدن کنند.

براساس آمار مسوولان میراث فرهنگی استان کرمانشاه، تاکنون بیش از 700 هزار نفر از مهمانان نوروزی در هتل ها، مسافرخانه ها، مدارس، خانه های معلم و کمپ های استان اقامت کرده اند.

[ شنبه 9 فروردین1393 ] [ 9:48 ] [ طاقبستان ]

مشاور اقتصادی اتاق بازرگانی کرمانشاه از تهیه پیش نویس طرح اولیه برج بزرگ تجارت در استان خبر داد و گفت: کرمانشاه می تواند با احداث این برج جهانی شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسهراب دل انگیزانˈ عصر شنبه در دوازدهمین جلسه ستاد طرح توسعه اقتصادی استان کرمانشاه که به میزبانی اتاق بازرگانی برگزار شد، در خصوص پروژه برج بزرگ تجارت جهانی کرمانشاه، اظهار داشت: این پروژه یک مجموعه چند منظوره بزرگ با مساحتی در حدود 150 هزار متر مربع زیربناست.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این پروژه عظیم، شاهد استقرار دفاتر متعددی در آن خواهیم بود که بعضا خدمات کشوری و حتی بین المللی در آن ارائه می شود.

دل انگیزان یادآور شد: با راه اندازی این برج، دفاتر کلیه بازرگانان اصلی و عمده استان و کشور، دفاتر کلیه اتاق های بازرگانی کشور، دفاتر اصلی ترین بازرگانان کشورهای همسایه، دفاتر کلیه بانک های کشور و برخی بانک های خارجی که مجوز حضور در کشور را داشته باشند و دفاتر کلیه بیمه های اصلی از جمله دفاتر مستقر در این برج خواهد بود.

وی همچنین، استقرار دفتر نقطه تجاری کشور، دفتر گمرک جمهوری اسلامی ایران، دفاتر سازمان های موثر در امر تجارت و صادرات، مجموعه خدمات رفاهی کامل برگزاری جلسات و گردهمایی های بزرگ و مجموعه کاملی از خدمات نمایشگاهی بین المللی با غرفه های واگذار شده بخش خصوصی را از دیگر کاربردهای برج بزرگ تجارت جهانی کرمانشاه عنوان کرد.

مشاور اقتصادی اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه و با اشاره به اینکه برج تجارت جهانی کرمانشاه در صورت تصویب نهایی در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع احداث خواهد شد، هزینه تقریبی ساخت این پروژه عظیم را سه هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

دل انگیزان در پایان، مدت زمان ساخت پروژه را حدود چهار تا پنج سال و تعداد شرکای آن را 500 شریک حقیقی و حقوقی عنوان کرد.

[ یکشنبه 18 اسفند1392 ] [ 16:2 ] [ طاقبستان ]

نوروز 93 در راه است و مردم میهماندوست کرمانشاهی اندک اندک خود را آماده می کنند تا استقبالی گرم از گردشگران نوروزی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه با وجود 14 شهرستان، در ناحیه غربی کشور قرار دارد و حدود 45/1 درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است.

این دیار که از دیرباز به دلیل تنوع آب و هوایی و قومی و مذهبی به نام ˈ دیار سنگ و آب و ˈ هند ایران ˈ لقب گرفته، سرزمینی متشکل از چهار فصل در یک زمان واحد است که از آن جمله می توان به آب و هوای گرم قصرشیرین، سرد پاوه و سنقر و معتدل کرمانشاه اشاره کرد.

در این استان قومیت های مختلف از کرد و فارس گرفته تا ترک و عرب با صلح و صفا در کنار هم زندگی می کنند.

وجود سراب های بسیار زیبایی همچون ریجاب و سراب صحنه در کنار غار آبی قوری قلعه در شمال شهر جوانرود با آب و هوای دلنشین کوهستانی، چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کند.

از معابد هفت هزار ساله گرفته تا اثر تاریخی ثبت شده جهانی کتیبه دوران هخامنشی و وجود بیش از چهار هزار چشمه و دیگر بناهای تاریخی، کرمانشاه را به یکی از استان های پرگردشگر کشور تبدیل کرده است.

کرمانشاه در دوران ساسانیان، پایتخت تابستانی شاهان ساسانی بوده و از همین دوره آثار ارزشمندی مانند طاق بستان، کتیبه بیستون و آناهیتا در این استان باقی مانده است.

وجود دو هزار و 163 اثر تاریخی ثبت شده ملی کرمانشاه را در زمره استان های تاریخی کشور قرار داده است.

محوطه تاریخی بیستون، طاق بستان و معبد آناهیتا سه اثر تاریخی مهم در استان کرمانشاه محسوب می شوند.

یکی از مهم ترین آثار استان که در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده ˈ سنگ نگاره ˈ بیستون است که بزرگترین سند به جا مانده از روزگار هخامنشیان به شمار می رود و به سه زبان توسط داریوش بزرگ شاهنشاه هخامنشی بر کوه اسطوره ای بیستون حک شده است.

در کنار این اثر که هفتمین اثر ثبت شده ایرانی در فهرست جهانی یونسکو است و در 30 کیلومتری شرق شهر کرمانشاه قرار دارد، سراب بیستون جای گرفته است.

وجود این سراب و شرایط طبیعی مناسب پیرامون آن از دلایل مهم شکل گیری استقرارها در این ناحیه از دوره پارینه سنگی میانی تا دوران معاصر به شمار می رود.

در قسمت فوقانی این سراب نقش برجسته داریوش، مجسمه هرکول، نقش برجسته های اشکانی، غار شکارچیان، پرستشگاه مادی و بقایای شهر پارتی و در جنوب آن با فاصله اندکی بناهای ناتمام ساسانی، کاروانسرای ایلخانی و کاروانسرای شاه عباسی چشم نوازی می کنند.

وجود طبیعت زیبا، درختان چنار سر به فلک کشیده و آثار تاریخی منحصر به فرد در پیرامون سراب، آن را به یکی از پرجاذبه ترین و زیباترین سراب های ایران مبدل کرده است.

محوطه تاریخی طاق بستان دیگر اثر تاریخی استان کرمانشاه است که مجموعه ای از سنگ نگاره ها و سنگ نبشته های دوره ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه واقع شده است.

این مجموعه که در قرن سوم میلادی ساخته شده از ارزش هنری و تاریخی زیادی برخوردار است.

چند صحنه تاریخی از جمله تاج گذاری خسرو پرویز، تاج گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و همچنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه ای در آن کنده کاری شده است.

همچنین وجود کوه و چشمه در این مکان، آن را به گردشگاهی روح افزا تبدیل کرده که از زمان های دیرین تا به امروز مورد توجه بوده و قلب ها و چشم ها را به محاصره خود درآورده است.

از دیگر آثار باستانی استان می توان به بنای معروف ˈمعبد آناهیتا ˈ در مرکز شهر کنگاور اشاره کرد که بر روی تپه ای طبیعی با حداکثر ارتفاع 32 متر نسبت به سطح زمین های اطراف ساخته شده است.

از آناهیتا یادواره هایی شامل معابد و کتیبه ها در همدان، شوش، کازرون، آذربایجان، کرمانشاه و کنگاور به جای مانده که معبد آناهیتای کنگاور مشهورترین معبد منسوب به آناهیتا در ایران است.

این اثر سال هاست در انتظار ثبت در فهرست جهانی یونسکو قرار دارد اما به دلیل کامل نشدن پژوهش در مورد سابقه بنا و قطعی نشدن نظریه های مربوط به سابقه تاریخی، تاکنون به ثبت جهانی نرسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون حدود چهار هزار اثر تاریخی و فرهنگی در این استان شناسایی شده، گفت: از این تعداد، دو هزار و 163 اثر به ثبت ملی و یک اثر به ثبت جهانی رسیده است.

ˈعلی فعله گریˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آمادگی کامل استان کرمانشاه برای پذیرایی از میهمانان در نوروز 93، افزود: علاوه بر هتل ها و مراکز اقامتی، حدود یک هزار و 800 باب مدرسه در سطح استان، کار اسکان مسافران نوروزی را بر عهده گرفته اند.

وی در ادامه به اهم اقدامات در دست انجام در محوطه های تاریخی استان برای خدمات رسانی بهتر به گردشگران نوروزی پرداخت و گفت: سعی شده مشکلاتی که در سال های گذشته متوجه محوطه جهانی بیستون بود برای نوروز 93 رفع شود.

فعله گری افزود: با همکاری شهرداری بیستون قرار شده در ضلع غربی محوطه، یک پارکینگ بزرگ برای پارک خودروهای گردشگران ایجاد شود تا مشکلات سال های گذشته پیش نیاید.

وی با اشاره به ساماندهی های انجام شده در محوطه و کاروانسرای بیستون گفت: قصد داریم نمایشگاهی از آثار و میراث فرهنگی و گردشگری استان را برای بازدید مسافران در این محوطه بر پا کنیم و با این اقدام پویایی خاصی به این محوطه جهانی ببخشیم.

فعله گری افزود: در محوطه تاریخی طاق بستان نیز علاوه بر برپایی نمایشگاه و غرفه راهنمایی مسافران، ستاد مرکزی اسکان مسافران مستقر خواهد شد.

وی گفت: همچنین در معبد آناهتیا با هماهنگی فرمانداری کنگاور، تهمیدات لازم برای استقبال از مسافران نوروزی اندیشیده شده است.

فعله گری با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه کنگاور نیز با هدف ساماندهی امامزاده این شهرستان، اقدامات قابل توجهی را انجام داده است، اظهار داشت: از جمله این اقدمات می توان به آماده سازی استراحتگاه برای زائران در محل امامزاده اشاره کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: سایر آثار تاریخی استان نیز برای پذیرایی از گردشگران نوروزی ساماندهی شده اند.

وی کرمانشاه را یکی از فعال ترین استان های کشور در زمینه ارائه و پهن سفره های هفت سین عنوان و اظهار کرد: قصد داریم امسال نیز یک سفره هفت سین بزرگ در محوطه جهانی بیستون پهن کنیم.

فعله گری افزود: در سایر میادین بزرگ استان نیز سفره های هفت سین با ابعادی کوچکتر و با اشکال مختلف برای مسافران گشوده خواهد شد.

وی گفت: همچنین در نوروز 93، همچون سال های گذشته اکیپ راهنمای گردشگران در تمامی میادین ورودی شهرهای استان کرمانشاه مستقر خواهند شد.

فعله گری در پایان از تمام گردشگران نوروزی دعوت کرد تا با سفر به دیار سنگ و آب (کرمانشاه) خاطراتی ماندگار را در زندگی خویش به ثبت برسانند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز از استقرار حدود 100 راهنمای گردشگر در نقاط مختلف این استان در ایام نوروز 93 خبر داد.

ˈعلیرضا مرادی بیستونیˈ به خبرنگار ایرنا افزود: این افراد از 27 اسفند ماه جاری در قالب شیفت های مختلف کار خود را آغاز می کنند و تا پایان تعطیلات نوروزی به راهنمایی گردشگران می پردازند.

وی گفت: علاوه بر این تعداد، افرادی نیز بصورت ویژه به راهنمایی بازدیدکنندگان از محوطه های تاریخی استان مانند بیستون، طاق بستان و ... خواهند پرداخت.

مرادی بیستونی، با اشاره به چاپ کتابچه ها و دفترک هایی در خصوص آشنایی بیشتر با نقاط تاریخی و گردشگری استان کرمانشاه، افزود: این اقلام در میادین ورودی تمامی شهرهای استان در اختیار مسافران نوروزی قرار خواهد گرفت.

وی، آماده سازی سایت محوطه های تاریخی را از دیگر اقدامات میراث فرهنگی استان در آستانه نوروز 93 عنوان و اظهار کرد: سایت محوطه های تاریخی استان از جمله بیستون و طاق بستان هم اکنون آماده سازی شده است و افراد می توانند از طریق آن، با محوطه های تاریخی این استان بیشتر آشنا شوند.

وی با بیان اینکه آثار باستانی متعدد و آب هوای متنوع کرمانشاه را به یکی از استان های پرگردشگر کشور تبدیل کرده، گفت: تمامی محوطه ها و مجموعه های گردشگری و تاریخی این استان آماده میزبانی از مسافران نوروزی است.

وی در خصوص موزه های استان نیز اظهار داشت: هم اکنون 12 موزه مردم شناسی، باستان شناسی، صنایع دستی، خط و کتابت، پارینه سنگی و ... در این استان با چیدمانی جدید در انتظار گردشگران نوروزی هستند.

[ سه شنبه 13 اسفند1392 ] [ 10:13 ] [ طاقبستان ]
به گزارش ایرنا، نخستین مطلب قرار گرفته بر روی این سایت اختصاص دارد به گزارشی که به قلم استاندار خطاب به مردم کرمانشاه نوشته شده است، در این مطلب رضایی بابادی گزارشی از عملکرد خود در سه ماه گذشته در بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ارائه کرده است.


در بخش مقدمه این گزارش، استاندار وعده داده است که از این به بعد به صورت مستمر؛ مردم را در جریان روند عملکرد دولت تدبیر و امید قرار دهد.

در قسمت دیگری از سایت مذکور بخشی تحت عنوان ˈدر باره منˈ قرار داده شده است که در این بخش استاندار کرمانشاه شرحی مختصری از زندگینامه خود را برای مخاطبین سایت نگاشته است.

بخشِ ˈتماس با منˈ از دیگر زبانه های سایت شخصی استاندار کرمانشاه است که از این طریق امکان دسترسی آسان و ارسال نظر به شخص استاندار برای همگان فراهم شده است.

[ یکشنبه 11 اسفند1392 ] [ 17:0 ] [ طاقبستان ]
http://www.abadgaranejavanksh.com/UserFiles/Image/dhe-fajr092-abadgaranjksh.jpg

[ شنبه 12 بهمن1392 ] [ 17:14 ] [ طاقبستان ]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدرضا فتاحی شاعر کرمانشاهی پس از تحمل چند ماه درد و رنج خبرگزاری فارس: محمدرضا فتاحی شاعر کرمانشاهی درگذشتبیماری بر اثر بیماری سرطان استخوان در بیمارستان عرفان تهران در سن 60 سالگی درگذشت.

وی در شورای شعر و موسیقی صدا و سیمای مرکز کرمانشاه عضویت داشت و کتاب شعری با عنوان "اشک غزال و گلکم" به‌چاپ رسانده بود.

مراسم تشییع پیکر این شاعر کرمانشاهی راس ساعت 9 صبح روز دوشنبه 30 دی ماه سال‌جاری از مقابل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به سمت مزار شهدا انجام خواهد شد.

گفتنی است، آیت‌الله شیخ مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بر پیکر این شاعر نماز میت اقامه خواهد کرد.

[ شنبه 28 دی1392 ] [ 18:52 ] [ طاقبستان ]

مهندس سید دادوش هاشمی استاندار سابق کرمانشاه در روزهای آینده به استان کرمانشاه سفر خواهد کرد. هدف از سفر مهندس هاشمی دیدار با مهندس رضایی استاندار جدید و مردم کرمانشاه خواهد بود. کرمانشاهیان قدرشناس از زمان معاونت برنامه ریزی استانداری و خدمات صادقانه مهندس سید دادوش هاشمی استاندار اسبق کرمانشاه خاطرات شیرین و فراموش نشدنی در ذهن دارند و از وی به عنوان استانداری تلاشگر در جهت توسعه و سازندگی استان کرمانشاه یادمی کنند. 

[ شنبه 30 آذر1392 ] [ 17:9 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: به منظور جذب سرمايه گذار خارجي در استان آماده همكاري و تعامل هستيم.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی در دیدار با هياتي متشكل از سرمايه گذاران سوئدي و ایتالیایی در استانداری کرمانشاه، با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي همواره از تعامل و روابط دوجانبه با كشورهاي دوست منطقه و جهان استقبال مي كند، گفت: خوشبختانه بعد از توافق ژنو شرايط مناسبي براي سرمايه گذاري در كشور ايجاد شده است و در اين راستا استان كرمانشاه هم با دارا بودن ظرفيت ها و پتانسيل هاي سرمايه گذاري خاص خود آماده همكاري با سرمايه گذاران كشورهاي خارجي است.

وي با اشاره به اينكه دو كشور ايتاليا و ايران در عرصه روابط بين الملل  همواره در حوزه ارتباطات تجاري و اقتصادي خوب عمل نموده اند، خاطر نشان كرد: اميدواريم كه اين رابطه و همكاري با كشور سوئد نيز در زمينه هاي مختلف اقتصادي و بين المللي بيش از پيش گسترش و بسط پيدا كند.

این هیات که به دعوت نماینده پاوه و اورامانات به کرمانشاه سفر کرده اند از آمادگي جهت همكاري هاي اقتصادي و تجاري و همچنين سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف راه، عمران، درمان و ... در بخش اورامانات خبر دادند.

راه اندازي بيمارستان فوق تخصصي روانسر، احداث كارخانه هاي سيمان وآسفالت و كارخانه قطعات  پيش ساخته ساختماني از اهم تعهدات هيات سرمايه گذاري در منطقه پاوه و اورامانات محسوب مي شود. 

[ شنبه 23 آذر1392 ] [ 17:25 ] [ طاقبستان ]
معاون امور عمرانی شهرداری کرمانشاه، پیشرفت تقاطع غیرهمسطح گل ها را 20 درصد عنوان کرد.

امید کریمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه تقاطع گلها از سمت غرب آغاز شده و در حال حاضر دستگاه ها و نیروی انسانی در پنج نقطه در حال فعالیت می‌باشند.


وی پیشرفت پروژه تقاطع غیرهمسطح گلها را نیز 20 درصد اعلام کرد.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه ساخت این تقاطع از اواسط تابستان امسال آغاز شده، یادآوری کرد: هدف گذاری که برای پایان کار در نظر گرفته شده و قراردادی که با پیمانکار بسته شده 15 ماهه است.

کریمی معتقد است در صورت تامین اعتبار می‌توان تا آبان ماه سال آینده شاهد بهره برداری از این تقاطع غیر همسطح بود.

به گفته این مسئول تا کنون دو میلیارد تومان برای ساخت این تقاطع هزینه شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار ساخت تقاطع غیرهمسطح گلها در برآورد اولیه 10 میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود با در نظر گرفتن شاخص تعدیل و هزینه های جانبی پیش بینی نشده، برای تکمیل این طرح حداقل 14 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز باشد.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه هزینه ساخت تقاطع غیرهمسطح گل‌ها از محل درآمدهای شهرداری تامین می شود، تصریح کرد: اگر شهرداری تصمیم به زیباسازی، محوطه سازی و احداث مبلمان شهری در حاشیه تقاطع داشته باشد هزینه مورد نیاز برای تکمیل طرح تا 18 میلیارد تومان نیز افزایش یابد.

کریمی گفت: احداث تقاطع غیرهمسطح گل‌ها نقش بسزایی در کاهش ترافیک محدوده اجرای طرح دارد و به دنبال آن آلودگی های زیست محیطی و مصرف سوخت نیز کاهش می‌یابد.

وی گفت: احداث یک تقاطع غیرهمسطح در محل چهارراه وکیل آقا نیز در دستور کار سال جاری قرار دارد.

[ سه شنبه 19 آذر1392 ] [ 17:39 ] [ طاقبستان ]

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرکرمانشاه با اشاره به استقبال بانوان از استفاده از تاکسی ها و آژانس هایی که رانندگانشان زن هستند، گفت: در حال حاضر بیش از 137 نفر از بانوان به عنوان راننده تاکسی و آژانس هاي تلفني بانوان تحت پوشش سازمان تاكسيراني در شهر كرمانشاه فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، رضا قاسمي فر با تأکید بر گسترش تاکسی بانوان در سطح شهر، گفت: سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهركرمانشاه در راستای وظیفه و رویکرد خود و با توجه به بحث خدمت‌رسانی ویژه‌تر به بانوان شهر، اقدام به تأسیس آژانس تاکسی‌های ویژه‌ای تحت عنوان "تاکسی بانوان" در شهركرمانشاه کرده که گسترش این موضوع مورد توجه و دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: آژانسهاي  تاکسی  تلفنی صرفاً برای جا به جایی زنان وخانواده آنها در نظر گرفته شده که این موضوع مورد رضایت شهروندان به ویژه بانوان قرار گرفته است و خوشبختانه هر روز شاهد گسترش این اقدام بوده و در حال توسعه است.

قاسمی فر تأکید کرد: هر فردی که به عنوان تاکسی بانوان وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود، آموزش‌های لازم را دیده و از صلاحیت لازم برخوردار است، همچنین این فرد از فیلتر سازمان تاکسیرانی گذشته است.

 
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی همچنین با بیان اینکه بخش اعظم سرویس مدارس امسال برعهده رانندگان زن است، گفت: از آنجاییکه دانش آموزان بسیار الگوپذیر هستند و مدت زمان بسیاری را با راننده سرویس خود  ارتباط دارند الگوهای رفتاری خود را بیشتر از رانندگان سرویس مدارس دریافت می‌کنند، بنابراین با توجه به جایگاه مناسب بانوان امسال بخش قابل توجهی از فعالیت سرویس مدارس را به بانوان سپرده‌ایم.

[ سه شنبه 19 آذر1392 ] [ 17:37 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه در اولين سفر كاري خود  از مرز رسمي پرويزخان و گمرك بين المللي خسروي بازديد كرد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضايي هدف از اين بازديد را تسهيل و روان سازي در امر صادرات استان عنوان كرد و گفت: توسعه تجارت و صادرات در استان را از اولويت هاي راهبردي و اساسي خود مي دانم و بر اين اعتقادم كه استان كرمانشاه به لحاظ ظرفيت هاي خاص خود مي تواند توسعه تجارت را بيش از پيش گسترش دهد، لذا مبادي مرزي اين استان مستلزم توسعه همه جانبه و ساماندهي ويژه اي است.

وي با بيان اينكه قريب به 52 درصد از صادرات كشورمان به عراق از طريق مرز رسمي پرويز خان صورت مي گيرد، خاطر نشان كرد: بايد با تصميمات اتخاذه شده بتوانيم ظرفيت هاي صادراتي موجود را بيش از پيش افزايش و شاهد شكوفايي اقتصادي و تجارت بين المللي در سطوح ملي و منطقه باشيم.

 رضايي شرايط مطلوب و ايده آل به منظور توسعه كالاهاي صادراتي در كشور را پيروي كردن مبادي مرزي از قوانين مدون صادراتي عنوان و تصريح كرد: با برنامه ريزي هاي بعمل آمده و طبق ماده 12 قانون گمرك كشور از اين به بعد كنترل صادرات در مرز رسمي پرويز خان توسط گمركات استان انجام و از عهده مديريت سازمان همياري شهرداري هاي استان خارج مي شود.

استاندار كرمانشاه همچنين نظارت مستمر بر توسعه زير ساخت هاي مرز رسمي پرويز خان را امري ضروري برشمرد و گفت: فرمانداري شهرستان قصرشيرين بايد بصورت روزانه اقدامات و كارهاي صورت گرفته در مرز را بصورت مكتوب گزارش و مسئولين ذيربط استاني نيز بصورت هفتگي اقدامات انجام شده را به مديريت ارشد استان اعلام نمايند.

[ دوشنبه 18 آذر1392 ] [ 10:29 ] [ طاقبستان ]
 

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: کار ساخت سینمای جدید شهر کرمانشاه تقریبا به اتمام رسیده و در حال حاضر منتظر بازدید مجدد مسئولین موسسه سینما شهر از این سینما هستیم.

دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص آخرین وضعیت احداث سینمای جدید شهر کرمانشاه، گفت: این سینما در یک مجتمع تجاری فرهنگی واقع در چهارراه مدرس شهر کرمانشاه احداث شده است.

وی با اشاره به بازدید کارشناسان موسسه سینما شهر از این سینما گفت: ایرادهای اساسی توسط این کارشناسان از سینما گرفته شد که مالک سینما هم اکنون همه ایرادات را مرتفع کرده است.

وی اظهار داشت: با رفع ایرادات گرفته شده در حال حاضر منتظر بازدید دوباره کارشناسان موسسه سینماشهر از این سینما هستیم.

رحیمی زنگنه خاطر نشان کرد: در صورت تایید کارشناسان، 60 درصد هزینه تجهیزات این سینما به صورت کمک بلا عوض از سوی موسسه سینماشهر به مالک سینما داده خواهد شد

[ دوشنبه 18 آذر1392 ] [ 10:27 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه، گفت: باید با استفاده از خرد جمعی و همدلی و همکاری، توسعه استان را محقق سازیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی در دیدار با جمعی از فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان که شب گذشته(16 آذر) در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه نرخ بیکاری استان بالاست و در سایر شاخص ها هم وضعیت مناسبی نداریم و این می طلبد همه دست به دست هم بدهیم و برای توسعه استان تلاش کنیم.

رضایی با اشاره به پتانسیل های استان در بخش های مختلف، عنوان کرد: کرمانشاه بواسطه هم مرز بودن با عراق پتانسیل بالایی در بخش تجارت دارد و 50 درصد درآمد استان از محل خدمات و خصوصا خدمات صادراتی است.

وی همچنین به ظرفیت های بالای استان در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: باید تحولی اساسی در این بخش ایجاد کنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: باید محورهای توسعه استان را با نظر نخبگان بخش های مختلف مشخص کنیم و کار جمعی را در استان تقویت نماییم و هدف گذاری کنیم تا یک جهش واقعی در توسعه استان داشته باشیم.

رضایی با بیان اینکه تفکر من غیر از حضور بخش خصوصی در اقتصاد نیست، گفت: باید بسترهای حضور بخش خصوصی در بخش های مختلف را فراهم و از این بخش حمایت کنیم، زیرا هدف ما بزرگ کردن بخش دولتی و شبه دولتی نیست.

رضایی با بیان اینکه باید سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری در استان کنیم، افزود: هر سرمایه گذاری که به استان بیاید، اولویت اولم حل مشکلات اوست.

وی با بیان اینکه از نظر و برنامه همگان برای توسعه استان استفاده خواهیم کرد، گفت: نه برای تقویت و نه تضعیف کسی به کرمانشاه آمده ام و هر شخصی که بیشتر تلاش کند، فارغ از دیدگاه و جناح بندی ها برای ما عزیزتر است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات استان یکسری تصمیمات فوری اتخاذ خواهد شد، گفت: از فرمانداران استان خواسته ایم ظرف مدت 10 روز برنامه خود را برای بالفعل درآوردن ظرفیت های شهرستانها ارائه دهند و در جهت عملیاتی کردن این برنامه ها اقدام خواهیم کرد.

رضایی همچنین قول داد هر شنبه عصرها در محل اتاق بازرگانی با فعالین اقتصادی بخش خصوصی جلسه داشته باشد.

[ دوشنبه 18 آذر1392 ] [ 10:26 ] [ طاقبستان ]

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه از پیشرفت 85 درصدی پل قوسی کرمانشاه خبر داد و گفت: اگر این پروژه تامین اعتبار شود، 40 روزه به بهره برداری می رسد.


مهندس امید کریمی در گفت و گو با خبنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه اظهارداشت: در حال حاضر این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پنج تیر فلزی 70 متری عرشه و چهار قوس آن نصبه شده است و چهار قوس دیگر آن نیز این هفته نصب خواهد شد.


به گفته معاون شهرداری کرمانشاه، پروژه پل قوسی کرمانشاه به دلیل آنکه قسمت اعظم فعالیت هایش در حوزه فلز می باشد با سایر پل های در دست ساخت و ساخته شده متفاوت است.


و با بیان اینکه این طرح علاوه بر پیمانکار اصلی، یک پیمانکار همراه در حوزه آهن دارد، ادامه داد: تمام قطعات فلزی مورد نیاز پل آماده و ساخته شده و آماده حمل  به کرمانشاه می باشد.


کریمی میزان اعتبار هزینه شده برای ساخت پل قوسی را نیز تاکنون حدود 17 میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: قرار بود اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پل از منابع استانی تامین شود، اما تا کنون سه تا چهار میلیارد تومان از محل درآمدهای شهرداری برای ساخت این پل هزینه شده است.


معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه شهرداری توان تامین مالی اینچنین پروژهایی را ندارد و اکثر هزینه هایی که برای پروژه ها کرده در حدود یک تا دو میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد: اما چون مردم انتظار ساخت این پل را دارند شهرداری مجبور شده است بخشی از هزینه های ساخت را تامین کند.


کریمی کمبود نقدینگی را مشکل فعلی پروژه پل قوسی دانست و افزود: برای تکمیل این طرح حدود شش میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است.


وی با بیان اینکه ساخت این پل از شهریور سال گذشته آغاز شده است، افزود: اگر اعتبارات تامین شود می توان چهل روزه کار را تمام کرد.


به گفته معاون شهرداری کرمانشاه شرایط آب و هوایی نیز در ساخت پل تاثیر گذار است و در سرمای فراوان نمی توان جوشکاری، بتن ریزی و ... کرد.


کریمی معتقد است ساخت این پل تاثیر بسزایی در کاهش حجم ترافیک محدوده پل ولایت  و حتی میدان سپاه دارد و خطوط عبور را به پنج خط و عرض عبور و مرور را از 11 متر به 35 متر افزایش می دهد.

[ شنبه 16 آذر1392 ] [ 11:41 ] [ طاقبستان ]

شهردار کرمانشاه گفت: خیابان مدرس با پیشینه ای که دارد جزو هویت شهری کرمانشاه به حساب می آید و من به عنوان شهردار این شهر با اجرای مونوریل در روی سطح این خیابان مخالفم و اجازه اجرای آن را در سطح نخواهم داد و تلاش می کنیم تا این پروژه در مسیر آزادی به انتهای خیابان مدرس در زیرسطح اجرا شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه، پیمان قربانی که درجمع نمایندگان مجمع تشکل های دانشجویی استان، که در محل دانشگاه آزاد کرمانشاه برگزار شد، سخن می گفت، با بیان اینکه از سال 1348 تعریض خیابان مدرس کلید خورده و همان زمان هم مقاومت هایی برای جلوگیری از انجام این کار بوده است، افزود: اگر قرار بود اکنون این کار انجام بشود من مخالفت می کردم چون تعریض این خیابان به این شیوه با هیچیک از معیارها و شیوه های شهرسازانه همخوانی ندارد و در اقدامات بهسازی هم نباید جداره خیابان دست میخورد.
وی ادامه داد: به نظر من اگرچه اساسا از ابتدا این کار اشتباه بوده ولی از آنجاییکه اقداماتی انجام شده و قابل بازگشت نیست، امروز ناچاریم کار را ادامه دهیم و در این زمینه فعال باشیم و من هم پیگیر ادامه مراحل تعریض این خیابان هستم.
شهردار کرمانشاه درباره مونوریل نیز گفت: کرمانشاه یکی از هشت کلان شهر ایران است که به همراه قم امتیاز اجرای مونوریل را گرفته و چند شهربزرگ دیگر هم به دنبال کسب این مجوز هستند که تاکنون موفق به این امر نشده اند.
 وی با اشاره به اینکه خود من با اجرای LRT بیشتر از مونوریل موافق هستم، افزود: برای شهرهایی که میزان و حخجم سفرهای درون شهری آنها کمتر از 30 هزارنفر در ساعت است، اجرای مترو را پیشنهاد نمی دهند و با توجه به این که تعداد سفرهای کریدور اصلی کرمانشاه 16هزار سفر در ساعت است انتخاب مونوریل کاملا صحیح بوده و ما آن را ادامه می دهیم.
 قربانی خاطرنشان کرد: برنامه اصلی و نقشه مونوریل از سه راه مسکن تا میدان آزادی رو گذر است و طبق توصیه مشاور باید از این مسیر تا میدان فردوسی به صورت زیر گذر باشد که به دنبال تایید این امر هستیم.
وی تأکید کرد: علت تأخیر در اجرای پروژه ها از جمله پروژه مونوریل کرمانشاه، تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است که امیدواریم با لغو این تحریمها، با توجه به تکنیک علمی و توان بالای مهندسی که در شهر و کشورمان وجود دارد، سریعتر از قبل چنین پروژه هایی را به انجام برسانیم.
به گفته وی مطالعه و طراحی خط اول BRT کرمانشاه درحال انجام است که با اجرای این طرح نیز بخش عظیمی از مشکلات حمل و نقلی این شهر مرتفع خواهد شد.
در ابتدای نشست پرسش و پاسخ نمایندگان مجمع تشکلهای دانشجویی با شهردار کرمانشاه، مسئول نهاد رهبری دانشگاه های استان گفت: معنای انسان بودن و مؤمن بودن این است که عبد باشیم و آیینه تمام و کمال مولای خود محسوب شویم.
 حجت الاسلام والمسلمین مهدی قدرتی، تاکید کرد: هدف از برگزاری جلسات مجمع نمایندگان تشکل های دانشجویی این است که افکار، دیدگاه ها و نظرات پویای قشر دانشجو بدون واسطه به مسئولان منتقل شود و بتواند راهگشای مسایل و مشکلات باشد.

[ دوشنبه 11 آذر1392 ] [ 18:29 ] [ طاقبستان ]

کنفرانس بین المللی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان بزرگترین رویداد علمی کرمانشاه در دانشگاه رازی برگزار می شود.

 

دکتر کیانوش چغامیرزا، دبیر این کنفرانس بین المللی، در گفت و گو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این باره اظهارکرد: برگزاری کنفرانس بین المللی کشاورزی و منابع طبیعی رویداد بی نظیر علمی در استان کرمانشاه است که توسط پردیس کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: این دومین کنفرانس بین المللی کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه است که در سطحی بسیار عالی برگزار می شود.

 

چغامیرزا تصریح کرد: در برگزاری این کنفرانس بین المللی، دانشگاه القاسم عراق نیز به عنوان دانشگاه همکار دانشگاه رازی کرمانشاه، همکاری دارد.

 

معاون پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: در راستای برگزاری هر چه بهتر این رویداد بزرگ علمی، کمیته های مختلف در نظر گرفته شده که به دو دسته کمیته علمی و کمیته اجرایی تقسیم می شوند که خود کمیته اجرایی به زیر کمیته هایی همچون؛ کمیته تبلیغات، کمیته نمایشگاه و کارگاه های آموزشی، کمیته پذیرش و ثبت نام، کمیته اسکان، کمیته تشریفات و بازدیدها و کمیته ارائه مقالات به صورت پوستر و سخنرانی تقسیم شده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: در این کنفرانس بین المللی دانشمندانی از کشورهایی همچون؛ سویس، تاجیکستان، کره، هند، ترکیه و عراق با ارائه مقاله های متعددی اعلام امادگی کرده اند که در آن حضور بیابند.

 

چغامیرزا یادآور شد: برگزاری این کنفرانس بین المللی در راستای عقد تفاهم نامه همکاری مشترک و بین المللی میان مسئولین استان کرمانشاه و مسئولین استان بابل عراق می باشد.

 

این عضو هیات علمی گروه آموزشی اصلاح نباتات پردیس کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به زمان برگزاری این کنفرانس بین المللی، اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانبدی شده این کنفرانس بین المللی در روزهای چهارم و پنجم دی ماه سالجاری در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 

دبیر این کنفرانس بین المللی با اشاره به سطح بسیار بالای برگزاری آن، گفت: به جرات می توان از این کنفرانس به عنوان رویداد بزرگ علمی استان کرمانشاه یاد کرد.

[ دوشنبه 11 آذر1392 ] [ 11:22 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه در بازدید از نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه گفت: سعی خواهیم کرد کرمانشاه را قطب فرهنگی غرب کشور کنیم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ابراهیم رضایی بابادی در بازدید از نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت مطالعه در بالا بردن کیفیت زندگی افراد، ابراز امیدواری کرد بتواند با کمک دستگاه های فرهنگی استان ضریب مطالعه را در استان افزایش داده و جوانان را به مطالعه مشتاق کند.
 
وی با بیان اینکه فرصت مناسبی را برای انجام کارهای فرهنگی اختصاص خواهد داد، خاطر نشان کرد: بدون فرهنگ سازی تمامی کارها بی نتیجه خواهد بود و ثمری در پی ندارد.
 
 وی با بیان اینکه تلاش خود را برای تبدیل استان کرمانشاه به قطب فرهنگی غرب کشور به کار خواهد گرفت، تصریح کرد: قطعا سال آینده با تلاش تمام مسئولین فرهنگی استان سعی خواهیم کرد نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه را هر چه باشکوهتر برگزار کنیم.
 
 استاندار کرمانشاه با اشاره به فرهنگ بسیاری غنی استان کرمانشاه تاکید کرد: باید از این ظرفیت و نمادهای فرهنگی استان برای تبدیل کردن استان به قطب فرهنگی و تاثیر بر سایر استانهای کشور استفاده کرد.
 
نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمانشاه تا دوازدهم آذر ماه برپاست.

[ دوشنبه 11 آذر1392 ] [ 11:21 ] [ طاقبستان ]

به گفته رییس پلیس ترافیک شهری کرمانشاه، رعایت قوانین و مقررات ایمنی و توسعه معابر از مولفه هایی هستند که نقش بسیار عمده ای در افزایش انضباط ترافیکی و ایمنی دارند.

سرهنگ اکبر ویسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: عامل انسانی نقش بی بدیل و منحصر به فردی در کاهش تصادفات دارد، چرا که حتی اگر ما ایمن ترین خودرو و راه را هم داشته باشیم، اما این انسان است که باید تصمیم بگیرد چگونه رانندگی کند.

وی گفت: در حال حاضر یکی از اقدامات اصلی برای سامان دادن به معضلات ترافیکی کرمانشاه تکیه بر محور آموزش و فرهنگ سازی است که در این راستا رسانه ها نقش بسیار مهمی را عهده دار هستند.

رییس پلیس ترافیک شهری کرمانشاه تصریح کرد: مسئله عمده ما در این سال ها در کرمانشاه نبود فرهنگ صحیح در زمینه ترافیک و عدم وجود همبستگی بوده است.

ویسی خاطر نشان کرد: اگر هر یک از ما همچنان که در مقابل سلامتی خود احساس مسئولیت می کنیم، هنگام رانندگی نیز خود را  در مقابل رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و سلامتی خویش و دیگران مسئول بدانیم، قطعا شاهد کاهش بیش از حد تخلفات و در نتیجه آمار تلفات ناشی از تصادفات خواهیم بود.

وی گفت: معضل ترافیک تنها با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و احترام به حقوق دیگران حل می شود.

[ دوشنبه 11 آذر1392 ] [ 11:21 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه، گفت: حق استان کرمانشاه توسعه ای بیش از اینها است.

 

به گزارش خبرنگار سرویس حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، ابراهیم رضایی، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه که در محل سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: من افتخار می کنم که به مردم غیور، شهید پرور و شهید داده استان کرمانشاه خدمت می کنم.

 

وی ادامه داد: استان کرمانشاه از اولین تا آخرین روز هشت سال جنگ تحمیلی درگیر این جنگ بود و با تقدیم بیش از 10 هزار شهید و قریب به 20 هزار جانباز و آزاده، دین خود را به انقلاب ادا کرده است.

 

استاندار کرمانشاه اظهارکرد: امیدوارم به عنوان یک سرباز کوچک نظام بتوانم در استان کرمانشاه خدمتگذار مردم باشد و این استان را در مسیر توسعه قرار دهم.

 

رضایی تاکید کرد: توسعه حق کرمانشاه است و صدالبته توسعه ای بیش از اینها حق این دیار است.

 

وی در ادامه با اشاره به معرفی مدیرکل جدید بازرسی استان کرمانشاه، گفت: همیشه در هر پستی که بوده ام از دیدن دوستان بازرسی و دیوان محاسبات خوشحال شده ام چراکه اگر ما فرض را بر این بگیریم که در انجام امورات اداره اشتباهاتی هم داشته باشیم، انجام بازرسی باعث می شود که از عمیق تر شدن این اشتباهات ما جلوگیری شود.

 

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: هرگز روحیه مچ گیری و اذیت و آزار کردن مدیران را از سوی بازرسان سازمان بازرسی ندیده ام، بلکه آنها همواره به دنبال رفع مشکلات بوده اند.

 

رضایی اظهارکرد: در استان کرمانشاه هر کاری که لازم باشد برای تقویت اداره کل بازرسی استان به کار خواهم بست.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم که این تغییر و تحولات در پست ها منشاء خیر و برکت و توسعه برای استان کرمانشاه باشد.

[ دوشنبه 11 آذر1392 ] [ 11:20 ] [ طاقبستان ]

استاندار اسبق کرمانشاه در گفت‌و‌گو با فارس به بیان دیدگاه‌ها و تجربیات خود خطاب به استاندار جدید کرمانشاه پرداخت. سیددادوش هاشمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: استاندار جدید کرمانشاه به‌دنبال این باشد که مناطق اقتصادی را رونق ببخشد و البته ابراهیم رضایی‌بابادی فردی باتجربه و توانمند است. هاشمی با تاکید بر اینکه به‌دنبال ارائه گزارش عملکرد نیستم، گفت: در یک نمونه کاری زمانی‌که پرویزخان را در وضعیت خاکی و نامناسب تحویل گرفتم تنها 9 هکتار بود که به 400 هکتار افزایش یافت. وی با اشاره به اینکه بازارچه پرویزخان باز هم نیاز به توسعه و گسترش دارد، گفت: تجارت خارجی، راه آهن، استفاده از منابع و ظرفیت‌ها از جمله مواردی است که با تدبیر و توجه بیشتر می‌تواند منشا تحولات عظیمی در منطقه باشد. استاندار اسبق کرمانشاه به بخش کشاورزی و استعدادها و زمینه‌های مناسب آن اشاره کرد و افزود: با توسعه باغات و کشاورزی و بهره‌وری بیشتر می‌توان اشتغال‌زایی فراوانی ایجاد کرد. هاشمی به موقعیت بی‌بدیل استان کرمانشاه از لحاظ موقعیت توریستی و وجود هنرمندان صنایع دستی اشاره کرد و بیان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت باید مورد توجه قرار بگیرد، چنان‌چه طی هشت ماه گذشته هیچ کاری در این زمینه انجام نشده است. وی تاکید کرد: در زمان تصدی استانداری کرمانشاه به فرهنگ ایثار و شهادت بسیار اهمیت می‌دادم و ساخت یادمان‌های دوران دفاع مقدس با جدیت دنبال می‌شد. هاشمی آشنایی افراد جامعه با گنجینه ارزشمند دوران دفاع مقدس را موجب برانگیخته شدن غرور ملی دانست و متذکر شد: آشنایی با فرهنگ غنی و گنجینه ارزشمند دوران دفاع مقدس موجب پیشرفت جامعه می‌شود. استاندار اسبق کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم کرمانشاه را باید باور کرد، عنوان کرد: از صمیم قلب باید به مردم کرمانشاه عشق ورزید، چرا که مردمان بسیار ارزشمند و خوبی دارد. وی تمام خاطرات خود در مدت حضور در استان کرمانشاه را شیرین توصیف کرد و اذعان داشت: مردم کرمانشاه بسیار همراه هستند و البته تفاوت خدمت کردن و نکردن مسئولان را به‌خوبی می‌فهمند.

[ یکشنبه 10 آذر1392 ] [ 18:18 ] [ طاقبستان ]

بالاخره پس از پنج روز مذاکرات بسیار فشرده و دشوار، ایران و کشورهای گروه 1+5 توانستند به توافق دست یابند. این خبری است که از سوی سخنگوی اشتون اعلام شده و به طور رسمی مورد تأیید قرار گرفته است. هنوز خبری از جزئیات این توافق منتشر نشده است.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد ایران و گروه 1+5 توانسته اند به توافقی درباره موضوع هسته ای ایران دست پیدا کنند. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز در صفحه توئیتر خود این خبر را تأیید کرده است.

ظریف: به توافق رسیدیم/ حق غنی‌سازی به رسمیت شناخته شد

به گزارش خبرنگاران حاضر در ژنو، قرار است سند مورد توافق طرفین، تا دقایقی دیگر به طور رسمی به امضای وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 برسد و پس از آن، وزرا با حاضر شدن در جمع رسانه ها، به ارائه توضیحاتی درباره توافقنامه بپردازند.

کاترین اشتون در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت هم اکنون وزرای 1+5 به ساختمان مقر سازمان ملل در ژنو می روند تا متن توافقنامه را امضا کنند و پس از آن، کنفرانس خبری برگزار خواهد شد. قرار است ظریف و اشتون نیم ساعت دیگر با هم ملاقات کنند. در حال حاضر (5:43 به وقت تهران) وزرای خارجه هتل را ترک کرده و به سمت مقر سازمان ملل به راه افتاده اند.

اخبار روز گذشته را می‌توانید در اینجا و اینجا ملاحظه کنید.

خبرهایی که در ادامه به تدریج در حال تکمیل است، به ترتیب جدیدترین به قدیمی‌ترین چیده شده است.

- ظریف در کنفرانس خبری: مهم‌ترین بخش تفاهم به رسمیت شناختن غنی‌سازی ایران است / ما باید براساس اصول برابری، احترام متقابل و نفع مشترک برای پایان دادن به بحران غیرضروری حرکت کنیم. روزهای سختی را پشت سرگذاشتیم. برای حل موضوعی که سال‌ها مورد مذاکره بود به پیش می‌رویم با توجه به احترام متقابل و برابری. باید به یک بحران غیرضروری براساس احترام به حقوق ایرانی‌ها و برداشتن هرگونه تردیدی نسبت به برنامه هسته‌یی صلح‌آمیز ایران حرکت کرد.

- ظریف : این اولین قدم برای رسیدن به هدف اصلی است. ما باید براساس اصول برابری، احترام متقابل و نفع مشترک برای پایان دادن به بحران غیرضروری حرکت کنیم. آماده هستیم که احترامی که از داست داده بودیم را احیا کنیم‎ و حق و شان خود را داشته باشیم. کمیته مشترکی تشکیل داده‌ایم که به اجرای توافق‌ها نظارت می‌کند. جهتی که پیشبرد ما را مدیریت کند تا بتوانیم اعتماد ایرانی‌ها را به دست آوریم.

- وزیر خارجه ایران در پاسخ به این پرسش که ان. پی. تی به حق غنی‌سازی اشاره‌ای نکرده است گفت: این حق نیازی به شناسایی مستقل ندارد. برنامه هسته‌یی ایران صلح‌آمیز است و این شناسایی در آن آمده است وقتی که درباره برنامه هسته‌یی صلح‌آمیز صحبت می‌شود. منطقه ما و خلیج فارس اولویت ماست. این اولویت حفظ خواهد شد و ما این موضع را به آن‌ها اعلام کرده‌ایم. امنیت منطقه ما و همسایگان ما همیشه حفظ خواهد شد.

- اوباما: ما تلاش کردیم جلوی مسیر احتمالی ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای را بگیریم و با این توافق در ماههای آینده و برای نخستین بار در سالهای گذشته، برنامه هسته ای ایران پیشرفت نخواهد کرد. تحریم ها تاثیر گذاشتند و با روی کار آمدن آقای روحانی رایزنی های بسیار فشرده ای با ایران داشتیم و امروز دیپلماسی راهی را در برابر ما گشود.

- اوباما : در برابر ما بخشی از تحریم ها را به حالت تعلیق در می آوریم و این می تواند آغازی برای تعامل ایران و جامعه جهانی باشد. در نهایت این دیپلماسی است که می تواند ما را به نتیجه برساند. گام اولی که امروز به آن رسیدیم، مهمترین پیشرفتی است که ما در برابر برنامه هسته ای ایران داشتیم.

- براساس متن توافقنامه ژنو، ایران می تواند به 7 میلیارد دلار از پول های بلوکه شده خود در بانک های جهان دسترسی پیدا کند.

- آغاز سخنرانی اوباما

- آغاز کنفرانس مطبوعاتی ظریف و پخش زنده از شبکه خبر

- تا دقایقی دیگر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید درباره توافق ژنو سخنرانی می کند.

- تا دقایقی دیگر وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 متن توافقنامه را در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو امضا می کنند.

- پس از نشست خبری چند دقیقه ای، وزیران خارجه ایران و 1+5 و اشتون، باهم دست دادند. جان کری و ظریف وزیران خارجه آمریکا و ایران هم در مقابل دوربین ها باهم دست دادند.

- هم اکنون وزرای خارجه ایران و 1+5 در دفتر سازمان ملل در ژنو نشست خبری برگزار کردند.

-  وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 به همراه اشتون نشست خبری چند دقیقه ای داشتند.

[ یکشنبه 3 آذر1392 ] [ 10:17 ] [ طاقبستان ]

هیات دولت در جلسه امروز خود استانداران 4 استان را منصوب کرد . هیئت دولت بنا به پیشنهاد وزارت کشور در جلسه امروز خود قربانعلی سعادت را به عنوان استاندار آذربایجان غربی، جاسم جادری را به عنوان استاندار هرمزگان،‌ علی‌اوسط هاشمی را به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان و ابراهیم رضایی بابادی را به عنوان استاندار کرمانشاه منصوب کرد.

[ چهارشنبه 29 آبان1392 ] [ 16:14 ] [ طاقبستان ]

ابراهيم رضايي بابادي در سال 1333 در آبادان متولد شد. تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در همان شهر به پايان رساند و سپس براي تحصيلات آكادميك عازم دانشگاه تبريز شد و تحصيلات خود را تا اخذ مدرك كارشناسي مهندسي شيمي در آن دانشگاه دنبال كرد. پس از آن نيز تحصيلات خود را در مركز آموزش مديريت دولتي تهران تا اخذ كارشناسي ارشد ادامه داد. رضایی بابادی از مهرماه 1361 به مدت دو سال در استانداري آذربايجان شرقي مشاور استاندار در امور شهرداريها و مديركل شهر و روستاي آن استانداري بود. پس از آن نيز از سال 1363 به مدت دو سال مديركل امور اداري و مالي استانداري آذربايجان شرقي و در همين  دوره مسئول ستاد پشتيباني جبهه و جنگ آن استان نيز بود. پس از آن به استانداري آذربايجان غربي انتقال يافته و ابتدا به سمت مشاور استاندار و مديركل حوزه استانداري و پس از آن نيز فرماندار شهرستان استراتزيك اروميه منصوب شد. پس از پايان جنگ تحميلي وي از اروميه به خوزستان رفت و در سمت معاون استانداري اين استان به خدمت ميپردازد. رضايي از اواسط سال 1369 تا پاييز 1370 به سمت معاون اداري مالي و برنامه ريزي استانداري زنجان منصوب ميشود. پس از آن دوره اول خدمت وي در استانداري تهران فرا ميرسد. وی معاون اداري مالي و برنامه ريزي استانداري تهران ميشود. اين دوره تا سال 1373 به درازا ميكشد تا پس از جابجايي استاندار وقت وي نيز بنا به دعوت وزير وقت تعاون از استانداري تهران راهي مسئوليت مديركلي امور اقتصادي و برنامه ريزي وزارت تعاون ميشود. در پاييز سال 1376 با تغيير مجدد استاندار تهران و دعوت استاندار جديد براي دومين بار به استانداري تهران رفته و عهده دار معاونت سياسي امنيتي استانداري تهران ميشود. وي از آن زمان به مدت 7 سال عهده دار مسئوليت معاونت سياسي امنيتي در استانداري پايتخت بوده است.

[ چهارشنبه 29 آبان1392 ] [ 16:14 ] [ طاقبستان ]
سلام من میام مطالب جدید

[ سه شنبه 21 آبان1392 ] [ 22:49 ] [ طاقبستان ]
[ یکشنبه 24 اردیبهشت1391 ] [ 17:39 ] [ طاقبستان ]
این وبلاگ بعنوان بهترین برندوآدرس رندبه کسانی که تمایل دارند واگذار میشود.

تلفن:۰۹۳۵۴۶۵۱۸۵۴

[ یکشنبه 24 اردیبهشت1391 ] [ 17:37 ] [ طاقبستان ]
[ چهارشنبه 2 فروردین1391 ] [ 14:5 ] [ طاقبستان ]
چهارشنبه 27 مهرماه هیئت دولت در حضور مقام معظم رهبری در کرمانشاه تشکیل جلسه می‌دهد.
خبرگزاری فارس: نشست هیئت وزیران در حضور مقام معظم رهبری برای توسعه کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری به نمایندگی حجت‌الاسلام رحیمیان به همراهی حجت‌الاسلام علوی از فردا سفر خود را به شهرستان‌های دالاهو و گهواره آغاز می‌‌کنند و پس از بازدید شورای اداری تشکیل می‌شود.
همچنین هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری روز دوشنبه به شهرستان مرزی قصرشیرین رفته و پس از دیدار با مردم در شورای اداری حضور یافته و پس از جلسه شورا به دیدار خانواده معظم شهدا می‌رود.
حجت‌الاسلام رحیمیان و حجت‌الاسلام علوی نیز به نمایندگی از مقام معظم رهبری، سه‌شنبه به سرپل ذهاب رفته و برای دیدار با مردم و زیارت بارگاه حضرت احمدابن‌اسحاق به این خطه سفر می‌کنند.
همچنین 27 مهر ماه هیئت دولت در حضور مقام معظم رهبری در کرمانشاه تشکیل جلسه می‌دهند و در روز بعد نیز دیدار مقام معظم رهبری با شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر صورت می‌گیرد.

[ شنبه 23 مهر1390 ] [ 15:15 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: مقام معظم رهبري در سفر خود به استان كرمانشاه در سه شهرستان گيلانغرب، كنگاور و پاوه حضور خواهند یافت.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل   استانداري، مهندس سيد دادوش هاشمي افزود: همچنين از جانب معظم له، هئيت هايي در ديگر شهرستان هاي استان حضور پيدا مي كنند و اخبار و نتيجه اقدامات در اختيار مقام معظم رهبري قرار خواهد گرفت.

وي اظهار داشت: سفر مقام معظم رهبري داراي خير و بركت فراواني براي استان خواهد بود و انشا ا... سرعت رشد و توسعه همه جانبه استان كرمانشاه با سفر مقام عظماي ولايت بيش از پيش خواهد شد.

وي گفت: مردمان اين ديار بركات فراوان و بي نظير اين واقعة تاريخي و تاريخ ساز را احساس خواهند نمود و در مي یابند كه عقب ماندگي هاي ناشي از جنگ تحميلي از استان كرمانشاه رخت بر مي بندد و جوش و خروش عمران و آباداني سرتاسر كرمانشاه را فرا می گیرد.

هاشمی افزود: اميدوارم بهارعمران و تلاشي كه با اين سفر در غرب كشور آغاز مي شود همواره مستدام باشد.

[ دوشنبه 18 مهر1390 ] [ 15:28 ] [ طاقبستان ]
رهبر معظم انقلاب صبح روز چهار‌شنبه مورخ 20 مهر‌ ماه وارد کرمانشاه می‌شود و مسیر استقبال ولی فقیه در سفر به کرمانشاه از میدان آزادی تا ورزشگاه آزادی بوده و شروع مراسم در ورزشگاه آزادی ساعت 9:30 صبح است.

خبرگزاری فارس: 9:30 صبح 20 مهر ؛ بیعت تاریخی مردم کرمانشاه با مقام معظم رهبری‌

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 20 مهر ماه به کرمانشاه سفر می‌کنند.
براساس این گزارش، مسیر استقبال ولی فقیه از میدان آزادی، بلوار شهید بهشتی تا ورزشگاه آزادی در ساعت 8:30 خواهد بود و شروع مراسم در ورزشگاه آزادی ساعت 9:30 صبح است.

[ دوشنبه 18 مهر1390 ] [ 15:27 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: بي صبرانه منتظر قدوم مبارك و پرخير و بركت مقام معظم رهبري به استان هستيم.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سيد دادوش هاشمي سفر مقام معظم رهبری به استان را بسيار با اهميت و ارزشمند براي استان عنوان كرد و افزود: سفر قريب الوقوع مقام عظماي ولايت يكي از آرزوهاي ديرينه مردم ولايت مدار و شريف استان مي باشد كه پس از سال ها انتظار محقق مي گردد.

وي خاطر نشان ساخت: بسيار خرسند و مفتخرم كه در زمان تصدي خدمتگزاري اينجانب در استان كرمانشاه اين سفر بسيار مهم صورت مي گيرد، لذا براي قدوم مبارك معظم له لحظه شماري مي كنيم و بدون شك با توجه به ولايت پذيري مردم استان شاهد يكي از بي نظيرترين مراسم استقبال خواهيم بود كه باعث شور و شادي دوستان و خشم و عصبانيت دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران خواهد شد.

استاندار كرمانشاه با اشاره به فعاليت هاي خوب صورت گرفته در دولت نهم و دهم در استان كرمانشاه، خاطر نشان ساخت: خوشبختانه فعاليت هاي خوبي در استان كرمانشاه توسط دولت نهم و دهم صورت گرفته كه با توجه به سفر پر خير و بركت مقام عظماي ولايت چرخ توسعه استان بيش از پيش به حركت درخواهد آمد  و منجر به پيشرفت و شكوفايي آن خواهد شد.

وي در پايان تصريح كرد: مردم استان همواره قدردان خدمات و تلاش هاي مسولين بوده اند و در اين سفر به همگان نشان خواهند داد كه علاقه آنان به ارزش هاي والاي انقلاب اسلامي ناگسستني است.

[ سه شنبه 12 مهر1390 ] [ 16:1 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: نقاط تاریخی و طبیعی استان کرمانشاه در ایام تابستان سالجاری میزبان حدود چهار میلیون مسافر و گردشگر تابستانی بود.

 جلیل رحیمی، در گفت و گو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص آمار گردشگران ورودی به استان در ایام تابستان سالجاری، اظهار داشت: از ابتدای تیر ماه تا روز 31 شهریور ماه سالجاری جمعا سه میلیون و  782 هزار و 811 نفر وارد استان کرمانشاه شدند.

 وی افزود: از این تعداد مسافر و گردشگر ورودی به استان 2 میلیون و 12هزار و 199 نفر در اماکن اقامتی استان اسکان یافتند.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با اشاره به پربازدیدترین نقاط تفریحی و توریستی استان در ایام تابستان سالجاری، گفت: طاق بستان و بیستون پربازدید ترین نقاط استان در تابستان سالجاری بودند.

[ یکشنبه 10 مهر1390 ] [ 14:18 ] [ طاقبستان ]
سرپرست شهرداری کرمانشاه،از اجرای پروژه خط کشی 140 کیلومتر از خیابانها و معابر سطح شهر خبر داد.

 به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري كرمانشاهمهندس امیر رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، با بیان اینکه خط کشی معابر کرمانشاه با خط گرم ترافیکی  در حال اجراست ،افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش نظم عبور و مرور وسایل نقلیه، افزایش ایمنی تردد، ایجاد مبلمان ترافیکی مناسب و ارتقای فرهنگ ترافیک در شهر می باشد.

سرپرست شهرداری با اشاره به مزایای استفاده از رنگ گرم در خط کشی معابر، بیان داشت: رنگ گرم ترافیکی به دلیل ماندگاری بیشتر نسبت به رنگهای سرد، باعث کاهش تعداد دفعات انسداد معابر برای اجرای خط کشی و اعمال محدودیت
ترافیکی مسیرهای مورد نظر می شود.
 
وی ادامه داد:استفاده از ریزدانه های شیشه ای در خط گرم باعث درخشندگی خطوط در شب، ایمنی بیشتر و در نتیجه
.کاهش سوانح رانندگی می شود

رحیمی اظهار داشت: این پروژه با هزینه ای بالغ بر هفت میلیارد ریال از محل درآمدهای شهرداری درحال اجراست.
[ پنجشنبه 7 مهر1390 ] [ 14:31 ] [ طاقبستان ]

امیر رحیمی گفت: به منظوراطلاع رسانی به رانندگان و شهروندان از وضعیت ترافیک به صورت لحظه ای، به حوزه معاونت  حمل ونقل وترافیک شهرداری مأموریت داده شد که نسبت به راه اندازی شبکه پیام اقدام نمایدو از طریق رادیو گزارش وضعیت ترافیک معابر شهر را در اختیار همشهریان قرار دهد.

وی در ادامه افزود : راه اندازی رادیو پیام می تواند به تصمیم گیری رانندگان درانتخاب مسیر حرکت خود در معابر شهری وکاهش ترافیک موضعی کمک نماید.

[ پنجشنبه 7 مهر1390 ] [ 14:30 ] [ طاقبستان ]
تا به امروز درست سه ماه است که شهر ما شهردار ندارد! پس خیلی تعجب نکنید اگر شهر کرمانشاه قریب به 90 روز است پروژه‌هایش به تعطیلی کشیده شده که اگر قدرت اجرا هم وجود داشته باشد با این وضیت امکان جذب اعتبارات را نداریم و این یعنی هیچ!

خبرگزاری فارس: مقصر کیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، با این اوصاف اما خیلی غصه نخورید این حال و روز معلق انگار به هیچ کس بر نمی‌خورد نه شورا تصمیم منطقی می‌گیرد و نه مسئولان ارشد استان فکری به حال این اوضاع می‌کنند.
شاید آن روزها که آرش رضایی به عنوان طیف اکثریت شورا معرفی شد هیچ یک از این پنج نفر فکر نمی‌کردند عاقبت این انتخاب بی‌نتیجه بماند و همین باور سخت است که آنها را به مبارزه برای تایید صلاحیت سوق داده است.
هر چند در سلامت و سابقه رضایی شکی نیست اما امروز نتیجه شورا هر چه که بوده از غربال وزارت کشور بیرون نیامده و بنا به هر دلیلی گفته می‌شود وی رد صلاحیت شده است.
البته شائبه رد صلاحیت رضایی چند ماه پیش از سوی موسوی اجاق رئیس شورای شهر کرمانشاه مطرح شده بود اما در همان زمان مسئولان استانداری و فرمانداری تعلل در انتخاب رضایی به عنوان شهردار را امری عادی و روتین اعلام کردند.
به هر حال آنچه که مشاهده می‌شود آن است که اجاق، غلامی، رضایی و دیگر همراهانشان در انتخاب شهردار موفق نبوده‌اند و اعتراضات مکرر آنها نسبت به رد صلاحیت شهردار انتخابیشان تا به امروز راه به جایی نبرده است.
این در شرایطی است که قامت پرویزی نماینده طیف اقلیت شورا در این زمینه سکوت کرده و اعلام داشته که مجموعه چهار نفری آنها درصدد معرفی نماینده دیگری به عنوان شهردار است.
حال سوال آن است که در این شرایط چه باید کرد و پست شهردار که سه ماه است با سرپرستی رحیمی اداره می‌شود قرار است به چه کسی برسد.
طیف اکثریت شورا هنوز ساز مخالف می‌زند و به عقیده‌اش انتخاب رضایی صحیح بوده و وی که سابقه درخشانی در پرونده خود به عنوان مدیریت خدمات شهری، عضویت‌ در شورا و ... دارد باید از سوی مسئولان تایید صلاحیت شود؛ با این حال وزارت کشور نیز تا به امروز در موضع خود تاکید کرده و بنا ندارد تصمیمش را تغییر دهد.
در این شرایط فقط شهر مظلوم کرمانشاه است که مهر تعطیلی بر پروژه‌هایش می‌خورد تا بیش از این از دیگر شهرها عقب بماند و پیمانکارانی که سرگردان و معلق موضوع انتخاب شهردار را پیگیری می‌کنند تا شاید هر چه زودتر از این بلاتکلیفی خلاص شوند.
حال باید پرسید چه کسی باید تاوان این نوع رفتار اعضای شورا را پس دهد.
افرادی که به واقع نماینده مردم این شهرند و یدک کشیدن این عنوان آنها را موظف می‌کند تا نسبت به وضعیت شهر و انتخاب هر چه سریع‌تر گزینه جدید مصمم‌تر باشند.
در این میان مقصر هر که هست دودش به چشم مردمی می‌رود که هنوز از رنج پس‌زدگی دلخورند و دلخورتر آنکه نمایندگانشان به جای مصلحت‌اندیشی به اقداماتی دلخوش کرده‌اند که کلاف سردرگم شهر و شهرداری را پیچیده‌تر از قبل می‌کند و بعد نتیجه آن می‌شود که ما هنوز پس از گذشت سه ماه شهردار نداریم، بودجه نداریم، اعتبار نداریم و خیلی چیزهای دیگر که در این مقال نمی‌گنجد.

[ پنجشنبه 7 مهر1390 ] [ 13:42 ] [ طاقبستان ]
دبیر اجرایی هفته فرهنگی کرمانشاه در پایتخت، گفت: 48 گروه مختلف، فرهنگ کرمانشاه را در مجموعه تاریخی کاخ گلستان به تصویر می کشند. نصرت اله سپهر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در تهران، اظهار داشت: هفته فرهنگی کرمانشاه از تاریخ دهم لغایت پانزدهم مهرماه با برگزاری برنامه های متنوعی در محل مجموعه تاریخی کاخ گلستان برگزار می شود. وی ادامه داد: نمایش بخشی از صنایع دستی و سوغات استان، نمایش عکس آثار تاریخی، خوشنویسی و فرهنگی استان، نمایش آیین، رسوم و سنن بومی – محلی کرمانشاه، برگزاری برنامه های موسیقی محلی، تنبورنوازی، رقص محلی، شعرخوانی، برگزاری بازیهای محلی، پخت غذاهای محلی و ... تنها بخش از برنامه های هفته فرهنگی کرمانشاه در پایتخت خواهد بود. دبیر اجرایی هفته فرهنگی کرمانشاه در پایتخت، گفت: جهت برگزاری هرچه مطلوب تر این هفته، 48 گروه مختلف، فرهنگ کرمانشاه را به بهترین شکل ممکن در کاخ گلستان به تصویر می کشند. سپهر تصریح کرد: علاقمندان می توانند در روزهای یاد شده از ساعات 3بعدازظهر الی 10 شب از محل کاخ گلستان تهران بازدید کرده و از نزدیک با فرهنگ بومی استان کرمانشاه آشنا شوند.
[ چهارشنبه 6 مهر1390 ] [ 18:33 ] [ طاقبستان ]

مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت، امروز (چهارم مهر ماه) همزمان با تهران در مزار شهدای کرمانشاه با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین محلی برگزار شد.

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این مراسم مصیب چراغی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس گفت: زبان هنر می تواند ابزار بسیار گویایی برای بیان رشادتها و حماسه های دفاع مقدس برای نسل جوان باشد.

 

وی ادامه داد: استفاده از ابزارهای هنری برای بیان گوشه ای از دلاورمردیهای دفاع مقدس نیاز روز جامعه است.

 

چراغی یادآور شد: ایجاد حس غرور ملی و خودباوری و نشاط فرهنگی از طریق موسیقی مقاومت امکان پذیر است.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه  با بیان اینکه آهنگهای موزون باعث خلق حماسه های ماندگار می شوند، به تاریخچه موسیقی مقاومت در صدر اسلام اشاره کرد و گفت: همواره در جنگهای دوران پیامبر اکرم (ص) گروه های هنری در جبهه به خلق اثر می پرداختند و در تشویق رزمندگان نقش موثری داشتند.

 

وی گفت: هیچگاه نقش آهنگران، کویتی پور و ...  در تهیج اذهان عمومی در دوران دفاع مقدس فراموش شدنی نیست و نقش این افراد در خلق حماسه های دفاع مقدس بسیار مهم بوده است.

 

وی افزود: استان کرمانشاه استانی است که دفاع مقدس در آن شروع و خاتمه یافت و شایسته است که جشنواره موسیقی دفاع مقدس نیز در این استان برگزار شود.

 

وی در ادامه از این جشنواره به عنوان رخداد مهم فرهنگی یاد کرد و گفت: امیدواریم این اجراها در بیان حماسه هایی به یاد ماندنی از دوران دفاع مقدس برای نسل جوان موثر باشد.

 

در ادامه این مراسم علی نعمتی معاون امور برنامه های جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت با بیان اینکه  در جشنواره امسال که مراسم افتتاح آن همزمان در تهران نیز برپاست، یک گروه از کشور لبنان شرکت کرده اند، گفت: از سوریه، چچن و فلسطین نیز گروه هایی برای حضور در این جشنواره  اعلام آمادگی کرده بودند، اما آثار ارائه شده آنها مناسب شرایط فرهنگی کشور ما نبود.

 

وی گفت: از عصر امروز ( چهارم مهر ماه) اجراهای گروه های موسیقی آغاز می شود که در تالار وحدت تهران گروه های موسیقی لبنانی، گروه اوستا و  مجید اخشابی و در کرمانشاه گروه تنبور نوازان بیستون، گروه خیام و گروه آوا به اجرا برنامه می پردازند.

 

نعمتی در ادامه به برنامه های روزهای دوم و سوم این جشنواره اشاره کرد و گفت: در روز سه شنبه پنجم مهر ماه گروه لبنانی، وگروه اوستا در تالار انتظار کرمانشاه به اجرای برنامه خواهند پرداخت و در روز چهارشنبه ششم مهرماه نیز گروه موسیقی ارکستر مجلسی با همراهی محمدرضا عقیلی و گروه موسیقی قاسم افشار و رشید وطن دوست در تالار انتظار کرمانشاه برنامه خواهند داشت.

 

وی به برنامه های مراسم اختتامیه این جشنواره که در کرمانشاه برگزار می شود نیز اشاره کرد و گفت: در این مراسم از سه آهنگ ساز، شاعر، خواننده و مداح تجلیل خواهد شد و از پنج نفر از استان کرمانشاه هم که در زمینه موسیقی و شعر دفاع مقدس فعالیت کرده اند تقدیر می گردد.

 

وی گفت: در مر اسم روز اختتامیه ارکستر سمفونیک صدا و سیما به رهبری محمد رهبر، اجرای برنامه خواهد داشت.

 

معاون امور برنامه های جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت در پایان گفت: همه اجراهای این جشنواره به صورت رایگان برای علاقمندان ارائه می شود.

[ دوشنبه 4 مهر1390 ] [ 12:14 ] [ طاقبستان ]

سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی پروژه هایی که در چند ماهه اخیر به دلایل مختلف از قبیل کمبود اعتبارات مالی متوقف گردیده بود، با سرعت در حال پی گیری و انجام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس امیر رحیمی در جمع خبرنگاران، افزود: بخشی از پروژه های شهر کرمانشاه که در گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده، ولی دچار رکود و یا تعطیلی بود، با پی گیریهای مستمر وحمایت های استاندار و اعضای شورای اسلامی شهر، مجددا از سر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه رکود و تعطیلی این پروژه ها لطمات و صدمات فراوانی را از نظر اقتصادی و زمان به جای خواهد گذاشت خاطر نشان کرد: بر اساس پی گیریهای صورت گرفته عملیات اجرایی این طرحها در تمامی ساعات شبانه روز ادامه داشته، تا از نظر زمان جبران عقب ماندگی شود.

وی به تقاطع های غیر همسطح شهدا و الهیه اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این دو تقاطع که نقش بسیار با اهمیتی در روان سازی ترافیک دارند هم اکنون در حال انجام است که امیدواریم هرچه سریعتر بهره برداری از این دو پروژه آغاز شود.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه قطار شهری اشاره کرد و ادامه داد: ماه گذشته اولین پیش پرداخت مالی این پروژه از سوی شهرداری پرداخت شد و هم  اکنون نیز پیمانکار مربوطه در حال تجهیز کارگاه بوده و در کنار آن کارهای نقشه برداری و دیگر موارد نیاز در سطح شهر درحال انجام است.

وی با اعلام اینکه مقرر شده به منظور حفظ سلامت عابران پیاده و رفاه حال آنها تعداد 16 پل عابر پیاده به پله برقی تجهیز شوند، ادامه داد: با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان پل های عابر پیاده در نقاط پر رفت و آمد به پله برقی مجهز می شوند که امیدواریم تا پایان امسال بخش عمده آن راه اندازی شود.

سرپرست شهرداری کرمانشاه، عمران و آبادانی شهری را از موارد با اهمیت و عمده فعالیت با توجه به فصل کاری ذکر نمود و تصریح کرد: آبشار مصنوعی سوم پارک  کوهستان که عملیات اجرایی آن نیز تعطیل شده بود، مجددا از سر گرفته شده که تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گفته رحیمی افزایش ظرفیت ناوگان خدمات شهری نیز از برنامه های در دست اقدام است که خرید ماشین آلات، تنظیف شهری، حمل زباله و آتش نشانی مراحل نهایی خود را طی می کند.

وی ساماندهی بازار فروشندگان خودرو را در سطح شهر بسیار ضروری دانست و افزود: با برنامه ریزیهای انجام شده مقرر شده در کوتاه مدت پارکینگ چهارراه ده مجنون به فروشندگان خودرو که در خیابان مطهری غربی تجمع می کنند اختصاص یابد تا در آینده تمهیدات لازم برای این امر صورت گیرد.

سرپرست شهرداری کرمانشاه با قدردانی از تعامل دو سویه شهروندان و پوزش خواهی به دلیل تاخیر به وجود آمده در اجرای برخی پروژه های شهری که مشکلات ترافیکی و رفت و آمد را به دنبال داشته، اظهار امیدواری کرد روند اجرایی پروژه های شهری با جدیت و تلاش شبانه روزی در صحت و دقت ادامه یابد.

[ یکشنبه 3 مهر1390 ] [ 11:32 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید، خطاب به دانش آموزان گفت: خوب درس بخوانید تا در آینده کشور نقش آفرین باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش هاشمی در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت تقارن آن با هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی عزیزترین افراد کشور جان خود را فدا کردند تا امروز ایران اسلامی بماند.

وی امنیت و آسایش امروز جامعه را مدیون از جان گذشتگی دلاورمردان در طول دوران دفاع مقدس دانست و گفت: همه عزت و اقدار ایران از خون شهداست.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: انسانهایی موفقند که دارای هدف می باشند و جوانی بهترین زمان برای برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به هدف های بزرگ است.

وی تاکید کرد: انسانهایی که برای خود احترام قائلند، لحظه لحظه زندگی شان برنامه ریزی شده و مورد توجه است.

استاندار کرمانشاه از دانش آموزان استان خواست تا از اوقات خود بهترین استفاده را کنند و آینده  خوبی برای خودشان تعریف و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنند.

هاشمیخطاب به دانش آموزان گفت: خوب درس بخوانید تا در آینده کشور نقش آفرین باشید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است که جوانان ما را از مدار پیشرفت منحرف کند، گفت: شما دانش آموزان می توانید با تلاش و الگو گرفتن از افراد برجسته و برنامه ریزی، جزء افراد موفق قرار بگیرید.

[ یکشنبه 3 مهر1390 ] [ 11:30 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: اماكن احداثی در پارك كوهستان بازنگري خواهند شد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه،  مهندس سيد دادوش هاشمي در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان افزود: ادامه فعالیت اماكن و رستوران هايي كه در پارك كوهستان با رابطه و پارتي بازي احداث شده اند مورد بازنگري قرار خواهد گرفت.

وي اظهار داشت: متاسفانه بر اساس ارتباطي كه وجود داشته، هر كس از اين ارتباط برخوردار بوده داراي رستوران شده، لذا دستگاه هاي ذيربط موظف به پيگيري و بررسي مجوزهاي ارائه شده مي باشند.

وي گفت: وضعيت پارك كوهستان، تعداد رستوران ها و دكه هايي كه در اين منطقه احداث شده اند بايد از لحاظ سال مجوز و ارتباطاتي كه وجود داشته مورد بازنگري دقيق قرار گيرند.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: پس از بازنگري در خصوص احداث چنين مكان هايي، شهرداري موظف به ارائه يك طرح جامع و كامل جهت ساماندهي آن مي باشد.

وي با بيان اينكه اگر مسولين در گذشته به خوبي به انجام وظيفه مي پرداختند اين گونه تخلفات به جود نمي آمد، ادامه داد: كسانيکه با استفاده از رابطه اقدام به ایجاد چنين مكان هايي در پارك كوهستان كرده اند جزء متخلفين به حساب مي آيند و اين گونه افراد بايد به مردم معرفي شوند.

وي خاطر نشان ساخت: پارك كوهستان بايد به يك منطقه ويژه رفاهي و تفريحي تبديل گردد.

وي همچنين در ادامه خواستار بررسي وضعيت برنامه كاري انتقال مشاغل مزاحم به بيرون از شهر شد و گفت: شهرداري موظف است بصورت مستمر برنامه كاري خود را در اين خصوص در جلسات شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ارائه نمايد.

[ شنبه 2 مهر1390 ] [ 14:57 ] [ طاقبستان ]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، محدوده اطراف مدارس سطح شهر کرمانشاه به طور کامل ایمن سازی می شود.

 مهندس افشین لر زنگنه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان این مطلب افزود: همه ساله با بازگشایی مدارس و افزایش بار ترافیکی معابر، شهرداری نهایت تلاش خود را می کند تا دانش آموزان سفر های ایمنی داشته باشند .

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، با اجرای طرح های ترافیکی و مدیریت و کنترل آن، شاهد سهولت تردد و روان سازی ترافیک در مهرماه امسال هستیم .

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری کرمانشاه به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: نصب تابلوهای ویژه تردد دانش آموزان و راهنمای مدارس و علایم ترافیکی خاص، خط کشی محوری و ایجاد سرعت گیر در محدوده اطراف مدارس بخشی از عملیات ایمن سازی بوده است .

وی با بیان اینکه طرح گذربان مدرسه از مهرماه اجرایی می شود، افزود: در این طرح که در پارک آموزش ترافیک بوستان شاهد با حضور نمایندگان دانش آموزان اجرا می شود اصول و موارد ترافیکی بصورت تئوری و عملی آموزش داده می شود.

به گفته وی توزیع بروشور، پرچم و جلیقه و پیامهای ترافیکی در مدارس و نصب تابلو و پارچه نوشته در سطح شهر بخش دیگری از تلاش های انجام شده در این راستا است .

لر زنگنه در پایان با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر کرمانشاه به دلیل رفتارهای بد ترافیکی است، گفت:ب اید پلیس با اعمال کامل قانون به اصلاح رفتارهای بد ترافیکی بپردازد، اما  در این بخش شاهد ضعف در اجرا هستیم .

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 15:7 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری کرمانشاه از بازگشایی مرز خسروی برای تردد زوار عتبات عالیات، از امروز(30 شهریور) خبر داد.

دکتر شهریار حیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: پس از پیگیریهای مستمر مسئولین استان و برگزاری جلسات با طرف عراقی، نهایتا متوجه شدند کاهش آب رودخانه الوند بدلیل خشکسالی های اخیر بوده و ایران در این زمینه نقش نداشته، لذا درخواست کردند زائرین عتبات عالیات مجددا از این مسیر(مرز خسروی) تردد کنند.

حیدری افزود:بر این اساس، امروز (30 شهریور) چندکاروان از این مرز عازم عتبات عالیات خواهند شد.

وی گفت: ظرفیت اعزام زائرین از این مرز به مرور افزایش می یابد تا به روال سابق بر گردد. ضمن اینکه برنامه داریم این تعداد را به پنج هزار نفر در روز برسانیم.

گفتنی است: از اواخر تیر ماه سال جاری با بهانه بستن آب رودخانه الوند از سوی ایران، مزاحمت هایی برای زائرین ایرانی در خانقین ایجاد و مسئولین سازمان حج و زیارت کشورمان هم تصمیم گرفتند مسیر تردد زوار از خسروی را به مرز مهران تغییر دهند.

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 15:2 ] [ طاقبستان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

شهر کِرمانشاه (به کردی کرماشان) مرکز استان کرمانشاه و نیز مرکز شهرستان کرمانشاه در این استان است. کرمانشاه، هشتمین شهر بزرگ ایران پس از تهران، مشهد، کرج، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز است و در استان کرمانشاه واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر طبق برآوردهای آماری سال ۲۰13 حدو1.552450 بوده و از لحاظ آب و هوایی جزو مناطق معتدل کوهستانی قرار می‌گیرد.
کرمانشاه که از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است به دلیل قرارگیری در تقاطع دو محور شمال به جنوب و شرق به غرب و نیز همجواری با عراق و واقع شدن بر سر راه کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است. سه رودخانهٔ قره سو، آبشوران و چم بشیر در کرمانشاه جریان دارند. در زمان سلجوقیان کرمانشاه مرکز کردستان بود.
مردم این شهر به زبانهای کردی (گویش‌های کرمانشاهی، کلهری،لکی وجافی)سخن می‎گویند.
موضوعات وب
امکانات وب
تماس با ما Online User