X
تبلیغات
کرمانشاه نگین ایران زمین

کرمانشاه نگین ایران زمین
به گهواره تمدن,خوش آمدید.welcome to kermanshah 
قالب وبلاگ
نويسندگان

بالاخره پس از پنج روز مذاکرات بسیار فشرده و دشوار، ایران و کشورهای گروه 1+5 توانستند به توافق دست یابند. این خبری است که از سوی سخنگوی اشتون اعلام شده و به طور رسمی مورد تأیید قرار گرفته است. هنوز خبری از جزئیات این توافق منتشر نشده است.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد ایران و گروه 1+5 توانسته اند به توافقی درباره موضوع هسته ای ایران دست پیدا کنند. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز در صفحه توئیتر خود این خبر را تأیید کرده است.

ظریف: به توافق رسیدیم/ حق غنی‌سازی به رسمیت شناخته شد

به گزارش خبرنگاران حاضر در ژنو، قرار است سند مورد توافق طرفین، تا دقایقی دیگر به طور رسمی به امضای وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 برسد و پس از آن، وزرا با حاضر شدن در جمع رسانه ها، به ارائه توضیحاتی درباره توافقنامه بپردازند.

کاترین اشتون در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت هم اکنون وزرای 1+5 به ساختمان مقر سازمان ملل در ژنو می روند تا متن توافقنامه را امضا کنند و پس از آن، کنفرانس خبری برگزار خواهد شد. قرار است ظریف و اشتون نیم ساعت دیگر با هم ملاقات کنند. در حال حاضر (5:43 به وقت تهران) وزرای خارجه هتل را ترک کرده و به سمت مقر سازمان ملل به راه افتاده اند.

اخبار روز گذشته را می‌توانید در اینجا و اینجا ملاحظه کنید.

خبرهایی که در ادامه به تدریج در حال تکمیل است، به ترتیب جدیدترین به قدیمی‌ترین چیده شده است.

- ظریف در کنفرانس خبری: مهم‌ترین بخش تفاهم به رسمیت شناختن غنی‌سازی ایران است / ما باید براساس اصول برابری، احترام متقابل و نفع مشترک برای پایان دادن به بحران غیرضروری حرکت کنیم. روزهای سختی را پشت سرگذاشتیم. برای حل موضوعی که سال‌ها مورد مذاکره بود به پیش می‌رویم با توجه به احترام متقابل و برابری. باید به یک بحران غیرضروری براساس احترام به حقوق ایرانی‌ها و برداشتن هرگونه تردیدی نسبت به برنامه هسته‌یی صلح‌آمیز ایران حرکت کرد.

- ظریف : این اولین قدم برای رسیدن به هدف اصلی است. ما باید براساس اصول برابری، احترام متقابل و نفع مشترک برای پایان دادن به بحران غیرضروری حرکت کنیم. آماده هستیم که احترامی که از داست داده بودیم را احیا کنیم‎ و حق و شان خود را داشته باشیم. کمیته مشترکی تشکیل داده‌ایم که به اجرای توافق‌ها نظارت می‌کند. جهتی که پیشبرد ما را مدیریت کند تا بتوانیم اعتماد ایرانی‌ها را به دست آوریم.

- وزیر خارجه ایران در پاسخ به این پرسش که ان. پی. تی به حق غنی‌سازی اشاره‌ای نکرده است گفت: این حق نیازی به شناسایی مستقل ندارد. برنامه هسته‌یی ایران صلح‌آمیز است و این شناسایی در آن آمده است وقتی که درباره برنامه هسته‌یی صلح‌آمیز صحبت می‌شود. منطقه ما و خلیج فارس اولویت ماست. این اولویت حفظ خواهد شد و ما این موضع را به آن‌ها اعلام کرده‌ایم. امنیت منطقه ما و همسایگان ما همیشه حفظ خواهد شد.

- اوباما: ما تلاش کردیم جلوی مسیر احتمالی ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای را بگیریم و با این توافق در ماههای آینده و برای نخستین بار در سالهای گذشته، برنامه هسته ای ایران پیشرفت نخواهد کرد. تحریم ها تاثیر گذاشتند و با روی کار آمدن آقای روحانی رایزنی های بسیار فشرده ای با ایران داشتیم و امروز دیپلماسی راهی را در برابر ما گشود.

- اوباما : در برابر ما بخشی از تحریم ها را به حالت تعلیق در می آوریم و این می تواند آغازی برای تعامل ایران و جامعه جهانی باشد. در نهایت این دیپلماسی است که می تواند ما را به نتیجه برساند. گام اولی که امروز به آن رسیدیم، مهمترین پیشرفتی است که ما در برابر برنامه هسته ای ایران داشتیم.

- براساس متن توافقنامه ژنو، ایران می تواند به 7 میلیارد دلار از پول های بلوکه شده خود در بانک های جهان دسترسی پیدا کند.

- آغاز سخنرانی اوباما

- آغاز کنفرانس مطبوعاتی ظریف و پخش زنده از شبکه خبر

- تا دقایقی دیگر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید درباره توافق ژنو سخنرانی می کند.

- تا دقایقی دیگر وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 متن توافقنامه را در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو امضا می کنند.

- پس از نشست خبری چند دقیقه ای، وزیران خارجه ایران و 1+5 و اشتون، باهم دست دادند. جان کری و ظریف وزیران خارجه آمریکا و ایران هم در مقابل دوربین ها باهم دست دادند.

- هم اکنون وزرای خارجه ایران و 1+5 در دفتر سازمان ملل در ژنو نشست خبری برگزار کردند.

-  وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 به همراه اشتون نشست خبری چند دقیقه ای داشتند.

[ یکشنبه 3 آذر1392 ] [ 10:17 ] [ طاقبستان ]

هیات دولت در جلسه امروز خود استانداران 4 استان را منصوب کرد . هیئت دولت بنا به پیشنهاد وزارت کشور در جلسه امروز خود قربانعلی سعادت را به عنوان استاندار آذربایجان غربی، جاسم جادری را به عنوان استاندار هرمزگان،‌ علی‌اوسط هاشمی را به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان و ابراهیم رضایی بابادی را به عنوان استاندار کرمانشاه منصوب کرد.

[ چهارشنبه 29 آبان1392 ] [ 16:14 ] [ طاقبستان ]

ابراهيم رضايي بابادي در سال 1333 در آبادان متولد شد. تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در همان شهر به پايان رساند و سپس براي تحصيلات آكادميك عازم دانشگاه تبريز شد و تحصيلات خود را تا اخذ مدرك كارشناسي مهندسي شيمي در آن دانشگاه دنبال كرد. پس از آن نيز تحصيلات خود را در مركز آموزش مديريت دولتي تهران تا اخذ كارشناسي ارشد ادامه داد. رضایی بابادی از مهرماه 1361 به مدت دو سال در استانداري آذربايجان شرقي مشاور استاندار در امور شهرداريها و مديركل شهر و روستاي آن استانداري بود. پس از آن نيز از سال 1363 به مدت دو سال مديركل امور اداري و مالي استانداري آذربايجان شرقي و در همين  دوره مسئول ستاد پشتيباني جبهه و جنگ آن استان نيز بود. پس از آن به استانداري آذربايجان غربي انتقال يافته و ابتدا به سمت مشاور استاندار و مديركل حوزه استانداري و پس از آن نيز فرماندار شهرستان استراتزيك اروميه منصوب شد. پس از پايان جنگ تحميلي وي از اروميه به خوزستان رفت و در سمت معاون استانداري اين استان به خدمت ميپردازد. رضايي از اواسط سال 1369 تا پاييز 1370 به سمت معاون اداري مالي و برنامه ريزي استانداري زنجان منصوب ميشود. پس از آن دوره اول خدمت وي در استانداري تهران فرا ميرسد. وی معاون اداري مالي و برنامه ريزي استانداري تهران ميشود. اين دوره تا سال 1373 به درازا ميكشد تا پس از جابجايي استاندار وقت وي نيز بنا به دعوت وزير وقت تعاون از استانداري تهران راهي مسئوليت مديركلي امور اقتصادي و برنامه ريزي وزارت تعاون ميشود. در پاييز سال 1376 با تغيير مجدد استاندار تهران و دعوت استاندار جديد براي دومين بار به استانداري تهران رفته و عهده دار معاونت سياسي امنيتي استانداري تهران ميشود. وي از آن زمان به مدت 7 سال عهده دار مسئوليت معاونت سياسي امنيتي در استانداري پايتخت بوده است.

[ چهارشنبه 29 آبان1392 ] [ 16:14 ] [ طاقبستان ]
سلام من میام مطالب جدید

[ سه شنبه 21 آبان1392 ] [ 22:49 ] [ طاقبستان ]
[ یکشنبه 24 اردیبهشت1391 ] [ 17:39 ] [ طاقبستان ]
این وبلاگ بعنوان بهترین برندوآدرس رندبه کسانی که تمایل دارند واگذار میشود.

تلفن:۰۹۳۵۴۶۵۱۸۵۴

[ یکشنبه 24 اردیبهشت1391 ] [ 17:37 ] [ طاقبستان ]
[ چهارشنبه 2 فروردین1391 ] [ 14:5 ] [ طاقبستان ]
چهارشنبه 27 مهرماه هیئت دولت در حضور مقام معظم رهبری در کرمانشاه تشکیل جلسه می‌دهد.
خبرگزاری فارس: نشست هیئت وزیران در حضور مقام معظم رهبری برای توسعه کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری به نمایندگی حجت‌الاسلام رحیمیان به همراهی حجت‌الاسلام علوی از فردا سفر خود را به شهرستان‌های دالاهو و گهواره آغاز می‌‌کنند و پس از بازدید شورای اداری تشکیل می‌شود.
همچنین هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری روز دوشنبه به شهرستان مرزی قصرشیرین رفته و پس از دیدار با مردم در شورای اداری حضور یافته و پس از جلسه شورا به دیدار خانواده معظم شهدا می‌رود.
حجت‌الاسلام رحیمیان و حجت‌الاسلام علوی نیز به نمایندگی از مقام معظم رهبری، سه‌شنبه به سرپل ذهاب رفته و برای دیدار با مردم و زیارت بارگاه حضرت احمدابن‌اسحاق به این خطه سفر می‌کنند.
همچنین 27 مهر ماه هیئت دولت در حضور مقام معظم رهبری در کرمانشاه تشکیل جلسه می‌دهند و در روز بعد نیز دیدار مقام معظم رهبری با شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر صورت می‌گیرد.

[ شنبه 23 مهر1390 ] [ 15:15 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: مقام معظم رهبري در سفر خود به استان كرمانشاه در سه شهرستان گيلانغرب، كنگاور و پاوه حضور خواهند یافت.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل   استانداري، مهندس سيد دادوش هاشمي افزود: همچنين از جانب معظم له، هئيت هايي در ديگر شهرستان هاي استان حضور پيدا مي كنند و اخبار و نتيجه اقدامات در اختيار مقام معظم رهبري قرار خواهد گرفت.

وي اظهار داشت: سفر مقام معظم رهبري داراي خير و بركت فراواني براي استان خواهد بود و انشا ا... سرعت رشد و توسعه همه جانبه استان كرمانشاه با سفر مقام عظماي ولايت بيش از پيش خواهد شد.

وي گفت: مردمان اين ديار بركات فراوان و بي نظير اين واقعة تاريخي و تاريخ ساز را احساس خواهند نمود و در مي یابند كه عقب ماندگي هاي ناشي از جنگ تحميلي از استان كرمانشاه رخت بر مي بندد و جوش و خروش عمران و آباداني سرتاسر كرمانشاه را فرا می گیرد.

هاشمی افزود: اميدوارم بهارعمران و تلاشي كه با اين سفر در غرب كشور آغاز مي شود همواره مستدام باشد.

[ دوشنبه 18 مهر1390 ] [ 15:28 ] [ طاقبستان ]
رهبر معظم انقلاب صبح روز چهار‌شنبه مورخ 20 مهر‌ ماه وارد کرمانشاه می‌شود و مسیر استقبال ولی فقیه در سفر به کرمانشاه از میدان آزادی تا ورزشگاه آزادی بوده و شروع مراسم در ورزشگاه آزادی ساعت 9:30 صبح است.

خبرگزاری فارس: 9:30 صبح 20 مهر ؛ بیعت تاریخی مردم کرمانشاه با مقام معظم رهبری‌

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 20 مهر ماه به کرمانشاه سفر می‌کنند.
براساس این گزارش، مسیر استقبال ولی فقیه از میدان آزادی، بلوار شهید بهشتی تا ورزشگاه آزادی در ساعت 8:30 خواهد بود و شروع مراسم در ورزشگاه آزادی ساعت 9:30 صبح است.

[ دوشنبه 18 مهر1390 ] [ 15:27 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: بي صبرانه منتظر قدوم مبارك و پرخير و بركت مقام معظم رهبري به استان هستيم.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سيد دادوش هاشمي سفر مقام معظم رهبری به استان را بسيار با اهميت و ارزشمند براي استان عنوان كرد و افزود: سفر قريب الوقوع مقام عظماي ولايت يكي از آرزوهاي ديرينه مردم ولايت مدار و شريف استان مي باشد كه پس از سال ها انتظار محقق مي گردد.

وي خاطر نشان ساخت: بسيار خرسند و مفتخرم كه در زمان تصدي خدمتگزاري اينجانب در استان كرمانشاه اين سفر بسيار مهم صورت مي گيرد، لذا براي قدوم مبارك معظم له لحظه شماري مي كنيم و بدون شك با توجه به ولايت پذيري مردم استان شاهد يكي از بي نظيرترين مراسم استقبال خواهيم بود كه باعث شور و شادي دوستان و خشم و عصبانيت دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران خواهد شد.

استاندار كرمانشاه با اشاره به فعاليت هاي خوب صورت گرفته در دولت نهم و دهم در استان كرمانشاه، خاطر نشان ساخت: خوشبختانه فعاليت هاي خوبي در استان كرمانشاه توسط دولت نهم و دهم صورت گرفته كه با توجه به سفر پر خير و بركت مقام عظماي ولايت چرخ توسعه استان بيش از پيش به حركت درخواهد آمد  و منجر به پيشرفت و شكوفايي آن خواهد شد.

وي در پايان تصريح كرد: مردم استان همواره قدردان خدمات و تلاش هاي مسولين بوده اند و در اين سفر به همگان نشان خواهند داد كه علاقه آنان به ارزش هاي والاي انقلاب اسلامي ناگسستني است.

[ سه شنبه 12 مهر1390 ] [ 16:1 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: نقاط تاریخی و طبیعی استان کرمانشاه در ایام تابستان سالجاری میزبان حدود چهار میلیون مسافر و گردشگر تابستانی بود.

 جلیل رحیمی، در گفت و گو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص آمار گردشگران ورودی به استان در ایام تابستان سالجاری، اظهار داشت: از ابتدای تیر ماه تا روز 31 شهریور ماه سالجاری جمعا سه میلیون و  782 هزار و 811 نفر وارد استان کرمانشاه شدند.

 وی افزود: از این تعداد مسافر و گردشگر ورودی به استان 2 میلیون و 12هزار و 199 نفر در اماکن اقامتی استان اسکان یافتند.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با اشاره به پربازدیدترین نقاط تفریحی و توریستی استان در ایام تابستان سالجاری، گفت: طاق بستان و بیستون پربازدید ترین نقاط استان در تابستان سالجاری بودند.

[ یکشنبه 10 مهر1390 ] [ 14:18 ] [ طاقبستان ]
سرپرست شهرداری کرمانشاه،از اجرای پروژه خط کشی 140 کیلومتر از خیابانها و معابر سطح شهر خبر داد.

 به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري كرمانشاهمهندس امیر رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، با بیان اینکه خط کشی معابر کرمانشاه با خط گرم ترافیکی  در حال اجراست ،افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش نظم عبور و مرور وسایل نقلیه، افزایش ایمنی تردد، ایجاد مبلمان ترافیکی مناسب و ارتقای فرهنگ ترافیک در شهر می باشد.

سرپرست شهرداری با اشاره به مزایای استفاده از رنگ گرم در خط کشی معابر، بیان داشت: رنگ گرم ترافیکی به دلیل ماندگاری بیشتر نسبت به رنگهای سرد، باعث کاهش تعداد دفعات انسداد معابر برای اجرای خط کشی و اعمال محدودیت
ترافیکی مسیرهای مورد نظر می شود.
 
وی ادامه داد:استفاده از ریزدانه های شیشه ای در خط گرم باعث درخشندگی خطوط در شب، ایمنی بیشتر و در نتیجه
.کاهش سوانح رانندگی می شود

رحیمی اظهار داشت: این پروژه با هزینه ای بالغ بر هفت میلیارد ریال از محل درآمدهای شهرداری درحال اجراست.
[ پنجشنبه 7 مهر1390 ] [ 14:31 ] [ طاقبستان ]

امیر رحیمی گفت: به منظوراطلاع رسانی به رانندگان و شهروندان از وضعیت ترافیک به صورت لحظه ای، به حوزه معاونت  حمل ونقل وترافیک شهرداری مأموریت داده شد که نسبت به راه اندازی شبکه پیام اقدام نمایدو از طریق رادیو گزارش وضعیت ترافیک معابر شهر را در اختیار همشهریان قرار دهد.

وی در ادامه افزود : راه اندازی رادیو پیام می تواند به تصمیم گیری رانندگان درانتخاب مسیر حرکت خود در معابر شهری وکاهش ترافیک موضعی کمک نماید.

[ پنجشنبه 7 مهر1390 ] [ 14:30 ] [ طاقبستان ]
تا به امروز درست سه ماه است که شهر ما شهردار ندارد! پس خیلی تعجب نکنید اگر شهر کرمانشاه قریب به 90 روز است پروژه‌هایش به تعطیلی کشیده شده که اگر قدرت اجرا هم وجود داشته باشد با این وضیت امکان جذب اعتبارات را نداریم و این یعنی هیچ!

خبرگزاری فارس: مقصر کیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، با این اوصاف اما خیلی غصه نخورید این حال و روز معلق انگار به هیچ کس بر نمی‌خورد نه شورا تصمیم منطقی می‌گیرد و نه مسئولان ارشد استان فکری به حال این اوضاع می‌کنند.
شاید آن روزها که آرش رضایی به عنوان طیف اکثریت شورا معرفی شد هیچ یک از این پنج نفر فکر نمی‌کردند عاقبت این انتخاب بی‌نتیجه بماند و همین باور سخت است که آنها را به مبارزه برای تایید صلاحیت سوق داده است.
هر چند در سلامت و سابقه رضایی شکی نیست اما امروز نتیجه شورا هر چه که بوده از غربال وزارت کشور بیرون نیامده و بنا به هر دلیلی گفته می‌شود وی رد صلاحیت شده است.
البته شائبه رد صلاحیت رضایی چند ماه پیش از سوی موسوی اجاق رئیس شورای شهر کرمانشاه مطرح شده بود اما در همان زمان مسئولان استانداری و فرمانداری تعلل در انتخاب رضایی به عنوان شهردار را امری عادی و روتین اعلام کردند.
به هر حال آنچه که مشاهده می‌شود آن است که اجاق، غلامی، رضایی و دیگر همراهانشان در انتخاب شهردار موفق نبوده‌اند و اعتراضات مکرر آنها نسبت به رد صلاحیت شهردار انتخابیشان تا به امروز راه به جایی نبرده است.
این در شرایطی است که قامت پرویزی نماینده طیف اقلیت شورا در این زمینه سکوت کرده و اعلام داشته که مجموعه چهار نفری آنها درصدد معرفی نماینده دیگری به عنوان شهردار است.
حال سوال آن است که در این شرایط چه باید کرد و پست شهردار که سه ماه است با سرپرستی رحیمی اداره می‌شود قرار است به چه کسی برسد.
طیف اکثریت شورا هنوز ساز مخالف می‌زند و به عقیده‌اش انتخاب رضایی صحیح بوده و وی که سابقه درخشانی در پرونده خود به عنوان مدیریت خدمات شهری، عضویت‌ در شورا و ... دارد باید از سوی مسئولان تایید صلاحیت شود؛ با این حال وزارت کشور نیز تا به امروز در موضع خود تاکید کرده و بنا ندارد تصمیمش را تغییر دهد.
در این شرایط فقط شهر مظلوم کرمانشاه است که مهر تعطیلی بر پروژه‌هایش می‌خورد تا بیش از این از دیگر شهرها عقب بماند و پیمانکارانی که سرگردان و معلق موضوع انتخاب شهردار را پیگیری می‌کنند تا شاید هر چه زودتر از این بلاتکلیفی خلاص شوند.
حال باید پرسید چه کسی باید تاوان این نوع رفتار اعضای شورا را پس دهد.
افرادی که به واقع نماینده مردم این شهرند و یدک کشیدن این عنوان آنها را موظف می‌کند تا نسبت به وضعیت شهر و انتخاب هر چه سریع‌تر گزینه جدید مصمم‌تر باشند.
در این میان مقصر هر که هست دودش به چشم مردمی می‌رود که هنوز از رنج پس‌زدگی دلخورند و دلخورتر آنکه نمایندگانشان به جای مصلحت‌اندیشی به اقداماتی دلخوش کرده‌اند که کلاف سردرگم شهر و شهرداری را پیچیده‌تر از قبل می‌کند و بعد نتیجه آن می‌شود که ما هنوز پس از گذشت سه ماه شهردار نداریم، بودجه نداریم، اعتبار نداریم و خیلی چیزهای دیگر که در این مقال نمی‌گنجد.

[ پنجشنبه 7 مهر1390 ] [ 13:42 ] [ طاقبستان ]
دبیر اجرایی هفته فرهنگی کرمانشاه در پایتخت، گفت: 48 گروه مختلف، فرهنگ کرمانشاه را در مجموعه تاریخی کاخ گلستان به تصویر می کشند. نصرت اله سپهر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در خصوص برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در تهران، اظهار داشت: هفته فرهنگی کرمانشاه از تاریخ دهم لغایت پانزدهم مهرماه با برگزاری برنامه های متنوعی در محل مجموعه تاریخی کاخ گلستان برگزار می شود. وی ادامه داد: نمایش بخشی از صنایع دستی و سوغات استان، نمایش عکس آثار تاریخی، خوشنویسی و فرهنگی استان، نمایش آیین، رسوم و سنن بومی – محلی کرمانشاه، برگزاری برنامه های موسیقی محلی، تنبورنوازی، رقص محلی، شعرخوانی، برگزاری بازیهای محلی، پخت غذاهای محلی و ... تنها بخش از برنامه های هفته فرهنگی کرمانشاه در پایتخت خواهد بود. دبیر اجرایی هفته فرهنگی کرمانشاه در پایتخت، گفت: جهت برگزاری هرچه مطلوب تر این هفته، 48 گروه مختلف، فرهنگ کرمانشاه را به بهترین شکل ممکن در کاخ گلستان به تصویر می کشند. سپهر تصریح کرد: علاقمندان می توانند در روزهای یاد شده از ساعات 3بعدازظهر الی 10 شب از محل کاخ گلستان تهران بازدید کرده و از نزدیک با فرهنگ بومی استان کرمانشاه آشنا شوند.
[ چهارشنبه 6 مهر1390 ] [ 18:33 ] [ طاقبستان ]

مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت، امروز (چهارم مهر ماه) همزمان با تهران در مزار شهدای کرمانشاه با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولین محلی برگزار شد.

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این مراسم مصیب چراغی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان دفاع مقدس گفت: زبان هنر می تواند ابزار بسیار گویایی برای بیان رشادتها و حماسه های دفاع مقدس برای نسل جوان باشد.

 

وی ادامه داد: استفاده از ابزارهای هنری برای بیان گوشه ای از دلاورمردیهای دفاع مقدس نیاز روز جامعه است.

 

چراغی یادآور شد: ایجاد حس غرور ملی و خودباوری و نشاط فرهنگی از طریق موسیقی مقاومت امکان پذیر است.

 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه  با بیان اینکه آهنگهای موزون باعث خلق حماسه های ماندگار می شوند، به تاریخچه موسیقی مقاومت در صدر اسلام اشاره کرد و گفت: همواره در جنگهای دوران پیامبر اکرم (ص) گروه های هنری در جبهه به خلق اثر می پرداختند و در تشویق رزمندگان نقش موثری داشتند.

 

وی گفت: هیچگاه نقش آهنگران، کویتی پور و ...  در تهیج اذهان عمومی در دوران دفاع مقدس فراموش شدنی نیست و نقش این افراد در خلق حماسه های دفاع مقدس بسیار مهم بوده است.

 

وی افزود: استان کرمانشاه استانی است که دفاع مقدس در آن شروع و خاتمه یافت و شایسته است که جشنواره موسیقی دفاع مقدس نیز در این استان برگزار شود.

 

وی در ادامه از این جشنواره به عنوان رخداد مهم فرهنگی یاد کرد و گفت: امیدواریم این اجراها در بیان حماسه هایی به یاد ماندنی از دوران دفاع مقدس برای نسل جوان موثر باشد.

 

در ادامه این مراسم علی نعمتی معاون امور برنامه های جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت با بیان اینکه  در جشنواره امسال که مراسم افتتاح آن همزمان در تهران نیز برپاست، یک گروه از کشور لبنان شرکت کرده اند، گفت: از سوریه، چچن و فلسطین نیز گروه هایی برای حضور در این جشنواره  اعلام آمادگی کرده بودند، اما آثار ارائه شده آنها مناسب شرایط فرهنگی کشور ما نبود.

 

وی گفت: از عصر امروز ( چهارم مهر ماه) اجراهای گروه های موسیقی آغاز می شود که در تالار وحدت تهران گروه های موسیقی لبنانی، گروه اوستا و  مجید اخشابی و در کرمانشاه گروه تنبور نوازان بیستون، گروه خیام و گروه آوا به اجرا برنامه می پردازند.

 

نعمتی در ادامه به برنامه های روزهای دوم و سوم این جشنواره اشاره کرد و گفت: در روز سه شنبه پنجم مهر ماه گروه لبنانی، وگروه اوستا در تالار انتظار کرمانشاه به اجرای برنامه خواهند پرداخت و در روز چهارشنبه ششم مهرماه نیز گروه موسیقی ارکستر مجلسی با همراهی محمدرضا عقیلی و گروه موسیقی قاسم افشار و رشید وطن دوست در تالار انتظار کرمانشاه برنامه خواهند داشت.

 

وی به برنامه های مراسم اختتامیه این جشنواره که در کرمانشاه برگزار می شود نیز اشاره کرد و گفت: در این مراسم از سه آهنگ ساز، شاعر، خواننده و مداح تجلیل خواهد شد و از پنج نفر از استان کرمانشاه هم که در زمینه موسیقی و شعر دفاع مقدس فعالیت کرده اند تقدیر می گردد.

 

وی گفت: در مر اسم روز اختتامیه ارکستر سمفونیک صدا و سیما به رهبری محمد رهبر، اجرای برنامه خواهد داشت.

 

معاون امور برنامه های جشنواره بین المللی موسیقی مقاومت در پایان گفت: همه اجراهای این جشنواره به صورت رایگان برای علاقمندان ارائه می شود.

[ دوشنبه 4 مهر1390 ] [ 12:14 ] [ طاقبستان ]

سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی پروژه هایی که در چند ماهه اخیر به دلایل مختلف از قبیل کمبود اعتبارات مالی متوقف گردیده بود، با سرعت در حال پی گیری و انجام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس امیر رحیمی در جمع خبرنگاران، افزود: بخشی از پروژه های شهر کرمانشاه که در گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شده، ولی دچار رکود و یا تعطیلی بود، با پی گیریهای مستمر وحمایت های استاندار و اعضای شورای اسلامی شهر، مجددا از سر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه رکود و تعطیلی این پروژه ها لطمات و صدمات فراوانی را از نظر اقتصادی و زمان به جای خواهد گذاشت خاطر نشان کرد: بر اساس پی گیریهای صورت گرفته عملیات اجرایی این طرحها در تمامی ساعات شبانه روز ادامه داشته، تا از نظر زمان جبران عقب ماندگی شود.

وی به تقاطع های غیر همسطح شهدا و الهیه اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این دو تقاطع که نقش بسیار با اهمیتی در روان سازی ترافیک دارند هم اکنون در حال انجام است که امیدواریم هرچه سریعتر بهره برداری از این دو پروژه آغاز شود.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه قطار شهری اشاره کرد و ادامه داد: ماه گذشته اولین پیش پرداخت مالی این پروژه از سوی شهرداری پرداخت شد و هم  اکنون نیز پیمانکار مربوطه در حال تجهیز کارگاه بوده و در کنار آن کارهای نقشه برداری و دیگر موارد نیاز در سطح شهر درحال انجام است.

وی با اعلام اینکه مقرر شده به منظور حفظ سلامت عابران پیاده و رفاه حال آنها تعداد 16 پل عابر پیاده به پله برقی تجهیز شوند، ادامه داد: با اعتباری بالغ بر 900 میلیون تومان پل های عابر پیاده در نقاط پر رفت و آمد به پله برقی مجهز می شوند که امیدواریم تا پایان امسال بخش عمده آن راه اندازی شود.

سرپرست شهرداری کرمانشاه، عمران و آبادانی شهری را از موارد با اهمیت و عمده فعالیت با توجه به فصل کاری ذکر نمود و تصریح کرد: آبشار مصنوعی سوم پارک  کوهستان که عملیات اجرایی آن نیز تعطیل شده بود، مجددا از سر گرفته شده که تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گفته رحیمی افزایش ظرفیت ناوگان خدمات شهری نیز از برنامه های در دست اقدام است که خرید ماشین آلات، تنظیف شهری، حمل زباله و آتش نشانی مراحل نهایی خود را طی می کند.

وی ساماندهی بازار فروشندگان خودرو را در سطح شهر بسیار ضروری دانست و افزود: با برنامه ریزیهای انجام شده مقرر شده در کوتاه مدت پارکینگ چهارراه ده مجنون به فروشندگان خودرو که در خیابان مطهری غربی تجمع می کنند اختصاص یابد تا در آینده تمهیدات لازم برای این امر صورت گیرد.

سرپرست شهرداری کرمانشاه با قدردانی از تعامل دو سویه شهروندان و پوزش خواهی به دلیل تاخیر به وجود آمده در اجرای برخی پروژه های شهری که مشکلات ترافیکی و رفت و آمد را به دنبال داشته، اظهار امیدواری کرد روند اجرایی پروژه های شهری با جدیت و تلاش شبانه روزی در صحت و دقت ادامه یابد.

[ یکشنبه 3 مهر1390 ] [ 11:32 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید، خطاب به دانش آموزان گفت: خوب درس بخوانید تا در آینده کشور نقش آفرین باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش هاشمی در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت تقارن آن با هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی عزیزترین افراد کشور جان خود را فدا کردند تا امروز ایران اسلامی بماند.

وی امنیت و آسایش امروز جامعه را مدیون از جان گذشتگی دلاورمردان در طول دوران دفاع مقدس دانست و گفت: همه عزت و اقدار ایران از خون شهداست.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: انسانهایی موفقند که دارای هدف می باشند و جوانی بهترین زمان برای برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به هدف های بزرگ است.

وی تاکید کرد: انسانهایی که برای خود احترام قائلند، لحظه لحظه زندگی شان برنامه ریزی شده و مورد توجه است.

استاندار کرمانشاه از دانش آموزان استان خواست تا از اوقات خود بهترین استفاده را کنند و آینده  خوبی برای خودشان تعریف و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنند.

هاشمیخطاب به دانش آموزان گفت: خوب درس بخوانید تا در آینده کشور نقش آفرین باشید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن به دنبال این است که جوانان ما را از مدار پیشرفت منحرف کند، گفت: شما دانش آموزان می توانید با تلاش و الگو گرفتن از افراد برجسته و برنامه ریزی، جزء افراد موفق قرار بگیرید.

[ یکشنبه 3 مهر1390 ] [ 11:30 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: اماكن احداثی در پارك كوهستان بازنگري خواهند شد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه،  مهندس سيد دادوش هاشمي در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان افزود: ادامه فعالیت اماكن و رستوران هايي كه در پارك كوهستان با رابطه و پارتي بازي احداث شده اند مورد بازنگري قرار خواهد گرفت.

وي اظهار داشت: متاسفانه بر اساس ارتباطي كه وجود داشته، هر كس از اين ارتباط برخوردار بوده داراي رستوران شده، لذا دستگاه هاي ذيربط موظف به پيگيري و بررسي مجوزهاي ارائه شده مي باشند.

وي گفت: وضعيت پارك كوهستان، تعداد رستوران ها و دكه هايي كه در اين منطقه احداث شده اند بايد از لحاظ سال مجوز و ارتباطاتي كه وجود داشته مورد بازنگري دقيق قرار گيرند.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: پس از بازنگري در خصوص احداث چنين مكان هايي، شهرداري موظف به ارائه يك طرح جامع و كامل جهت ساماندهي آن مي باشد.

وي با بيان اينكه اگر مسولين در گذشته به خوبي به انجام وظيفه مي پرداختند اين گونه تخلفات به جود نمي آمد، ادامه داد: كسانيکه با استفاده از رابطه اقدام به ایجاد چنين مكان هايي در پارك كوهستان كرده اند جزء متخلفين به حساب مي آيند و اين گونه افراد بايد به مردم معرفي شوند.

وي خاطر نشان ساخت: پارك كوهستان بايد به يك منطقه ويژه رفاهي و تفريحي تبديل گردد.

وي همچنين در ادامه خواستار بررسي وضعيت برنامه كاري انتقال مشاغل مزاحم به بيرون از شهر شد و گفت: شهرداري موظف است بصورت مستمر برنامه كاري خود را در اين خصوص در جلسات شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ارائه نمايد.

[ شنبه 2 مهر1390 ] [ 14:57 ] [ طاقبستان ]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، محدوده اطراف مدارس سطح شهر کرمانشاه به طور کامل ایمن سازی می شود.

 مهندس افشین لر زنگنه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان این مطلب افزود: همه ساله با بازگشایی مدارس و افزایش بار ترافیکی معابر، شهرداری نهایت تلاش خود را می کند تا دانش آموزان سفر های ایمنی داشته باشند .

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، با اجرای طرح های ترافیکی و مدیریت و کنترل آن، شاهد سهولت تردد و روان سازی ترافیک در مهرماه امسال هستیم .

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری کرمانشاه به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: نصب تابلوهای ویژه تردد دانش آموزان و راهنمای مدارس و علایم ترافیکی خاص، خط کشی محوری و ایجاد سرعت گیر در محدوده اطراف مدارس بخشی از عملیات ایمن سازی بوده است .

وی با بیان اینکه طرح گذربان مدرسه از مهرماه اجرایی می شود، افزود: در این طرح که در پارک آموزش ترافیک بوستان شاهد با حضور نمایندگان دانش آموزان اجرا می شود اصول و موارد ترافیکی بصورت تئوری و عملی آموزش داده می شود.

به گفته وی توزیع بروشور، پرچم و جلیقه و پیامهای ترافیکی در مدارس و نصب تابلو و پارچه نوشته در سطح شهر بخش دیگری از تلاش های انجام شده در این راستا است .

لر زنگنه در پایان با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر کرمانشاه به دلیل رفتارهای بد ترافیکی است، گفت:ب اید پلیس با اعمال کامل قانون به اصلاح رفتارهای بد ترافیکی بپردازد، اما  در این بخش شاهد ضعف در اجرا هستیم .

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 15:7 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری کرمانشاه از بازگشایی مرز خسروی برای تردد زوار عتبات عالیات، از امروز(30 شهریور) خبر داد.

دکتر شهریار حیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: پس از پیگیریهای مستمر مسئولین استان و برگزاری جلسات با طرف عراقی، نهایتا متوجه شدند کاهش آب رودخانه الوند بدلیل خشکسالی های اخیر بوده و ایران در این زمینه نقش نداشته، لذا درخواست کردند زائرین عتبات عالیات مجددا از این مسیر(مرز خسروی) تردد کنند.

حیدری افزود:بر این اساس، امروز (30 شهریور) چندکاروان از این مرز عازم عتبات عالیات خواهند شد.

وی گفت: ظرفیت اعزام زائرین از این مرز به مرور افزایش می یابد تا به روال سابق بر گردد. ضمن اینکه برنامه داریم این تعداد را به پنج هزار نفر در روز برسانیم.

گفتنی است: از اواخر تیر ماه سال جاری با بهانه بستن آب رودخانه الوند از سوی ایران، مزاحمت هایی برای زائرین ایرانی در خانقین ایجاد و مسئولین سازمان حج و زیارت کشورمان هم تصمیم گرفتند مسیر تردد زوار از خسروی را به مرز مهران تغییر دهند.

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 15:2 ] [ طاقبستان ]

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 10:31 ] [ طاقبستان ]

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم تجليل از هنرمندان و مفاخر استان كرمانشاه گفت: هنر به هر كاري ماندگاري و تاثيرگذاري مي‌دهد و انسانها را متحول مي‌كند؛ لذا اين وظيفه ارباب هنر است تا در معرفي عظمت، شكوه و تاريخ و فرهنگ امروز ايران تلاش كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مراسمي كه در آخرين روزهاي هفته هنر كرمانشاه شامگاه گذشته 29 شهريور ماه در فرهنگسراي نياوران برپا شده بود سيد محمد حسيني در جمع مسوولان و هنرمندان گفت: سابقه تاريخي كرمانشاه و تمدن اين ديار بر همگان روشن است هرچند كه ما پيشتر از قهرماني‌ها، رشادت و دليري اين مردمان شنيده‌ايم. او اضافه كرد در روزهاي پاياني جنگ كه دشمن به كار خود پايان داده بود و در عمليات دلاورانه مرصاد آخرين پرونده جنگ مختومه شد و به واقع همه ما مديون اين دليران و كساني هستيم كه جان خود را خالصانه ادا كرده‌اند.

او با تاكيد بر عظمت ايران زمين و جايگاه ويژه آن توضيح داد: هرچه برگزاري چنين برنامه‌هايي بيشتر شود ما اين فرصت را براي معرفي فرهنگ و تاريخ ايران بيشتر پيدا مي‌كنيم و اين فرصت غنيمتي است؛ زيرا امروز جهانيان از فرهنگ و تاريخ ما هراس دارند و سعي مي‌كنند چهره ديگري از ايران را كه خشن است نشان دهند؛ در حالي كه ما قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي فراواني داريم.

او در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: امروز در دنيا تبليغات گسترده‌اي عليه ما انجام مي‌شود؛ لذا لازم است اين فرهنگ و هنر را هرچه بيشتر به جهانيان بشناسانيم و قطعا هنرمندان نقش ويژه‌اي را در اين مسير مي‌توانند ايفا كنند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه با ياد كردن از آيت الله نجومي و ديگر مفاخر نخبگان استان كرمانشاه گفت: برپايي هفته هنر استان‌ها تجربه‌اي است كه انجام مي‌دهيم و متاسفانه تاكنون ضعف جدي در معرفي خودمان داشته‌ايم؛ در حالي كه اين تنوع فرهنگي و آداب و سنن را بايد هرچه بهتر بشناسانيم. پس از تمام هنرمندان و اهالي فكر و انديشه كرمانشاهي كه مقيم تهران هستند تقاضا دارم در برگزاري ساير برنامه‌هاي مرتبط با استان همكاري داشته باشند.

در بخش ديگري از اين مراسم سيد دادوش هاشمي، استاندار كرمانشاه نيز گفت: تامل، تدبر و تعقل بارها در قرآن تاكيد شده و همواره بالندگي و سعادت انسان‌ها مورد توجه اين كتاب آسماني بوده است تا بهتر محيط خود را بشناسيم و راه سعادت را پيدا كنيم و بر اساس آن گام برداريم.

او خاطر نشان كرد: نخبگان فرهيختگان اين جامعه بايد اين مسير را تبيين كنند لذا جايگاه آنها براي تمام مردم ايران قابل احترام است و هرچه تعداد نخبگان در جامعه‌اي بيشتر باشد به لحاظ مادي و معنوي پربارتر خواهد بود.

او با تاكيد بر آنكه بر جامعه‌ اسلامي معنويت و دين در كنار يكديگر قرار مي‌گيرند و انسان‌ها متعالي مي‌شوند گفت: در جامعه‌اي كه به انسان‌ها و فرهيختگان احترام بگذارند آن جامعه بالنده است و در غير اين صورت به ناهنجاري مي‌رسد. لذا جامعه‌اي به توسعه دست پيدا مي كند كه انسان‌هاي آن توسعه يافته باشند و اين محفل براي ارج نهادن و احترام گذاشتن است تا اين مسير تبديل به قانون شود.

هاشمي در ادامه سخنان خود به جايگاه ويژه استان كرمانشاه اشاره كرد و افزود در اين رهگذر استان كرمانشاه از ديرباز مهد علم، دانش، فرهنگ، ادب و مهرباني بوده و نمونه بارز اين اتفاق در حضور اقوام مختلف در كرمانشاه مشاهده مي‌شود. و در گذر به تاريخ سابقه و قدمت كرمانشاه بر همگان آشكار است.

او تصريح كرد:‌ توانمندي كرمانشاه بر كسي پوشيده نيست و به ويژه موقعيت جغرافيايي اين استان بسيار نقش‌آفرين است و مسير توسعه و تجارت را باز مي‌كند، اما اگر امروز كرمانشاه نتوانسته بر جايگاه واقعي خود بايستد به دليل لطمات ناشي از جنگ هشت ساله‌اي بود كه پايان وم آغاز آن در كرمانشاه بود و باعث شد ما فرصت و زمان را از دست بدهيم.

استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: قطعا اين استان بعد از جنگ به بهترين استان بدل خواهد شد؛ زيرا امكانات بسياري در آن وجود دارد و اميدواريم سرمايه‌گذاري‌هاي زيادي در آن صورت گيرد. امروز نبايد يادگاران دفاع مقدس را فراموش كرد؛ زيرا بانوان و شيرزنان كرمانشاهي همچون مردان در مقابل سربازان عراقي ايستادند و تمام اين نكات به ظرفيت‌هاي اين استان اضافه شده است.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 10:28 ] [ طاقبستان ]
آیت‌الله ممدوحی در پیامی به هفته هنر کرمانشاه آورده است: کرمانشاه قلمرو قلم و اورنگ فرهنگ است که به هیچ ریبی ظر‌فیت نا‌محدودش در سابقه در‌خشان آن انکار ناشدنی است.
خبرگزاری فارس: کرمانشاه قلمرو قلم و اورنگ فرهنگ است

به گزارش خبر‌گزاری فارس از کرمانشاه، دفتر آیت‌الله حسن ممدوحی که امروز قرار است با حضور وزیر ارشاد در مراسمی از وی به عنوان یکی از مفاخر استان کرمانشاه تقدیر شود؛ طی نمابری به فارس پیام خود را به هفته هنر کرمانشاه اینگونه بیان کرد: کر‌مانشاه؛ قلمرو قلم و اورنگ فرهنگ است که به هیچ ریبی ظر‌فیت نا‌محدودش چه در سابقه در‌خشان و چه در مو‌جودیت ارجمند آن انکار ناشدنی است.
این پیام ادامه می‌دهد: این رو‌یه مبارک که چند روزی استان استوانه گونه کر‌مانشاه ظر‌فیت فرهنگی‌اش را در پایتخت ایران اسلامی به عرصه عیان و نشان بگذارد ولو به مثابه نمی از یمی‌؛ رو‌یه مستحسنی است که باید دست مر‌یزادی از سر صدق ارزانی با‌نیان آن داشت‌.
این پیام ‌می‌افزاید: این صفحه از کتاب تمدن ایران اسلامی که تذهیب و تعشیر آن به خون پاک‌تر‌ین فر‌زندان آن راحل عظیم الشان رقم خورده‌؛ محل نخستین امارت مدنیت است که به شهادت تاریخ نشان از فر فرهنگی این خطه است.
این پیام تصریح می‌کند: مشاهیر کم‌نظیر این خطه در عر‌صات فقهی‌، اعتقادی‌، سیاسی‌، هنری‌، علمی و نظامی را شاید در کم‌ترین ثغور جغرافیایی بتوان جست اما صد حیف که غبار زمان‌؛ حائل تعریف بایسته این چهره شده است.
این پیام خاطرنشان می‌کند: امید که حر‌کت‌های فر‌هنگی این چنین نسیم معنا‌خیزی باشد که این گرد و غبار را از چهره آن کلعذاران بزداید و کر‌مانشاه و کر‌مانشاهی را به ایران و ایرانی بشناساند.
این پیام ادامه می‌دهد: افتخار کر‌مانشاهی این بس که در بستر تاریخ میهمانداری زوار بارگاه عشق را بر تارک در‌خشان خود نشانیده است و همین قر‌ب به آستان آل الله بود که چهره‌های استوار و نستو‌هی از این دیار را در هشت سال جنگ تحمیلی به عالم نما‌یا‌ند و زن و مرد آن سا‌مان جایی که سخن از جهاد و شهادت بود با سلاح ایمان لشکری از مصیبت کور جاهلی بعث را به انهزام کشانید‌.
در پایان این پیام آیت‌الله ممدوحی ضمن تقدیر و تشکر از تمام دست‌اندر‌کاران این بر‌نامه مراتب اعتذار خود را به جهت عدم حضور به وا‌سطه مشغله فراوان اعلام و تو‌فیق همکاران را از در گاه احدیث مسئلت دارم.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 18:17 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در محوطه تاریخی فرهنگی کاخ گلستان تهران خبر داد.

 جلیل رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این خصوص اظهار داشت: هفته فرهنگی استان کرمانشاه در تاریخ نهم تا 15 مهر ماه در مجموعه تاریخی فرهنگی کاخ گلستان تهران بر پای می شود.

 وی در خصوص برنامه های درنظر گرفته شده این هفته، افزود: از جمله برنامه های این هفته می توان به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در دو بخش ورک شاپ و فروش، برپایی سیاه چادر عشایری، اجرای موسیقی محلی، پخت آش سنتی، پخش فیلم های مستند از جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان و ... اشاره کرد.

 رحیمی یادآور شد: غرفه گردشگری و اقلام مربوط به آن و غرفه پژوهش های فرهنگی استان نیز در جریان این هفته در محل کاخ گلستان تهران برپا می شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: ساعات بازدید از این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 الی 22 و در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز از ساعت 10 صبح تا 22 می باشد.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 13:54 ] [ طاقبستان ]
اقدامات و پروژه‌های شاخص کرمانشاه در طول یکسال گذشته توسط استاندار کرمانشاه تشریح شد.
خبرگزاری فارس: پروژه‌هاي شاخص کرمانشاه تشريح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کرمانشاه، سید دادوش هاشمی، افتتاح پرواز مستقیم کرمانشاه ـ  سلیمانیه و بالعکس با اهداف اقتصادی و اجتماعی، راه‌اندازی پرواز کرمانشاه دبی با اهداف متعدد، راه‌اندازی پروازهای مستقیم کرمانشاه ، شیراز، کرمانشاه ـ بندعباس، کرمانشاه ـ عسلویه و کرمانشاه ـ مشهد و بالعکس، رشد 25 درصدی اعتبارات عمرانی استان در سال 1389 نسبت به سال 1388و رشد 27 درصدی اعتبارات هزینه‌ای در سال 1389، تثبیت اعتبار برای احداث 6 سد جدید در استان برای نخستین بار در سال 1389، اختصاص 414 میلیارد ریال در سال 1389 به بخش فرهنگ و فعالیت‌های دینی مذهبی و رشد 136 درصدی اعتبارات این بخش نسبت به سال گذشته را برخی از اقدامات و پروژه‌های شاخص  استان در طول یکسال گذشته عنوان کرد.
وی همچنین تامین اعتبار و شروع عملیات اجرایی 4 تقاطع غیر‌همسطح در شهر کرمانشاه، اختصاص بیش از 658 میلیارد ریال برای عمران شهرهای استان در سال جاری، شروع عملیات ساماندهی رودخانه‌های قره‌سو و چم بشیر با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال، اختصاص اعتبار برای شروع عملیات اجرایی قطار شهری کرمانشاه، ایجاد بازارچه‌های موقت مرزی و راه‌اندازی تجارت کوله بری، تمهید برای اخذ مصوبه منطقه ویژه قصرشیرین از هیئت دولت، آبرسانی به مجتع‌های ( چله ـ هفت آشیان ـ ورله) جمعاً با 126 روستا، کمک به آبرسانی اضطراری شهر کرمانشاه با اعتبار 30 میلیارد ریال و آبرسانی شهر سنقر با اعتبار 13 میلیارد ریال و حل مسئله زمین و کلنگ‌زنی نمایشگاه بین‌المللی برای کمک به رونق تجارت را از دیگر اقدامات برشمرد. 
هاشمی در ادامه اختصاص 40 میلیارد ریال برای ساماندهی آثار جهانی بیستون، اخذ مجوز برگزاری سه ساله نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه توسط کرمانشاه، ایجاد و راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برای خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذاران، اهتمام برای جذب و تامین اعتبار مورد نیاز برای آغاز عملیات اجرایی و راه‌اندازی و بهره‌برداری منطقه ویژه اقتصادی زاگرس "اسلام آباد غرب" کلنگ‌زنی طرح ایجاد ذوب‌آهن فرامان از طرح‌های مصوب آمایش صنعت و معدن با رقم ارزی 87 میلیون یورو و 411 میلیارد ریال، انعقاد قرارداد با بنیاد مستعضفان برای مطالعه و آغاز عملیات اجرایی طرح 4‌هزار هکتاری باغات مجتع شهدای قصرشیرین و مطالعه طرح 40 هزار هکتاری باغات در شهرستان قصرشیرین، مطالعه واحد گاوداری 5‌هزار راسی کرمانشاه ـ روانسر، توسعه واحد گاوداری شیری کنگاور، شروع عملیات اجرایی ایجاد 20 هزار هکتار باغ در سطح استان و انعقاد یادداشت تفاهم همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فنی مهندسی، آموزشی و مرزی فی مابین استانداران کرمانشاه و سلیمانیه در 26 بند که با پیگیری و تلاش بیش از 50 درصد بندها اجرا و یا در حال پیگیری هستند را از دیگر اقدامات و پروژه‌های شاخص استان در طول یکسال گذشته بیان کرد.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 10:33 ] [ طاقبستان ]
سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: با هدف جمع‌آوری اطلاعات، دسترسی آسان و مکانیزه کردن سیستم پاسخگویی، املاک سطح شهر کرمانشاه ممیزی می‌شوند.
خبرگزاری فارس: طرح مميزي املاك در كرمانشاه اجرا مي‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه، امیر رحیمی با بیان این مطلب افزود: در گذشته فقدان سیتم مکانیزه و به روز اطلاعات املاک شهر کرمانشاه به طور جدی احساس می‌شد.
وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد این امر در سطح املاک موجود در مناطق 6 گانه با نظارت سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری انجام شود. 
رحیمی خاطر‌نشان کرد: با همکاری بخش خصوصی ابتدا نیروهای مورد نیاز طرح آموز‌ش‌های لازم را فرا گرفتند تا این امر به طور دقیق و صحیح اجرایی شود.
رحیمی با بر شمردن مزایای طرح ممیزی املاک گفت‌: کمک به عمران، توسعه و آبادانی بیشتر و رضایت‌مندی شهروندان از خدمات درخواستی شهرداری، تخصیص امکانات براساس نیاز در محدوده مناطق و ... از مهم‌ترین فواید و مزایای این طرح است.
سرپرست شهرداری کرمانشاه با درخواست تعامل دو‌سویه و همکاری‌های لازم از سوی شهروندان با مامورانی که برای ممیزی املاک به درب منازل مراجعه خواهند کرد، یاد‌آوری شد: مامورانی که دارای حکم ماموریت عکس‌دار ممهور به مهر شهرداری و شرکت نگین سازه توس هستند در حضور مالکین املاک، از نظر عمرانی و ساخت و ساز هستند موارد مورد نیاز را ممیزی می‌کنند.
وی تصریح کرد: همانطور که از سوی شهرداری طی اطلاعیه‌های مختلف این موضوع در سطح شهر اطلاع‌رسانی شده به منظور پرهیز از اتلاف وقت‌، شهروندان باید مدارک مورد نیاز از قبیل سند مالکیت‌، پروانه یا پایانکار ساختمانی‌، قبوض آب، برق، گاز و تلفن‌، مدارک شناسایی و آخرین فیش یا مفاصه حساب نوسازی و یا هر گونه گواهی دیگر را به ماموران مذکور ارائه کنند. 
به گفته رحیمی‌، در صورت عدم همکاری‌، ملک مورد نظر طبق قوانین موجود به صورت علی الراس ممیزی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح هم‌اکنون در منطقه یک شهرداری اجرایی و عملیاتی شده است، گفت‌: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طبق برنامه‌، مناطق دیگری به دنبال آن ممیزی می‌شوند‌.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 10:30 ] [ طاقبستان ]
 با کار فنی و پیچیده ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان کرمانشاه‌، 2 متهم که پس از تهیه وبلاگ در فضای اینترنت اقدام به نشر اکاذیب کرده بودند، دستگیر شدند‌.
خبرگزاری فارس: دستگيري 2 متهم توسط پليس فتاي انتظامي کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس‌، در پی ارجاع یک فقره پرونده از آگاهی انتظامی استان کرمانشاه به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) مبنی بر نشر اکاذیب و هتک حیثیت توسط شخص یا اشخاصی ناشناس‌، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت‌.
بنا‌بر‌این گزارش‌، تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن بود، فرد یا افرادی با تهیه وبلاگ در فضای اینترنت، اقدام به نشر اکاذیب کرده‌اند و به همین دلیل با اعلام شکایت و دادخواهی از سوی شاکی مورد پیگیری قرار گرفته‌اند‌.
این گزارش می‌افزاید: سرانجام پس از مدتی کار کارشناسی و فنی پیچیده و با استعلام از ارگان‌های مرتبط، 2 متهم در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند‌.
این گزارش حاکی از آن است، متهمان که 2 مرد 25 و 34 ساله هستند برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند‌.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 10:29 ] [ طاقبستان ]
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: 21 نفر از مفاخر کرمانشاه در حوزه‌های مختلف فردا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر می‌شوند.

سهیل دینوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار کرد: فردا طی مراسمی از پوران درخشنده،‌ بهرام کلهرنیا، ابراهیم عزیزی،‌ پروفسور شمسی‌پور، مجتبی آقایی، شهرام ناظری‌، میر‌جلال‌الدین کزازی، آیت‌الله حسن ممدوحی، محمد‌جواد محبت، جواد کریمی، رحیم معینی کرمانشاهی، ابراهیم سپهری، ید‌الله عاطفی‌، علی شرف نوبتی (پرتو)، عبد‌الحسین محسنی کرمانشاهی‌، هادی منتظری، کیخسرو پورناظری‌، فریدون عاطفی، علی‌اکبر مرادی، سید جلال‌الدین محمدیان و حشمت‌الله فرید از مفاخر و مشاهیر کرمانشاه تقدیر می‌شود.
وی تصریح کرد: برنامه شب‌های خاطره ویژه مناطق عملیاتی استان‌ کرمانشاه با حضور فرماندهان دوران مقدس ناصر شعبانی‌، محمدابراهیم شفیعی، رسول ایوانی و  فرزاد اسد‌الله ناصح برگزار می‌شود و این سرداران جنگ خاطرات مناطق عملیاتی بازی دراز، پاوه، گیلان غرب و مرصاد را بازگویی می‌کنند.  
دینوری ادامه داد: در نمایشگاه هفته هنر کرمانشاه 20 غرفه به همراه 4 سیاه چادر برپا شده است که در زمینه‌های صنایع دستی استان کرمانشاه از جمله جاجیم‌بافی، گلیم‌بافی، نمد‌بافی، چاقو‌سازی، گیوه‌بافی، دوخت لباس‌های محلی زنان در مدت زمان یک ساعت، معرفی اماکن تاریخی و گردشگری استان، عرضه و پخت سوغات کرمانشاه و... فعالیت دارند.
وی اجرای موسیقی سنتی کرمانشاه، نمایش صحنه‌ای در چند نقطه از شهر تهران و همچنین نمایش‌ را از دیگر بخش‌های این هفته هنر عنوان کرد.
دینوری اضافه کرد: معرفی و نمایش ظرفیت‌های عشایر استان کرمانشاه، دستاورد‌های فرهنگی و آثار نویسندگان کرمانشاهی در زمینه‌های مختلف هنری از بخش‌های دیگر این هفته است.
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان گفت: همچنین بخش ویژه مطبوعات استان با تاریخ 150 ساله‌، بخش بنیاد نخبگان و غرفه‌های تمام انجمن‌های بخش خصوصی به ویژه انجمن سینمای جوان، گرافیک، عکاسان، کاریکاتور و نمایشی در این نمایشگاه دایر است.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 18:56 ] [ طاقبستان ]
گنجینه اسناد مشاهیر استان کرمانشاه امروز با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور افتتاح شد.
 به گزارش خبر‌گزاری فارس از کر‌مانشاه، محمد ناظمی اردکانی در مراسم افتتاح گنجینه اسناد کرمانشاه در اداره ثبت احوال استان  ضمن تبر‌یک تاسیس گنجینه اسناد فر‌زانگان و فرهیختگان استان کرمانشاه افزود‌: جمع‌آوری این سند‌های ارزشمند کاری فرهنگی و ارزشی است که سازمان ثبت احوال استان‌ها‌ انجام داده‌اند و امیدواریم در همه شهر‌ها گنجینه فر‌زانگان‌ جمع‌آوری شود.
معاون وزیر کشور گنجینه اسناد‌ استان کرمانشاه را‌ با رو‌نمایی از پرده سند مربوط به آیت‌الله سید مر‌تضی نجو‌می افتتاح کرد.
مسئول گنجینه مشاهیر استان کرمانشاه نیز در این مراسم در جمع خبر‌نگاران گفت‌: 30 سند مشاهیر استان طی مدت یکسال جمع آوری شده است که شا‌مل تمام مشا‌هیر استان‌ نیز نیست‌.
بهمن میر‌زایی ادامه داد: این اسناد شا‌مل اسناد سجلی مشا‌هیر از جمله هنر‌مندان‌، نقا‌شان‌، خوانندگان‌،شعرا، عرفا‌، علما و شهداست.
وی با اشاره به روند جمع‌آوری اسناد مشاهیر تصریح کرد: جمع‌آوری اسناد باید با اجازه خود مشاهیر یا در صورت‌ فوت با اجازه ورثه انجام شود و این خود باعث کندی روند جمع‌آوری اسناد شده است.
میر‌زایی با اشاره به قدیمی‌ترین سند کرمانشاه اظهار داشت: قدیمی‌ترین سند مربوط به میرزا تقی‌خان رهبر منشی معارف وقت بوده است؛ وی در سال 1267 متولد شده و تنظیم این سند در  27 آذر سال 1305 بوده است.
مسئول گنجینه مشاهیر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: درب این گنجینه به روی عموم مردم باز است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید به اداره ثبت احوال استان کرمانشاه مراجعه کنند.
گفتنی است؛ در این گنجینه اسناد مشخصات سجلی علما و مشاهیر استان، قهر‌مانان ورزشی همچون کوروش باقری قهر‌مان وزنه‌بر‌داری ایران و محمد حسین محبی کشتی‌گیر آزاد‌کار، همچنین نخستین سند سجلی‌ شهر‌ستان‌های دالاهو‌، قصر شیرین‌، سنقر‌، کنگاور‌، اسلام‌آباد غرب، روانسر و مکاتبات اداری در ثبت احوال قدیم دیده می‌شود.  
یکی از اسناد موجود در این گنجینه مربوط به آیت‌الله نجومی است. وی فرزند جواد از هنر‌مندان و مفسران قرآن، عضو پیو‌سته فر‌هنگیان هنر و چهره ماند‌گار هنر ایران و از بر‌تر‌ین خو‌شنو‌یسان جهان بوده است.
 از آثار به ثبت رسیده آیت‌الله نجومی می‌توان به مجمو‌عه عکسی از آثار خطی وی، چند رساله ارزشمند با عناوینی چون رساله بعد معنوی هنر خط، رساله التصویر و التمثیل‌، رساله الغنا‌، رساله النجاسه الخمر، تفسیر سوره مومن و رساله در تعظیم شعائر اسلامی اشاره کرد.
آیت‌الله نجومی به عنوان چهره ماندگار ایران در عالم هنر مورد تقدیر قرار گرفته بود، وی همچنین لوح تقدیر نخستین جشنواره خو‌شنو‌یسان جهان را از آن خود کرده است.
[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 18:55 ] [ طاقبستان ]

امروز در جلسه ای با حضور استاندار کرمانشاه به مشکلات جمعی از جانبازان قطع نخاعی که سال 1379 در قالب تعاونی ایثارگران قصرشیرین برای احداث گلخانه ای در قصرشیرین وام 96 میلیون تومانی از بانک کشاورزی دریافت کرده، ولی به عللی موفق به پرداخت اقساط آن نشده بودند، بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، این افراد قرار بود تا سال 1384 اقساط وام دریافتی شان را پرداخت کنند، اما به دلیل مشکلاتی که این تعاونی با کارگران خود داشت و تملک برخی از دستگاه های این گلخانه در ازای بدهی کارگران و نهایتا ورشکسته شدن، نتوانستند بدهی خود را به بانک کشاورزی پرداخت کند.

وثیقه این تسهیلات دریافتی، منزل مسکونی چهار تن از جانبازان عضو این تعاونی بوده که به واسطه عدم پرداخت مطالباتشان، توسط بانک کشاورزی تملک شده است.

در جلسه امروز که به منظور رفع مشکل این افراد در استانداری تشکیل شد، محمودرضا پویافرد مدیر شعب بانک کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه طبق قانون مجبور بودیم وثیقه این وام را به تملک بانک در بیاوریم، گفت: علیرغم اینکه باید چند بار با انتشار آگهی مزایده این املاک را برای فروش می گذاشتیم، اما به واسطه  دستور استاندار این اقدام را نکردیم .

 وی با بیان اینکه کل رقم مطالبات بانک از بابت این وام 410 میلیون تومان است، گفت: با مکاتباتی که با مدیرعامل بانک کشاورزی داشتیم، به واسطه شرایط ویژه این جانبازان، جرایم دیرکرد این وام بخشیده شد و هم اکنون تنها 180 میلیون تومان بابت اصل و سود این وام اعضای این تعاونی به بانک کشاورزی بدهکار هستند که در صورت پرداخت این مبلغ، منازل آنان از تملک بانک خارج می شود.

پویافرد تصریح کرد: همه تلاش خود را برای حل مشکل این عزیزان  انجام خواهیم داد و امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل برطرف و دغدغه جانبازان از بین برود.

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست گفت: کشور مدیون دلاور مردیهای جانبازان است و ما باید از همه توان و امکانات در جهت حل مشکلات جانبازان استفاده کنیم.

سید دادوش هاشمی در جلسه رسیدگی به مشکلات  تعاونی ایثارگران  قصرشیرین گفت: اگر جانبازان و ایثارگران نبودند امروز  کشور به این سربلندی وجود نداشت.

وی ادامه داد: باید برای کسی که از و جود خود برای آب و خاکش گذشته است، از همه چیز گذشت.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه باید هر اقدامی انجام دهیم تا استرس و نگرانی در زندگی جانبازان جایی نداشته باشد، گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد که سرپناه این عزیزان توسط بانک تصاحب شود.

وی در ادامه تاکید کرد: از مسئولین بانک کشاورزی می خواهم در اسرع وقت و با همه توان  به مشکلات جانبازان تعاونی ایثارگران قصرشیرین رسیدگی  کند.

وی در پایان تاکید کرد: گرفتن خانه های جانبازان قطع نخاعی در ازاء مطالبات بانک بازتاب بسیار بد اجتماعی دارد که هرگز نباید بانک اجازه وقوع این اتفاق را بدهد.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 14:26 ] [ طاقبستان ]

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از فوتبالیست سر پل ذهابی برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت کرد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، بختيار رحماني فوتباليست سرپل ذهابي تيم فولاد خوزستان كه سابقه عضويت در همه تيمهاي پايه تيم ملي از نونهالان تا اميد را داشت با دعوت كارلوس كي روش مربي پرتغالي تيم ملي ايران به جمع 28 فوتباليست تيم ملي ايران جهت حضور در اردوي 2 روزه دعوت شد.

 رحماني که در مسابقات اين فصل ليگ برتر تاكنون 2 گل براي فولاد به ثمر رسانده است بايد ساعت 15 روز دوشنبه 28 شهريور ماه خود را در محل هتل المپيك به كادر فني تيم ملي معرفي كند.

 قرار است مرحله جديد اردوي آمادگي تيم ملي فوتبال به منظور توسعه برنامه هاي كادر فني اين تيم برگزار شود.

 نخستين جلسه تمرين تيم ملي، ساعت 30/17 دقيقه روز دوشنبه در كمپ تيم ملي برگزار مي شود.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 14:24 ] [ طاقبستان ]

فرماندار کرمانشاه گفت: 1450 نفر انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان کرمانشاه را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محسن زرین ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن پیش رو که از دوم تا 22 آبان سال جاری برگزار می شود، در مجموع 1450 نفر کار سرشماری از 266 هزار خانوار شهرستان کرمانشاه با جمعیتی بالغ بر یک نفر را برعهده دارند.

زرین ماه افزود: کار تامین نیروی انسانی مورد نیاز انجام این سرشماری از ماه ها پیش از طریق سایت اینترنتی مربوطه انجام و از چند روز پیش آموزش این افراد آغاز شده است.

وی گفت:  در این سرشماری مامورین در مناطق شهری و روستایی به درب منازل خانوارها مراجعه و پرسش های مورد نظر را که حدود 60 پرسش است، از آنان می پرسند.

زرین ماه از مردم خواست نهایت همکاری را با ماموران سرشماری داشته باشند و گفت: اطلاعات به دست آمده در اختیار مرکز آمار ایران قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص تامین بودجه مورد نیاز اجرا این سرشماری نیز گفت: اعتبار این کار بصورت متمرکز در بودجه امسال کشور دیده شده و در اختیار استانها قرار می گیرد.

وی گفت: تمام دستگاه های دولتی موظفند امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار این طرح بزرگ قرار دهند.

فرماندار کرمانشاه در بخشی از سخنانش به اهمیت این سرشماری اشاره کرد و افزود: سرشماری و بدست آوردن آمار به روز، مبنا و پایه هرگونه برنامه ریزی صحیح است و بی شک اجرا صحیح این سرشماری که از این پس هر پنج سال یک مرتبه برگزار می شود می تواند به مسئولین در برنامه ریزی درست کم شایانی کند.

زرین ماه از مردم خواست با دادن اطلاعات درست به انجام صحیح و دقیق این سرشماری کمک کنند.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 14:22 ] [ طاقبستان ]

سرپرست شهرداري كرمانشاه گفت: با تلاش بي وقفه پرسنل شهرداري، روزانه بيش از 800 تن آسفالت براي روكش معابر و عمليات آسفالت ريزي در سطح شهر كرمانشاه پخش مي شود.

 مهندس امير رحيمي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بيان مطلب فوق افزود: با توجه به وقفه اي كه در گذشته در خصوص عمليات آسفالت معابر شهر كرمانشاه به وجود آمده بود، تلاش مجموعه شهرداري برای جبران زمان از دسته رفته در راس كار قرارگرفت، به طوري كه هم اكنون به صورت شبانه روزي اين موضوع با جديت در حال انجام است.

وي با بيان اينكه در شهريور ماه جاري بيش از 13 هزار تن آسفالت ريزي انجام شده است، خاطر نشان كرد: اين ميزان حجم آسفالت ريزي بيانگر عزم جدي براي جبران زمان از دست رفته در ماه هاي ابتدايي امسال بوده است .

به گفته رحيمي  از ابتداي امسال تاكنون 40 هزار تن آسفالت در سطح شهر كرمانشاه پخش شده است.

سرپرست شهرداري كرمانشاه تصريح كرد: هم اكنون با همكاري بخش خصوصي سه گروه به صورت شبانه روزي در حال فعاليت هستند و اميدواريم شرايط آب وهوايي بگونه اي باشد كه اين روند براي رفاه حال شهروندان ادامه يابد.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 10:36 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: امسال اعزام كاروان هاي راهيان نور به استان نسبت به سال گذشته 130 درصد رشد داشته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش خبرگزاری فارس: رشد 2 برابری سرانه فضای ورزشی کرمانشاههاشمی با اشاره به  اقدامات انجام شده در زمينه هاي اجتماعي و فرهنگي دراستان طی دولت نهم و دهم، افزود: اعزام كاروان هاي راهيان نور به عنوان اقدامي تاثيرگذار در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كه در دولت نهم آغاز گرديد، در دولت دهم با اهتمام بيشتري ادامه يافت، بطوريكه در استان طی سال جاري نسبت به سال گذشته بيش از 130 درصد رشد داشته است.

وي در ادامه اظهار داشت: تعداد كانون هاي مساجد استان نیز طي 6 سال گذشته از 44 مورد به 266 مورد افزايش يافته و از رشد 4 برابري برخوردار بوده است.

استاندار كرمانشاه با بيان اينكه تعداد موسسات فرهنگي و هنري استان از 8 مورد سال 1383 به 21 مورد در سال 1389 افزايش يافته، گفت: تعداد كتابخانه هاي عمومي نيز از 48 مورد سال 1383 به 63 مورد در سال 1389 افزايش يافته است.

وي خاطر نشان ساخت: تعداد گردشگران ورودي به استان از حدود يك ميليون نفر در سال 1383 به دو ميليون و 600 هزار نفر در سال 1388 افزايش يافته است.

وي ادامه داد: در همين مدت كليه رشته هاي تخصصي در دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه تاسيس شده و تخت هاي ويژه آی سی یو و سی سی یو در استان به دو برابر افزايش يافته است.

وی افزود: دانشگاه رازي هم از لحاظ عملكرد ارزيابي عمومي دانشگاه هاي سراسر كشور رتبة اول كشوري را كسب نموده  و 4 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه رازي به عنوان دانشمندان برتر جهان اسلام انتخاب و شناخته شده اند.

وي گفت: طي 6 سال گذشته تعداد پايگاه هاي سلامت اجتماعي استان به 6 برابر افزايش يافته است.

 استاندار كرمانشاه گفت: سرانه برخورداري از فضاي ورزشي نیز در سال 1388 نسبت به سال 1383 به دو و نيم برابر افزايش يافته است.
 
هاشمي همچنین در خصوص فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه عمراني و زيربنايي طي 6  سال گذشته افزود: طي 6 سال گذشته اجراي طرح هاي مختلف نيروگاهي براي افزايش 3 برابری توليد برق در استان آغاز شده و بهره برداري از بزرگترين تونل آبي كشور در سد گاوشان صورت گرفته است.

وي اظهار داشت:طي همين مدت 3 سد گاوشان‘ گيلانغرب و شيان به بهره برداري رسيده اند و سدهاي زاگرس و آزادي نيز آبگيري شده اند.

وي با بيان اينگه مطالعات راه آهن كرمانشاه و خسروي به اتمام رسيده است، ادامه داد: طي همين مدت  بيمارستان سرپل ذهاب پس از 11 سال وقفه‘ هتل بين المللي كرمانشاه پس از چند دهه وقفه و بيمارستان دكتد محمد كرمانشاهي پس از گذشت 30 سال افتتاح شده اند.

استاندار كرمانشاه افزود: طي 6 سال گذشته شبكه گذاري گاز در استان با رشد 121 درصدي و گازرساني به روستاها با رشد 585 درصدي برخوردار بوده اند.

 وي در پايان به بهره برداري رسيدن 9 تصفيه خانه فاضلاب استان ‘ دو برابر شدن شاخص آسفالت راه روستايي‘ تكميل كنارگذر شرقي كرمانشاه و پيشرفت فيزيكي 40 درصدي كنار گذر غربي و افزايش ظرفيت دو هزار تنی سيمان غرب و احداث سيمان سامان با ظرفيت 7 هزار تن را از ديگر اقدامات انجام شده در استان طي 6 سال گذشته عنوان كرد. 

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 10:34 ] [ طاقبستان ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت:‌ سیمای فرهنگی و هنری استان فرهنگ‌مدار کرمانشاه درخشان و تابناک است به طوری که قدمت تاریخی آن به قرن چهارم میلادی برمی‌گردد.
خبرگزاری فارس: قدمت تاريخي كرمانشاه به قرن چهارم ميلادي برمي‌گردد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه حجت‌الاسلام محمد آفتابی در مراسم افتتاحیه هفته هنر کرمانشاه اظهار کرد: سیمای فرهنگی استان کرمانشاه نشانی صادق بر ارزش‌های پیدا و پنهان آن است؛ مردمانی که در دوران باستان بسیاری از بخش‌های تاریخ را به نام خود ثبت و ضبط کرده‌اند و عنوان برازنده گهواره تمدن که معرف بخشی از هویت ایرانی و اسلامی آن است را احراز کردند.
وی افزود: کرمانشاه بی‌شک با قدمت تاریخی 8 تا 12 هزار ساله وجود نحله‌‌های زندگی تاریخ و به طبع آن فرهنگ و هنر را آشکار می‌سازد. با این وصف متولیان هنرهای نمایشی، تجسمی، صنایع دستی و دیگر هنرها که شهره عقل، اندیشه و ذوق سرشار است را الهام‌بخش تلقی کرده تا در پرتو آن هدایتگر ارزش‌ها، پیام‌ها و خلق آثار بدیع باشند.
آفتابی ادامه داد: امری که در جریان برگزاری مطلوب و شایسته هفته هنر کرمانشاه مجمع لذت‌بخش و متعالی هنری را این‌بار به نام نامی کرمانشاهیان سامان بخشید تا در نتیجه آن هنرمندان خلاق نبوغ فکری و اندیشه‌ای خود را که مرهون فرهنگ و هنر این سرزمین است به دیگران معرفی کنند و بسترهای لازم را برای بالندگی و ارتقای شاخص‌های این بخش فراهم کنند.
وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تعامل با معاونت امور هنری و سایر امور مطبوع با برنامه‌ریزی و طراحی لازم در نتیجه ده‌ها جلسه و نشست‌های هماهنگی و تبادل‌نظر با اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان استانی به ویژه استاندار کرمانشاه و مشارکت هدفمند هنرمندان و هنردوستان زمینه برگزاری هفته هنر را فراهم کرد تا به واسطه آن همگان از نزدیک با هنرهای فاخر، آداب، جاذبه‌ها و ارزش‌های هنری استان کرمانشاه آشنا شده و توشه قابلی را برگرفته و مروج و مبلغ هنر این دیار فرهنگ دوست و فرهنگ‌پرور باشند.

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 18:13 ] [ طاقبستان ]

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره ملی موسیقی دفاع مقدس در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مصیب چراغی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این جشنواره از چهارم تا هفتم مهر ماه، بصورت همزمان در کرمانشاه و تهران برگزار می شود.

چراغی با بیان اینکه استانهای مرزی زیادی متقاضی میزبانی این جشنواره بودند، افزود: مراسم افتتاحیه این جشنواره صبح روز چهارم مهرماه به صورت همزمان در گلزار شهدا کرمانشاه و بهشت زهرا تهران با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در طول برپایی این جشنواره میزبان 250 نفر از هنرمندان عرصه موسیقی کشور هستیم، گفت: در این جشنواره یازده گروه موسیقی در کرمانشاه و تهران به اجرا برنامه می پردازند.

وی گروه هایی که طی چهار روز برپایی این جشنواره در کرمانشاه به اجرا برنامه می پردازند را شامل گروه تنبورنوازان بیستون به سرپرستی بهزاد مرادی، گروه سنتی آوا به سرپرستی ابراهیم احمدی و گروه سنتی خیام به سرپرستی سامان یزدان پور عنوان کرد و گفت: این سه گروه از کرمانشاه هستند.

چراغی ادامه داد: چند گروه دیگر که از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد معرفی شده و در این جشنواره به اجرا برنامه می پردازند نیز شامل گروه موسیقی محلی اقوام ایرانی به مدیریت آرش اوستا، گروه موسیقی محمدرضا عقیلی به خوانندگی رشید وطن دوست و همین گروه با خوانندگی قاسم افشار و گروه موسیقی بین الملل هستند.

وی افزود: درمراسم اختتامیه این جشنواره نیز گروه موسیقی ستنی هادی منتظری و ارکستر سمفونیک صدا و سیما به اجرا برنامه می پردازند.

چراغی با بیان اینکه عمده اجراهای این جشنواره در کرماناشاه خواهد بود و تنها دو گروه در تهران به اجرا برنامه می پردازند، عنوان کرد: در مراسم اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.  

گفتنی است: این سومین سال است که جشنواره موسیقی دفاع مقدس در استان کرمانشاه برگزار می شود.

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 11:47 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه گفت: همه دستگاه ها موظف هستند فضای پر شور و نشاطی را در آغاز سال تحصیلی در جامعه ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش هاشمی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان مطلب فوق گفت: باید همه تلاش کنیم تا خاطره ای بیادماندنی از آغاز سال تحصیلی در ذهن دانش آموزان بجا بماند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی در استان فراهم شده است، گفت: در بخشنامه ای از همه ادارات استان خواسته شده آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان و فرهنگیان تبریک گفته شود .

رییس شورای آموزش و پرورش استان تصریح کرد:مسئولین استان در مدارس محل تحصیل خود در روز آغاز سال تحصیلی حاضر شوند .

وی در ادامه با بیان اینکه تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس فرصتی است که دلاور مردیهای رزمندگان برای دانش آموزان بیان شود، گفت: باید از راویانی که توانایی بازگو کردن رشادتهای دفاع مقدس را به زبان ساده برای دانش آموزان دارند، استفاده کرد.

هاشمی  یادآور شد: باید روح دانش آموزان را با بزرگی شهدا، جانبازان و آزادگان و رزمندگان آشنا کنیم .

وی افزود: آموزش و پرورش اساس جامعه و تربیت انسان متفکر مهمترین هدف آموزش و پرورش است.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر کمک به دانش آموزان نیازمند و محروم تاکید کرد وگفت: تیم های غیر محسوسی در نواحی و شهرستانها اقدام به شناسایی دانش آموزان بی بضاعت کند تا به آنان کمک شود.

در ادامه این جلسه معاون آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، امسال  20 درصد مدارس استان که شامل 900 مدرسه می شود در طرح هوشمند سازی مدارس قرار می گیرند.

حجت اله الماسی گفت: بر این اساس مراحل پنج گانه هوشند سازی مدارس شامل نیمه الکترونیک، الکترونیک، نیمه هوشمند، هوشمند و هوشمند پیشرفته است.

معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه در استان امسال 900 مدرسه شامل مدارس مجتمع های شهری و روستایی، غیر انتفاعی، تیزهوشان، نمونه دولتی، نمونه مردمی، هنرستان های فنی و حرفه ای، کار و دانش، مدارس هیات امنایی و خیر ساز، شاهد و بخشی از مدارس عادی مستعد این طرح هوشمند خواهند شد، گفت: در سالهای آینده بقیه مدارس استان هوشمند می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح هوشمند سازی مدارس در بخشهای مدیریتی مسئولین و کارکنان، تجهیزات و تجهیزات کلاسی اجرا می شود، گفت: هر کدام از این مراحل منوط به قرار گرفتن شرایط مدرسه در یکی از مراحل پنج گانه هوشمندسازی است.

وی تصریح کرد: همه مدیران، معاونین و معلمان مدارس باید دوره های  ICDL و دانش آموزان و اولیای آنان باید آموزشهای خاص استفاده از رایانه را فرا بگیرند.

الماسی تصریح کرد: بخشی از محتوای آموزشی مدارس هوشمند توسط وزارت آموزش و پرورش، بخشی توسط معلمان و  محتوای الکترونیکی پایگاه های علمی رشد تهیه می شود.

 معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پایان گفت:برای  اجرا این طرح نیازمند اختصاص اعتبار و همکاری مخابرات برای افزایش باند اینترنت آموزش و پرش هستیم .

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 11:45 ] [ طاقبستان ]
استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه با قدمت چند هزار ساله مهد علما، فرزانگان، فرهیختگان و چهره‌های تاریخ است که با افقی روشن در بستر ارتقای فرهنگی می اندیشند.
خبرگزاری فارس: كرمانشاه مهد چهره‌هاي تاريخ‌ساز است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه سیددادوش هاشمی در مراسم افتتاح هفته هنر کرمانشاه افزود: کرمانشاه گهواره تمدن بوده و با قدمت چند هزار ساله مهد علما، فرزانگان، فرهیختگان و چهره‌های تاریخ‌ساز است که با افقی روشن در بستر توسعه و ارتقای فرهنگی می‌اندیشند تا از این رهگذر با همت بلند این هنرمندان متعهد و ارزشمند طی طریق شود.
وی اظهار داشت: کرمانشاه در زمینه هنرهای مختلف از جمله تجسمی، موسیقی، صنایع دستی و نمایشی به اوج قله رسیده و چشم‌انداز روشنی در توسعه ترسیم کرده است.
هاشمی ادامه داد: دیار کرمانشاه میراث گرانبهای فرهنگی بوده و با توجه به مفاخر نکونام و همچنین قابلیت‌های اقلیمی باعث شده که صفات پسندیده‌ در مردم و هنرمندان به بلوغ برسد.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: فرهنگ اصیل به همراه خلاقیت و ایده‌پردازی، آرمان‌هایی را پیش‌روی ما گذاشته است که باید به آنها نزدیک شویم.
وی تصریح کرد: مناظر، تالاب‌ها و جنگل‌های کرمانشاه بسیار زیبا و دل‌انگیز بوده و آثار باستانی آن متعلق به دوران ساسانی و هخامنشی است و از همه مهم‌تر کرمانشاه نقش بالایی در توسعه و آینده کشور ایفا می‌کند.

* کرمانشاه پایتخت هنری کشور شود
فرهاد تجری نماینده استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کرمانشاه مهد تمدن است، گفت: پیشنهاد ما این است که کرمانشاه همچون استان‌های دیگر که پایتخت‌های دینی و فرهنگی کشور هستند به عنوان پایتخت هنری کشور معرفی شود. همانگونه که خراسان رضوی و قم پایتخت دینی و استان اصفهان پایتخت فرهنگی کشور است.

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 11:44 ] [ طاقبستان ]

مدير پايگاه ميراث جهاني بيستون گفت: طرح مطالعاتي مرمت کتيبه داريوش آغاز شده و به کمک گروهي از مرمت‏گران آلماني پيگيري مي‏شود.

 به گزارش خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس حسين راعي در این خصوص، اظهار داشت: فاز اول مطالعات براي مرمت اين کتيبه در حال انجام است، اين طرح مطالعاتي تهيه نقشه‏هاي اسکن نوري را شامل مي‏شود، که دقت آن يک صدم ميلي متر است و از روي اين نقشه‏ها نقشه آسيب‏شناسي کتيبه انجام خواهد شد.

 وی گفت: تهيه نقشه براي انجام اين طرح به 2 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار نياز دارد.

 اين مقام مسؤول همچنين اضافه کرد: بعد از اتمام کارهاي مطالعاتي اين پروژه مرحله اجرايي اين طرح آغاز خواهد شد، فاز اول مرحله اجرايي اين پروژه عمليات رفع خطر و فاز دوم اقدامات تکميلي، مرمتي و حفاطتي است.

 راعی تصریح کرد: اقداماتي که به مرحله اجرايي مربوط مي‏شود به پيشنهاداتي بستگي دارد که توسط طرح‏هاي مطالعاتي حاصل شده است.

 گفتني است؛ نقش برجسته و کتيبه داريوش يکم، يکي از با ارزش‏ترين يادگارهاي ادبي و تاريخي ايران است که در 30 کيلومتري شمال شرقي شهر کرمانشاه بر روي صخره معروف به بيستون حجاري شده است.

[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 20:28 ] [ طاقبستان ]
استاندار كرمانشاه از ایجاد بیش از 25 هزار شغل در استان طي پنج ماهه اول سال جاري خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سيد دادوش هاشمي عنوان كرد: از ابتداي سال جاري تاكنون 25 هزار و 156 شغل جديد در استان ایجاد شده است. وی با اشاره به تعهد ایجاد 60 هزار شغل در استان طی سال جاري، گفت: يقين دارم با تلاش مديران و همكاران مسؤل، باقيمانده تعهد يعني ايجاد 35 هزار شغل جديد تا پايان سال جاري محقق مي شود. استاندار كرمانشاه درادامه افزود:از 70ميليارد تومان تسهيلات ابلاغي طرح حمايت و ساماندهي مشاغل خانگي به استان، تاكنون 9993 نفر در قالب طرح هاي مستقل و پشتيبان ثبت نام شده اند و براي 1679طرح از سوي دستگاه هاي اجرايي مجوز صادر گرديده و ازاين تعداد 643مورد با تسهيلاتي بالغ بر 25 میلیارد ريال به بانك هاي عامل معرفي شده اند. هاشمي تصريح كرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي در بخش صنعت نیز در مجموع 48 طرح با ميزان سرمايه گذاري 3896ميليون يورو در حال بررسي است كه تاكنون 13طرح با سرمايه گذاري 313ميليون يورو مصوب و به صندوق مذكور معرفي شده و ساير طرح ها نيز در حال برسي و تكميل مدارك مي باشند.
[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 20:27 ] [ طاقبستان ]
 استاندار کرمانشاه گفت: پیشرفت‌های علمی، اقتصادی و نظامی امروز ایران اسلامی تحت درایت‌های مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی دولت حیرت جهانیان را برانگیخته است.
خبرگزاری فارس: برنامه‌های راهبردی دولت حيرت جهانیان را برانگيخته است

به گزارش خبر گزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، سید دادوش هاشمی افزود: با روی کار ‌آمدن دولت مردمی و عدالت محور نهم و در پی آن دولت دهم با افتخار کسب آرای قاطع ملت مومنی متعهد و مسلمان ایران تحقق اهداف و آرمان‌ها امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی جهش و شتاب مضاعف و بی‌سابقه‌ای پیدا کرد. 
وی ادامه داد: پیشرفت‌های علمی‌، اقتصادی و نظامی امروز ایران اسلامی تحت درایت‌های مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی دولت حیرت جهانیان را برانگیخته و آوازه این افتخارات در باور مسلمانان جهان و تمامی علاقه‌مندان عدالت و آزادی طنین‌انداز شده است.
هاشمی اضافه کرد: طی چند سال گذشته در استان کرمانشاه نیز برنامه‌ها و استراتژی‌های اساسی دنبال و پیگیری شده است به طوری که این برنامه‌ها استان را در یک جهش بزرگ برای حرکت به سمت توسعه و پیشرفت قرار داده است.
استاندارکرمانشاه گفت: این حرکت‌ها و برنامه‌ها رضایت خداوند متعال و خشنودی مردم مومن و شریف استان کرمانشاه را به همراه داشته باشد.

[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 20:19 ] [ طاقبستان ]
امسال با توجه به بحران کم‌آبی و مشکلاتی همچون عدم بارندگی، خشکسالی‌های اخیر و دوره طولانی مدت گرما تامین آب کرمانشاه به خوبی با رعایت استاندارد‌های جهانی مدیریت شد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه، مدیر‌عامل این شرکت گفت‌: هم‌اکنون آب شرب شهر کرمانشاه با رعایت استاندارد‌های جهانی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و از کیفیت بسیار خوبی بر‌خوردار است. حسین بنکداری افزود: این آب با بهترین کیفیت و در حد استاندارد‌های جهانی در دسترسی همگان است. وی ادامه داد: امسال با توجه به عدم بارندگی و خشکسالی‌های اخیر و همچنین کاهش منابع زیر‌زمینی و دوره طولانی‌مدت گرما تامین آب شرب شهر کرمانشاه به خوبی مدیریت شد و این امر به گونه‌ای بود که همه مردم‌ و مسئولان از نظارت و مدیریت بر توزیع آب ابراز رضایت کردند. بنکداری در خصوص برنامه‌های این شرکت برای رفع کم‌آبی در کرمانشاه و سایر شهرهایی که با مشکل آب مواجه هستند، اظهار داشت: در شهر کرمانشاه با توجه به اینکه منابع تامین آب از طریق 138 حلقه چاه و سه دهنه چشمه و قنات تامین می‌شود؛ به دلیل خشکسالی‌های اخیر‌، عدم بارندگی‌، آبدهی آنها به پایین‌ترین سطح خود رسیده و تعدادی از چاه‌ها خشک و آبدهی چشمه‌ها نیز بسیارکم شده است. وی تصریح کرد: طی دو برنامه کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برای جبران کم‌آبی در شهر کرمانشاه اقدام خواهیم کرد؛ با همکاری شرکت آب منطقه‌ای تصمیم داریم با برنامه کوتاه‌مدت از طریق حفاری چند حلقه چاه در کرمانشاه و بازنگری بعضی از چاه‌ها آب را تامین کنیم و در برنامه بلند‌مدت نیز از طریق سد گاوشان از طرف شرکت آب منطقه‌ای برای کمبود آب کرمانشاه در حال پیگیری و اقدام هستیم. بنکداری ادامه داد: هم‌اکنون برای رفع کم‌آبی در سال جاری نیاز به 1000 لیتر آب در ثانیه است. از طرفی شهر کرمانشاه دارای یک واحد تصفیه‌خانه بوده که هم‌اکنون در حال بازسازی آن هستیم. وی با بیان اینکه سرانه مصرف آب در کرمانشاه بسیار بالاست، افزود: لذا باید فرهنگ‌سازی در راستای مصرف بهینه آب داشته باشیم که بتوانیم با مصرف بهینه و استفاده نکردن غیر‌ضروری در مصارف‌، مصرف آب را مدیریت کنیم و بهترین و مناسب‌ترین راه مقابله با کم‌آبی، درست مصرف کردن و مدیریت بر مصرف آب است.
[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 11:0 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: طرحهاي تحول آفرين در كشاورزي استان را با تسهيلات نامحدود بانكي حمايت مي كنيم.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، يكصدو پنجاه و چهارمين جلسه كار گروه شوراي اشتغال و سرمايه گذاري استان به رياست مهندس سيد دادوش هاشمي، استاندار كرمانشاه و با حضور اعضاء در سالن شهداي دولت استانداري برگزار شد.

 هاشمي در این جلسه اظهار داشت: طرحهاي تحول آفرين در كشاورزي استان را با تسهيلات نامحدود بانكي حمايت مي كنيم.

 استاندار كرمانشاه با توجه به شرايط رو به پيشرفت استان خاطرنشان ساخت: طرحهاي ويژه مشاغل خانگي را بايد جدي بگيريم تا شكوفايي اقتصادي در منطقه حاكم شود.

 هاشمي در اين جلسه از عملكرد فني و حرفه اي استان در اجراي طرح تسهيلات ويژه به مشاغل خانگي تقدير و تشكر كرد.

 در ادامه اين جلسه، استاندار كرمانشاه سازمان جهاد كشاورزي استان را مكلف به معرفي طرحهاي بزرگ، سرمايه اي و تكان دهنده ي كشاورزي استان براي اخذ تسهيلات بانكي کرد.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 17:38 ] [ طاقبستان ]

معاون برنامه ريزي استانداري كرمانشاه گفت: براي اولين بار استان كرمانشاه رتبه ي پنجم صادرات كشور را كسب كرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس عبدالمجید واحدي در جلسه ي كارگروه توسعه ي صادرات غير نفتي استان، اعلام كرد: در پنج ماه ي اول سال جاري براي اولين بار استان كرمانشاه رتبه ي پنجم صادرات را در بين استانهاي كشور كسب كرده است و بدين ترتيب از نظر صادرات پس از استانهاي بوشهر، هرمزگان، خوزستان و تهران قرار گرفته ايم.

 وی افزود: عقل حكم مي كند به هر شكل ممكن قانوني، براي حفظ و ارتقاء اين جايگاه تلاش نمائيم. از جمله با كاهش نرخ خدمات، تسهيل امور و تسريع در انجام كارهاي ضروري موجبات علاقمند شدن تجار به صادرات از بازارچه ها و گمركات استان كرمانشاه را فراهم نمائيم.

 معاون برنامه ريزي استانداري کرمانشاه در ادامه سخنان خود، گفت: در 3 ماه ي اول سال جاري مبلغ 120 ميليون دلار كالاي توليد استان به خارج از كشور صادر شده است كه با توجه به كاهش صادرات در بخش محصولات كشاورزي رقمي مناسب، اما ناكافي است.

 واحدي، كيفيت بسته بندي كالاهاي صادراتي استان را نامناسب دانست و افزود: وقتي كه در كشور اصلي مقصد صادرات ما يعني عراق رقيبان بزرگ و سر سختي مانند چين، تركيه و سوريه داريم، چاره اي نداريم غير از آنكه با برنامه ريزي بهتر، بازاريابي مناسب و بهبود كيفيت قدرت رقابت محصولات صادراتي را افزايش بدهيم.

 گفتنی است؛ در ادامه اين جلسه رفع مشكلات بازارچه هاي شوشمي و شيخ صالح در اسرع وقت مورد تاكيد حاضران قرار گرفت.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 17:37 ] [ طاقبستان ]

هفته هنر استان كرمانشاه با هدف شناسايي، معرفي و نمايش توانمندي‌هاي هنرمندان اين استان از شنبه 26 شهريور ماه در فرهنگسراي نياوران آغاز مي‌شود.

برگزاري هفته هاي هنري از ابتداي سال 1390 با همكاري معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها و فرهنگسراي نياوران تهران آغاز شده است.

هفته هنراستان كرمانشاه پنجمين هفته هنراستان ها در اين مجموعه به شمار مي رود كه روز شنبه 26 شهريور ماه آغاز به كار مي كند و تا روز چهارشنبه 30 شهريور داير است.

هفته هنر استان كرمانشاه استان با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، معاون هنري وزير ، استاندار كرمانشاه ، مدير كل ارشاد استان و جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز شنبه 26شهريور ماه ساعت 16 در سالن اصلي فرهنگسراي نياوران گشايش خواهد يافت.تماشاي برنامه هاي موسيقي و نمايش هفته هاي هنر استان ها نيز براي عموم رايگان است.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 13:45 ] [ طاقبستان ]
استاندار كرمانشاه با بيان اينكه ايجاد مشاغل خانگي مزيتهاي فرواني دارد، كمك به ايجاد و افزايش اين نوع مشاغل را وظيفه تمامي مسوولين دانست و گفت: همه بايد به گسترش فرهنگ ايجاد مشاغل خانگي كمك كنند.
همه بايد به ايجاد مشاغل خانگي كمك كنند
به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد دادوش هاشمي روز پنجشنبه در يكصد و پنجاه و چهارمين كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه در سالن شهداي دولت استانداري كرمانشاه برگزارشد، با بيان اينكه نبايد در تصويب طرحهاي اشتغالزاي خانگي سختگيريهاي بي مورد به عمل آيد، اظهار داشت: همه بايد دنبال رفع موانع براي ايجاد اشتغال باشند نه آنكه با سختگيري در اشتغالزايي مانع تراشي كنيم.

ادامه مطلب
[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 13:44 ] [ طاقبستان ]

رييس جمهور در پيامي در گذشت برادر همسر امام جمعه پاوه را به وي و بازماندگان آن مرحوم تسليت گفت.

 به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به نقل از سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پيام دكتر احمدي نژاد به حاج ماموستا ملا قادر قادري بدين شرح است؛

 بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون

حاج ماموستا ملا قادر قادري

امام جمعه محترم شهرستان پاوه

خبر غم انگيز در گذشت برادر همسر مكرمه، موجب تاثر و تالم گرديد.

اينجانب مصيبت وارده را به جنابعالي و خاندان معزز تسليت گفته و از خداي متعال، رحمت و مغفرت بي كران براي آن مرحوم و صبر جميل براي بازماندگان محترم مسالت مي نمايم.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 13:42 ] [ طاقبستان ]
: رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری شب خاطره مناطق عملیاتی بازی دراز، مرصاد، گیلان غرب و پاوه در هفته هنر کرمانشاه در فرهنگسرای نیاوران تهران با حضور سرداران جنگ خبر داد.

سهیل دینوری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تشریح برنامه‌های هفته هنر استان کرمانشاه در تهران اظهار داشت: در هفته هنر کرمانشاه که از 26 تا 30 شهریورماه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می‌شود، برنامه‌های متنوعی برای معرفی توانمندی‌های استان کرمانشاه خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: نشست‌های تخصصی گرافیک‌، عکاسی، نمایش و نقاشی از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته داریم.
دینوری تصریح کرد: همچنین نمایش‌های شور شهر شیرین و مانگه‌شو (ماه شب) در هفته هنر کرمانشاه در تهران به اجرا در می‌آید.
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری کنسرت‌های گروه‌های مختلف در هفته هنر کرمانشاه ادامه داد: گروه‌های موسیقی مشق عشق و آوای استان کرمانشاه در این هفته به هنرنمایی خواهند پرداخت، همچنین گروه دایرک خاتون‌ (ویژه بانوان) نیز اجرا خواهد داشت.
دینوری تصریح کرد: برگزاری شب خاطره با حضور سرداران جنگ مناطق عملیاتی بازی دراز، گیلان غرب، مرصاد و پاوه از دیگر برنامه‌های هفته هنر کرمانشاه در فرهنگسرای نیاوران تهران است.
وی خاطرنشان کرد: در هفته هنر کرمانشاه از مفاخر، هنرمندان و اساتید استان کرمانشاه تقدیر می‌شود.
دینوری افزود: برگزاری هفته‌های هنر استان‌ها نقش موثری در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای انجام پروژ‌ه‌های مختلف در استان‌ها خواهد داشت.
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان با اشاره به اینکه کرمانشاه سه‌هزار اثر تاریخی کهن دارد اظهار امیدواری کرد؛ این هفته فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی و ظرفیت‌های مختلف کرمانشاه و آشنایی همگان با این استان باشد و به نحوی کرمانشاه در گوشه‌ایی از تهران به عنوان پایتخت بازشناسی شود. 

[ چهارشنبه 23 شهریور1390 ] [ 15:14 ] [ طاقبستان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

شهر کِرمانشاه (به کردی کرماشان) مرکز استان کرمانشاه و نیز مرکز شهرستان کرمانشاه در این استان است. کرمانشاه، هشتمین شهر بزرگ ایران پس از تهران، مشهد، کرج، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز است و در استان کرمانشاه واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر طبق برآوردهای آماری سال ۲۰13 حدو1.552450 بوده و از لحاظ آب و هوایی جزو مناطق معتدل کوهستانی قرار می‌گیرد.
کرمانشاه که از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است به دلیل قرارگیری در تقاطع دو محور شمال به جنوب و شرق به غرب و نیز همجواری با عراق و واقع شدن بر سر راه کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است. سه رودخانهٔ قره سو، آبشوران و چم بشیر در کرمانشاه جریان دارند. در زمان سلجوقیان کرمانشاه مرکز کردستان بود.
مردم این شهر به زبانهای کردی (گویش‌های کرمانشاهی، کلهری،لکی وجافی)سخن می‎گویند.
موضوعات وب
امکانات وب
تماس با ما Online User